Anasayfa Webmaster WordPress Kategoriler Gitti !

WordPress Kategoriler Gitti !

3 Dakikada Okunur
1
0
114
Wordpress Kategoriler Gitti

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen aylarda benimde farklı bir sitemde başıma gelen bir olay olan kategorilerin kaybolması, son zamanlarda çoğu kişi tarafından dile getirilmeye başlandı. İşin garip tarafı da neredeyse kimse yardımcı olmuyor. Çünkü gördüğüm kadarı ile sorununu çözen kişiler, çözüm yolunu anlatmadan olayı kapatıyorlar.

■ Sitemdeki Tüm Kategoriler Gitti !

Wordpress Kategoriler Gitti
WordPress Kategoriler Gitti
Başına gelen kişiler genellikle nolduğunu anlamadan, sitelerinin bozulduğunu ve hiç bir kategorinin olmadığını görüyorlar. Hatta bende olduğu gibi bazen kategorilerle beraber etiketler de kayboluyor. İşin ilginç yanı ise üşenmeyip tekrar eklemeye çalışsanızda eklenmiyor ve bir faydası olmuyor

■ Bir Türlü Düzeltemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Önce kendi yazılımımızı ve sitemizi kontrol ettik. Tabi artık aklımıza host firmamızla konuşmak geliyor. Konuştuğumuzda büyük ihtimalle sorun bizden değil, yazılımcınızla konuşun diyeceklerdir. Bende bu şekilde gelişti olaylar.

■ Host Firması Sorun Bizden Değil Dedi

İşte bu noktada ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çünkü sorun bizden değil. Host firması da kabul etmiyor sorunun onlardan oduğunu ve suçu yazılıma atıyor. Ancak bu sorunun host kaynaklı olduğunu unutmamak ve buna göre bilgilenmek gerekiyor. Artık host firmanıza, sorunla daha önce karşılaşanların host firmasının sorunu, TEMP dosyasını boşaltarak çözdüğünü, ve kendilerinin de yapmasını isteyeceksiniz. Yine kabul etememe ve buna hakkımız yok desede ısrar edin.

■ Firma Kabul Etmiyor Bir Türlü

Bu noktada da korkmanıza gerek yok. Çünkü çok büyük ihtimalle siteniz 1-2 güne düzelecek. Sizin bu noktada yapabileceğiniz şey, sitenizin düzenli yedeğini almak olacaktır. Bu konuya da diğer yazılarımızda değineceğiz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

Bir Yorum

  1. nurettin

    12 Mayıs 2019 at 4:05 am

    Aynısın bu gece yaşadım, benim sadece kategoriler yok bir de admin paneline giremiyorum. Kullanıcı adı ve şifreme tepki vermiyor sistem. İlk defa karşılaşıyorum böyle birşeyle. Host firmasına yazdım.

    Cevapla

Cevap Yaz