Anasayfa Oyun Watch Dogs mu GTA 5 mi ?

Watch Dogs mu GTA 5 mi ?

3 Dakikada Okunur
4
0
488
Watch Dogs mu GTA 5 mi

Merhaba Arkadaşlar,
Oyun severlerin ilgiyle takip ettiği ve oynadığı iki oyun hakkındaki görüşlerimi yazmak istedim. Aslına bakarsak, GTA 5 PC için yeni çıktığından bazılarınız için çok taze olabilir. Ancak ben iki oyunu da PS4 üzerinde oynadım ve deneyimledim. Bu açıdan sizlere iki oyunun hakkında da kısa bilgiler verip Watch Dogs mu GTA 5 mi sorusuna cevap arayacağım. Öncelikle oyunlar hakkında tek tek bilgiler vereyim sonra da karşılaştırma yapalım. Özellikle Watch Dogs bilmediğiniz bir yapım olabilir.

Watch Dogs

Watch Dogs
Watch Dogs
Watch Dogs Ubisoft tarafından çıkarılan bir açık dünya oyunudur. Chicago şehrinde geçen oyun, bir hacker’ın başına gelen olayları anlatıyor. Tüm şehir bir işletim sistemi tarafından kontol edilebiliyor, dolayısıyla da biz kontrol edebiliyoruz. Kaçışlarda, şehir ışıklarını ve şehirdeki açılık kapanır mekanizmaları kullanmak gerçekten çok zevkli bir hal alıyor. Açık dünya oynanaışına ve nispeten klasik bir hikayesine rağmen Watch Dogs benim gözünde bir hikaye oyunudur.

GTA 5

GTA 5
GTA 5
GTA 5 açık dünya konseptinin bayrak taşıyanı olarak eğlenceyi pompalayan bir yapım. Oyunda 3 karakter var ve her karakterin kendine özgü özellikleri bulunuyor. Ancak çok büyük ihtimalle hikayeden çok eğlenceye ve online’a akacaksınız.

Peki Watch Dogs mu GTA 5 mi ?

Watch Dogs mu GTA 5 mi
Watch Dogs mu GTA 5 mi
Bu sorunun tek bir cevabı olamaz. Ancak şöyle bir ayrım yapılabilir. Eğer tam anlamıyla açık dünya, eğlence ve sınır tanımazlık istiyorsanız GTA 5 size göredir. Ancak hikaye seven bir insansanız, ben hikayeyi de takip etmek isterim derseniz Watch Dogs çok iyi bir alternatif. İkisini de oynadığımda, GTA 5 oynarken hack mekanizması olsa iyi olurdu diyorum açıkçası. Çoğu oyun sever gibi ben GTA 5 diyip, kestirip atmıyorum. Watch Dogs 2 ile harika işler yapılabileceğini düşünüyorum.

Peki sizlerin düşüncesi ne yönde? Watch Dogs mu GTA 5 mi? Yorum kısmından iletirseniz sevinirim.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Oyun

4 Yorumlar

 1. celil durmaz

  22 Nisan 2015 at 11:09 am

  tabiki gta 5

  Cevapla

  • Ayhan

   22 Nisan 2015 at 11:36 am

   Dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Ama açıkçası Watch Dogs o kadar yabana atılacak bir oyun değil.

   Cevapla

 2. Eren

  6 Haziran 2015 at 6:14 pm

  Watch Dogs’ı bitirmiş biri olarak bende GTA 5’den yanayım. Watch dogs’un ilk fragmanlarında grafikler etkileyiciydi fakat oyunun çıkış tarihinde gecikme oldu grafikleri fragmandakiler gibi değildi ama oyunu sevdim gerçekten oynamayan varsa tavsiye ederim.

  Cevapla

 3. egehan

  29 Ağustos 2015 at 9:22 pm

  öncelikle gta serisi boş bir seri grafikler çöp araçlara binalara yakından bakında çöpü görün uzaktan bakınca anlaşılmaz onun dışında watch dogs hem grafik hem farklılık yönünden alır

  Cevapla

Cevap Yaz