Anasayfa Dizi Yerli İnternet Dizileri ve Netlfix Etkisi

Yerli İnternet Dizileri ve Netlfix Etkisi

3 Dakikada Okunur
0
1
189
Yerli İnternet Dizileri

Bildiğimiz gibi Netflix Türkiye‘de resmi olarak faaliyet göstermeye başladı. Ve bu durumun farklı durumlar doğurabilecek bir domino etkisi yapma ihtimali hiç de az değil. Çünkü sadece internetten yayın yapan ve hedef kitleye özel içerik üreten bir platformun ülkemizde dahil büyük kitlelere yayılması diğer yatırımcıları heyecanlandıracaktı.

Yerli İnternet Dizileri
Yerli İnternet Dizileri

Tabi herkes gibi benim de aklıma yerli internet dizileri olabilir mi sorusu gelmiş ve kendi kendime düşünürken, BluTV benden önce davranmış Masum dizisini yayına almıştı bile. Hem de önemli bir oyuncu kadrosu ile yayın hayatına başlayan Masum, nedense fazla reklam edilmedi ve belli bir kitlede kalmak zorunda kaldı. Belkide BluTV de bu işin ülkemizde tutup tutmayacağını bilemediği için denemek istedi.

Ancak genel olarak ülkemizde internet dizileri konusu benimsenince bu alanda en çok reklamı yapılan dizi Fi oldu. Fi, puhutv platformu tarafından çektirilen bir dizi ve reklam konusunda büyük bütçe ayırdıkları o kadar belli ki. Ülke çapında büyük kanallarda reklamları dönüyordu. Diziye özel gala bile yapıldı.

Tüm bu yaşananlara baktığımızda yerli internet dizileri çoğalır mı ? Benim bu konudaki düşüncem çoğalacakları yönünde. Ancak her şeyde olduğu gibi bu alanda da nicelik değil nitelik önemlidir. İnternet dizileri de TV dizileri gibi şekillenecekse bırakın biz yabancı dizi izlemeye devam edelim. Yok eğer internetin özgürlüğü ve gücünden yararlanıp güzel işler çıkacaksa, ne duruyorsunuz verin içeriklerinizi. Bu alanda rekabetin artması için kesinlikle Netflix‘in de yerli internet dizisi çekmesi yararlı olacaktır. Peki çeker mi ? İşte orası biraz karışık gibi geliyor bana. Önce ülkeyi iyi analiz etmeleri gerekiyor. Belkide o zamana kadar yerli internet dizileri artarsa, Netflix de kendine iyi bir referans belirleyebilir. Zaman bize neler gösterecek, bekleyip göreceğiz. Tek isteğim kaliteli olsunlar !

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Dizi

Cevap Yaz