Anasayfa Tanıtım YÜZ GERME

YÜZ GERME

6 Dakikada Okunur
0
0
79
Botoks-nasİl-etki-eder

FOKUS ULTRASON İLE AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Ameliyatlı yöntemler genellikle hastaların gözünü korkutan, uzun iyileşme süreci gerektiren kişiyi günlük hayatından alı koyan yöntemlerdir. Bazı problemler için ameliyatlı yöntem tek çözümdür faka bazı yöntemler için bıçak altına yatmak gereksiz olabilir. Bu durumalrda ameliyatsız yöntemler, kremler, çeşitli masaj teknikleri uygulanmaktadır. Fakat artık Fokuslu Ultrason teknolojisi ile kısa sürede çok etkili sonuçlarla yüz germe etkisi elde edilebiliyor.

Fokuslu Ultrason Nedir?

Ultrason dalgalarının fokuslanmasıdır.  Yani ultrason dalgalarının odaklanmış şekilde tek yönlü olarak hızlıca nüfuz etmesini sağlamaktır.

Fokuslu Ultrason Hangi Problemi Tedavi Eder?

Fokuslu ultrason diğer adı ile yüksek fokuslu ultrason,

– Yüz bölgesinde sarkma
– V bölgesinde yani çene hattında sarkmaya bağlı kontür kaybı
– Kaş ve göz kapaklarının düşmesi gibi sorunların tedavi için uygulanır.

Bu tedavide,
–  Yüz, gıdı, boyun bölgelerinde  sıkılaşma ve yukarı çekme, yer çekimine karşı koyma
– Kaş ve buna bağlı olarak göz kapaklarını gerip askıya alma
– Yüz hatlarını sıkılaşma ile netleştirme
– V bölgesinde toparlanma ve sıkılık elde edilir.

Yüksek Fokuslu Ultrason Nasıl Bir Etki Mekanizması İle Tedavi Sağlar?

Yüksel fokuslu ultrason tedavisinde ultrasonik dalgalar kullanılır. Bu dalgalar deri altına çok hızlı şekilde gönderilince deri altında şok etkisi yaratır ve kollajen, elastin yapımını uyararak hızlandırır. Buna ek olarak bu dalgalar deri altında germe ve sıkılaşma etkisi yaratır ve problemleri oluşturan ögeleri rahatlatarak sıkılaştırır. Bu da deri üzerinde sıkılık ve germe olarak görülür.

Yüksek Fokuslu Ultrason Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi, özel fokuslu ultrason cihazının prob başlığı ile uygulanır. Bu başlık ile yüz bölgesindeki önemli noktalara konumlanır ve ve sabit tutularak ultrason dalgaları fokuslanır. Odakalma ile dalgaların hedeflenen yere aynı anda ve eksiksiz ulaşması sağlanır.  Bu şekilde tüm uygulama alanı taranır ve işlem tamamlanır.

Tedavi Acı Verir mi?

Hayır. Çünkü etki mekanizması ultrason dalgalarıdır. Bu dalgalar acı vermez.  Fakat çene ve kaş gibi kemikli fakat ince derili bölgelerde biraz batma hissi duyulabilir.

Fokuslanan Ultrason Dalgalarının Gücü İle Deri Üzerinde İz Kalır mı ?

Hayır. Bu dalgalar deriye zarar verecek özellikte değildir. Bunun yanı sıra uygulamalar soğuk jel sürülerek yapılır böylece deri üzeri zaten koruma altına alınır.

Yüksek Fokuslu Ultrason İle Yüz Germe Kaç Seans Yapılır?

Bu işlem  sadece tek seans yapılır. Tek seansta germe ve sıkılık etkisi elde edilir. Bazı geç kalınmış problemlerde tek seans uygulamanın ardından bir kaç ay içinde yeniden tek seans uygulama yapılarak tedavi desteklenmelidir.

Yüksek Fokuslu UlTRASON Fiyatları Nedir?

Yüksek fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe fiyatları için bizi arayarak bilgi edinebilrisiniz. Web sitesi içeriğinde fiyat bilgisi vermek yasaklanmıştır.

Detaylı Bilgi : www.nscklinik.com.tr

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz