Vimark

6 Dakikada Okunur
1
0
134
Vimark

Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde internet her geçen gün hayatımızda daha büyük ve önemli bir yer kaplamaya başladı. Özel ya da iş hayatımızda farklı amaçlar için var olan internetin kullanımı her geçen gün daha da artıyor. Özellikle iş hayatımızın neredeyse tamamının internet ortamında olduğunu düşündüğümüzde yayınlanan videolar, yazılar, görseller hedef kitlemiz için tahmin edilenden daha önemlidir.

Hedef kitlemizdeki müşterileri normalden daha hızlı ve etkili yollar ile markamıza çekebilmemiz, bize olan geri dönüşümü de aynı şekilde etkili ve hızlı hale getiriyor. Vimark.com.tr bu pazarlama yöntemini kullanarak markayı tanıtma, başarı oranını artırma, hedef kitlenize olan ulaşılabilirlik oranını artırma gibi bir marka için omurga görevi gören etkenleri gerçekleştiriyor. Bir videonun on hazırlık aşamasından yayınlandıktan sonra yapılacak olumlu ya da olumsuz geri dönüşlerin istatistiklerinin tutulacağı tüm aşamalarında çalışan bir ekip ile çalışılıyor. Markamızın tanıtım, event, müşteri hizmet, case ya da fayda-uzman gibi her türlü videonun önce senaryosunun yazıldığı sonra çekildiği ve kurgulandığı profesyonel bir video hazırlanıp müşterilere en etkili yoldan ulaştırılmasını sağlıyor. Bir markanın derdini hazırladığı ya da hazırlattığı videolar ile anlatması hedef kitlesinin alıcıya dönüşmesini sağlar.

Markanın daha hızlı gelir elde etmesi için de büyük avantaj olan videolarda bir marka için gerekli olan tüm veriler kullanılmalıdır. Bir videoyu hazırlamadan önce markanın hedef kitlesi hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olunmalıdır. Ayrıca videonun yayınlanacağı kanallar iyi bir şekilde belirlenmelidir. Örneğin; Burger King’in Koreli bir bebeğin gitar çaldığı reklamında müzik öğesini kullanmaları videoya “müzik videosu” unvanını yükleyeceği için müziğe ilgisi olan insanların da hedef kitle haline gelmesini sağlayacaktır. Video stratejisi için ileri zamanımızı da hesaplamamız gerekiyor. Televizyon için hazırladığımız bir videoyu Youtube ya da Google’ın video sitesine de yükleyebileceğimiz gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Yani online video stratejisi belirlemek yapılacaklar listesinin en başında geliyor. Çünkü yapılan istatistikler internete giren insanların büyük çoğunluğunun video yayınlayan siteleri izlediğini gösteriyor. Her zaman belirli hedefleri olan içerikler üretmek gerekiyor. Örneğin; yayınlanan videoda “geç” seçeneği varsa eğer bu seçenek çıkmadan mesaj verilmelidir ki yerine ulaşabilsin. İçeriği doğru bir şekilde doğru kişilere ulaştırmak en önemli harekettir. Bu stratejilerin tümünü ya da karışımını uygulamak içeriğin reklamcılar tarafından doğru adrese ulaşmasını sağlar.

Video pazarlama internetin devleşmesi sonucunda pazarlama dünyasının yıldızı oldu. Büyük firmalar ağırlıkta olmak üzere çok da fark etmeksizin herkesin kullanabildiği bir yöntem haline gelen videolar markanın müşterileri arasında organik bir bağ kurmasını sağlarken hedef kitlesinin ödeme yapan müşterilere dönüşmesini de sağlar. Bu ve bunun gibi birçok sebep sayesinde online video siteleri artacak, zaten belirli bir yere sahip olanlar ise daha da yaygınlaşacak.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In İnternet

Bir Yorum

  1. Mete Lift

    2 Ekim 2017 at 2:47 pm

    Günümüzde en çok kullanılan pazarlama türü fakat çoğu yanlış biçimlerde kullanıyor, bu yazının yanlışları gidermeleri için faydalı olacağını düşünüyorum güzel anlatım.

    Cevapla

Cevap Yaz