Anasayfa İnternet Video Pazarlama İle Markanızı Yukarıya Taşıyın

Video Pazarlama İle Markanızı Yukarıya Taşıyın

4 Dakikada Okunur
0
0
36
videomarketing

Son dönemlerin en ses getiren pazarlama yöntemleri arasında yer alan video pazarlama, hem görsel hem de işitsel olarak müşterileri kavrayarak, potansiyel müşterilerin de artmasına olanak sağlamış oluyor. Videoların artık mobil cihazlar ile de rahatlıkla izlenebiliyor olması, video pazarlamanın neden çok daha önemli bir hal aldığının en büyük göstergesi. Birkaç yıl sonra önüne geçilemez bir yükselişe uğrayacak olan video pazarlama, bu alanı fark ederek, gelişimini bu yönde ilerletenlerin yüzünü güldürecek.

2021 yılına kadar mobil trafiğimizin yaklaşık olarak %70’ini videoların oluşturması bekleniyor. Televizyon karşısında harcanan zamanlar azalırken, akıllı telefonlarla geçirilen vakitler %85 oranında artacak ve bu zamanın büyük bir kısmı video seyrederek geçirilecek. 2021 yılında ortalama olarak bir kişi 22 Gb internet kullanacak ve bu internetin çok yüksek bir bölümü videolar için harcanmış olacak. 2021 yılı itibariyle 28 milyar kadar mobil cihazın internete bağlı olarak kullanılıyor olacak. Ayrıca hazırlanan bu rapora göre internet sitelerine sosyal medya akışı ve video içeriği yerleştirmenin site trafiğini artırmak için etkili bir faktör olduğu da gözleniyor.

Gençlerin akıllı cihazlara olan tutkusu düşünüldüğünde video pazarlamanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Akıllı telefonlar ile bağ kurulan bir ortamda hayat sürerken bunu görmezden gelmek en büyük yanlışlardan biri olacaktır. Bu sebeple görmezden gelmek yerine bu döneme ayak uydurarak video pazarlama alanında bilgilere sahip olmak gerekiyor. Videomarketing internet sitesi ile video pazarlama alanında hangi şekilde öne geçeceğinizi rahatlıkla bulabilir, bu alanda gelişim gösterme imkanına sahip olabilirsiniz. Videomaketing sitesinin araştırmalar kategorisinde bulunan faydalı bilgiler, bu alanda hizmetini artırmak isteyenlerin de imdadına yetişiyor.

Video istatistikleri, strateji geliştirmek için ihtiyaç duyulabilecek marketing istatistiği, markaların video pazarlama hakkında bilmeleri gereken istatistiksel bilgileri ve daha pek çok konuyu kapsayan konu başlıkları ile Videomarketing hakkında çok daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Video SEO, dünyadan bilgiler, araştırmalar, rehberler gibi farklı kategoriler ile size yepyeni bir bakış açısı sunacak olan Videomarketing, bu alanda öne geçmek isteyenlerin baktığı ilk blog sitesi haline gelmiş durumda.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In İnternet

Cevap Yaz