Anasayfa Webmaster WordPress 4.5 Güncellemesinden Sonra Görseller Kayboldu

WordPress 4.5 Güncellemesinden Sonra Görseller Kayboldu

3 Dakikada Okunur
4
0
447
WordPress 4.5 Hatası

Sanırım sürekli başıma garip sorunlar başıma gelir oldu. Daha önce başıma yine farklı bir olay gelmişti ve WordPress blogumda kategoriler kaybolmuştu. Ve bir şekilde ve maalesef o zamanki host firmamın çok az desteği ile çözmüştüm. Bu sefer başıma gelen sorun ise daha farklı. Sitelerimden birinde WordPress 4.5 güncellemesi sonrasında yazılardaki görseller kayboldu.
WordPress Kategoriler Kayboldu

WordPress 4.5 Hatası
WordPress 4.5 Hatası

Aslında ilk etapta sorunun ne olduğunu tam olarak algılayamadım. İnternet hızımın yerlerde olması dolayısıyla aklıma ilk olarak sorunun bende olduğu geldi. İlk aklıma gelen yeni hosting firmam ile iletişime geçtim. Eğer yeni firmam bana yardımcı olmaya çalışmasaydı ismini açıklamazdım. Sistemimi yedekten geri yükledikleri için Turhost‘a teşekkür ediyorum. Ancak geri yüklemeden sonra tekrar WordPress güncellediğimde aynı sorunla karşılaştım.

Sonrasında belki de ilk olarak yapmam gerektiği gibi ingilizce olarak araştırma yapmaya başladım. Çünkü maalesef Türkçe kaynak bulamadım. Ve aradığımı sonunda buldum.

Sorun aslında WordPress 4.5 güncellemesi ile görsel kullanımında yapılan köklü değişimlermiş. Bu değişimler bazı temalarda .js kodları ile çakışıyor ve görsellerin gösterilmesi engelleniyor. Aslında olay  d tam olarak bu. Sistem üzerinde görseller duruyor ancak yazılarda gösterilemiyor.

Çözümüm Ne Oldu ?

Bu konuda çözüm benim için basit oldu. Çünkü kullandığım tema Newsmag temasıydı. Ve firma bu durum için güncelleme yayınlamış bile. Ben de güncel versiyonunu yüklediğimde görseller geri geldi.

 

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

4 Yorumlar

 1. kilimci

  24 Temmuz 2016 at 7:50 am

  Herkesin tema firmaları malesef güncelleme yapmıyor, Kimileri hiç etkilenmediği gibi bazılarının siteleri de kötü güzüküyor.. Bu sebeple bilinen bir çözüm yolu varsa anlatılması daha iyi olurdu. :)

  Cevapla

  • Ayhan

   31 Temmuz 2016 at 4:23 pm

   Dediğiniz doğru ancak çözümü tam bilmiyorum. Başına gelenler sorunu bilirse çözümü de bulabilirler diye düşünüyorum.

   Cevapla

 2. Muhammet Kavlakcı

  1 Ağustos 2016 at 12:28 pm

  Sonra ki güncellemeleriniz sorunsuz olur umarım

  Cevapla

 3. Çağrı Mustafa ALKAN

  6 Ağustos 2016 at 3:45 pm

  Bazen, bazı sorunların neden kaynaklandığını tespit edemiyorum. Arama yaptığımda Türkçe sonuç çıkmayınca İngilizce kaynaklara kıt İngilizcemle bakıp sonuca ulaşıyorum :)

  Cevapla

Cevap Yaz