Anasayfa Güncel Yaz ile Gelen Harcama İsteği

Yaz ile Gelen Harcama İsteği

5 Dakikada Okunur
1
0
134
Vatikan

Evet, sonun beklenen oldu ve yaz geldi. Her yıl sürekli olarak gerçekleşen bu döngüde insan oğlunun yazı kayırması nasıl bir psikoloji acaba ? Sizde de öyle mi bilmiyorum ama yaz aylarında ben daha çok harcama, satın alma yapma eğilimindeyim. Neredeyse her gördüğümü alma ve tatile çıkma isteğindeyim. Bu yazıda da ileriye dönük kısa ve uzun vadeli planlarımdan bahsetmek istedim.

1 – Macbook Air

Evet kendime sürekli bir Macbook Air alma isteğindeyim, hem de uzun zamandır. Aslında bu isteğimin yanında bir de iPad almak vardı. Ancak takip edenler biliyorlar ki yakın zamanda bu isteğimi karşılayıp iPad aldım.
Sonunda iPad Aldım

Ancak hala Macbook Air almayı başaramadım. Aslında kafamda da soru işaretleri yok değil. Acaba o fiyata farklı alternatiflere mi yönelsem ? Az para değil çünkü, he diyince bulunabilecek para değil yani.

2 – İtalya Seyahati

Dünyayı gezmek ve tatillerimi bu şekilde değerlendirmek istiyorum. Ancak nedense İtalya’nın yeri bende bir ayrı. Özellikle Vatikan ve Roma mimarisine nedense bir hayranım. Buraları görüp, fotoğraflamak uzun süredir istediğim birşey. Ancak gerek maddi, gerekse zamansal olarak ne zamana yapabilirim bilmiyorum. Bekle beni İtalya !

Vatikan
Vatikan

3 – Klima

Şu zamana kadar İzmir’de nasıl klimasız dayandığımı anlayamazsınız. Aslında klimaların beni çarpması diye bir durum var ve bu şu zamana kadar klimasız yaşamama neden oldu. Ancak şu saatten sonra dayanmak çok kolay olmayacak gibi. Bu nedenle yakın zamanda bir klima almam gerekiyor.

4 – Araba

Aslında babamın bir arabası var ve rahatlıkla kullanabiliyorum. Ancak artık kardeşim de ehliyet aldı ve akşamları ben dışarı çıkıyorum savaşları başladı. O nedenle büyük kardeş olarak kendime araba alma vaktim yaklaştı. Çok da dillendirmiyorum gerçi, ama yine de yaklaştı.

Para Para Para

Evet buraya kadar herşey hoş. Ancak bir gerçeklik ile karşı karşıya kalıyorum. Bu isteklerimin en düşük fiyatlısının fiyatı neredeyse 3000TL. Dolayısıyla da hemen verilebilecek ücretler değil. Bu konuda en rahatlatıcı fikir kesinlik krediler.

Evet kredi günümüz insanının birşeyleri satın alması için kullandığı bir imdat çekici adeta. Bankalara yapılan kredi başvuruları ile taksitle ürünleri satın almak mümkün oluyor. Ancak bu noktada biraz bilgi birikimine sahip olmak ister.

Bu konuda değerlendirebileceğini bir site olarak www.kredidenizi.com.tr kullanabilirsiniz. Ben biraz incelediğimde kredi hesaplama aracı bulunuyor ve blog bölümünden krediler ile ilgili içerikleri görebilirsiniz.

Hayal Etmek Bedava

Evet bu isteklerimin hepsi şu anlık hayal ve gerçekleştirmek için paraya ihtiyaç var. Ancak hayat etmek bedava. Önce hayal edin, gerisi bir şekilde gelir.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Güncel

Bir Yorum

  1. Kadir

    24 Haziran 2016 at 12:34 am

    Seyahat deyince akan sular durur. İtalya yine ucuz kalıyor. Bu yıl tüm yatırımı Norveç’e yaptım. Keyifli gezmeler dilerim..

    Cevapla

Cevap Yaz