Anasayfa Kişisel Gördüğüm Yaşayan Spor Efsaneleri

Gördüğüm Yaşayan Spor Efsaneleri

4 Dakikada Okunur
5
0
459
Roger Federer

Aslında bu yazı yaklaşık bir hafta önce serviste işe giderkenken aklıma geldi. İşe giderken olabildiğince Rio2016 olimpiyatlarını Twitter üzerinden takip ediyorum. (Bu arada siz de beni takip etmek isterseniz buyrun efendim @ayhankorkmaz_Tabi o gün Usain Bolt 100m erkekler yarışını her zamanki gibi kazanmıştı. Ve aklıma kendimin ne kadar şanslı olduğunu düşündüm. Çünkü ciddi anlamda gördüğüm yaşayan spor efsaneleri hiç de az değil. Ve kendimce gördüğüm yaşayan spor efsaneleri listesi oluşturmak istedim. Ve hemen başlıyorum :)

1 – Usain Bolt

Bolt
Bolt

Aslında 100m erkekler yarışlarına ilk merak duyduğumda desteklediğim yılıdızm yine Jamaika’lı Asapha Powel idi. Ancak o Bolt bir geldi, pir geldi gerçekten. Hayran olmamak için onu izlememek gerekir.

2 – Kobe Bryant

Kobe Bryant
Kobe Bryant

Basketbolda benim gördüğüm en büyük yıldızlardan biri kesinlikle Kobe Bryant. Tam bir basketbolcu zekasına sahip ve müthiç bir lider. Ondan sonra ne yapacağız bilmiyorum diyenlerden değilim ama, bazıları kabul etmese de Lebron James de desteklenmeye değer, ne dersiniz ?

3 – Michael Phelps

Phelps
Phelps

Bir spor efsanesinden bahsedeceksek kesinlikle ve kesinlikle Michael Phelps unutulmamalıdır. Ben de unutmadım zaten. Belki de bu gözlerin görüp görebileceği en iyi yüzücü olan Michael Phelps’i izlemek harika bir duyguydu. Bakalım yerini biri doldurabilecek mi ?

4 – Ronaldinho

Evet biliyorum aranızda ne alakası var Messi var, Ronaldo var diyenleriniz vardır. Haklısınız onlar da var ama lafı fazla uzatmadan konuyu kapatıp videoyu izlemenizi öneriyorum. Çünkü Ronaldinho bir başkaydı be :)

5 – Roger Federer

Roger Federer
Roger Federer

Tenis ile ilgiliyseniz yaşınız benimkine yakınsanız bunu okurken muhtemelen yüzünüzde bir gülümseme belirdi. Evet bir insan kendini kolay kolay ekselansları olarak tanıtamaz. Gerçek bir sporcu, centilmen ve insan.

6 – Michael Schumacher

Michael Schumacher
Michael Schumacher

Aslında malesef neredeyse unutuyordum. Aslında biraz da buruk bir şekilde yazıyorum bu bölümü. Benim F1 efsanem Michael Schumacher malesef kötü durumda. Umuyorum ki kendine gelir ve hayatına devam eder.

Aslında belki unuttuklarım vardır. Bu konuda sizde biraz yardım bekliyorum. Sizlerin spor efsaneleriniz kimler ? Yorumlarda benimle paylaşır mısınız ?

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Kişisel

5 Yorumlar

 1. Erol Apaydın

  31 Ağustos 2016 at 11:48 pm

  Spor alanında futbol ilgi alanım olduğu için listenizdekilerden ”Ronaldinho” diyebilirim.

  Cevapla

 2. Yasin Ergül

  1 Eylül 2016 at 4:12 pm

  Erol içimi okumuş, Ronaldinho izlediğim en iyi sporcudur, ne messi be ronalda :) Geçmişe gidersek daha iyileri vardır tabi :)

  Cevapla

  • Erol Apaydın

   1 Eylül 2016 at 5:43 pm

   Messi ve C.Ronaldo’yu kıyaslarsak ikisi arasından C.RONALDO derim :)

   Cevapla

  • Ayhan

   2 Eylül 2016 at 10:50 pm

   Roni candır gerçekten :)

   Cevapla

 3. Sinan Öksüz

  28 Eylül 2016 at 5:16 am

  Futbolda efsane Ronaldinho !

  Cevapla

Cevap Yaz