Anasayfa Finans Yeni Nesil Sanal POS Hizmeti: iyzico

Yeni Nesil Sanal POS Hizmeti: iyzico

5 Dakikada Okunur
0
0
86
İyzico

Sanal POS, internet üzerinden banka kartları ya da kredi kartları ile ödeme alabilme imkanını sizlere sunan bir hizmettir. E-ticaret’in giderek gelişmesiyle birlikte bu alanda ticaret yapmak isteyen kişiler sanal POS cihazı hizmeti alabilir. 2 Türk yatırımcı tarafından 2012 yılında kurulmuş olan iyzico bu noktada hizmet alabileceğiniz bir sanal POS hizmeti veren firmadır. Online platformlar üzerinde yapılabilecek olan bütün ödeme şekillerini herhangi bir banka farkı olmadan taksitli veya tek çekim olarak alabilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışı ödeme imkanı da iyzico tarafından sizlere sunulur. Euro ve Dolar ile birlikte 15 ayrı farklı para birimi ile dünyanın bütün noktalarından ödemelerinizi alabilirsiniz. iyzico, diğer sanal POS hizmeti sunan firmalarda da olduğu gibi sizden belirli oranda komisyon talep eder. Ancak iyzico’da sistem kurulumu için sizden ek ücret ve yıllık sabit ücret alınmaz.

Yeni başlayan firmalar ise eğer aylık satışları 20.000 TL altındaysa 3.000 TL’ye kadar tek çekimde komisyon ödemez. İlk aydan sonra ise online olarak satılan her bir üründen %2.65 + 0,25 TL komisyon ücreti alınır. Bunlar dışında ek bir ücret sizden talep edilmez.

iyziLink Sistemi Nedir?

iyziLink sistemi, firma sahibi olmayan ancak internet üzerinden satış yapmak isteyen kişilere sunulan hizmettir. Sosyal medya platformları başta olmak üzere satış diğer platformlarda da firma sahibi olmadan satış yapabileceğiniz sistemdir.

Instagram, Pinterest, Etsy, Facebook ve kendi internet siteniz üzerinden sunabileceğiniz link ile ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. iyziLink sisteminden yararlanabilmek için üyeliğinizi tamamlamalı ve iyzico tarafından size verilen yönetim paneline satmak istediğiniz ürün, açıklama ve resimleri girmeniz yeterlidir. Sistemin size vereceği linki müşterilerinize vererek satış yaparsınız. Bu noktada iyzico’nun e-ticaret dünyasında daha önce görülmemiş bir yeniliği sunduğu da söylenebilir.

iyzico Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Ödemeler firma ve kişiler olarak iki ayrı kategoride değerlendirilir. Firmanız var ve e-ticaret siteniz ile sosyal medya platformlarınız hazır ise iyzico’dan iki ayrı hizmet almanız gerekir. Bunlar, e-ticaret sitesi için sanal POS hizmeti ve sosyal medya hizmeti için iyziLink hizmetidir. Firma değilseniz ve bireysel satış yapıyorsanız iyziLink hizmeti almalısınız. iyziLink hizmeti aldığınız zaman sanal POS hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Sanal POS hizmeti iyzico ekibi tarafından e-ticaret sitenizin yapısına uygun olarak entegre edilir. İhtiyacınız olacak eklentileri siteden indirdikten sonra iyzico sanal pos hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

iyziLink kullanmaya başlamadan önce belirli protokol kısımlarını geçmeniz gerek. Bu kısımları geçtikten sonra iyzico üyesi olduktan sonra üyeliğiniz tamamlanır. Üyelik işleminden sonra iyzico tarafından size verilen kendi sitelerindeki yönetim panelini kullanırsınız. Satmak istediğiniz ürünleri, ürün açıklaması ve görselleri ile birlikte sisteme girerek satış linklerini alır ve satışa başlayabilirsiniz.

  • İyzico

    E-TİCARET İÇİN SANAL POS HİZMETİ: İYZİCO

    Teknoloji çağı denildiğinde çoğumuzun gözü önüne robotlar, bilgisayar ekranında uçuşan kod…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Finans

Cevap Yaz