Anasayfa Webmaster Verimli Bir Blog İçin WordPress Eklentileri

Verimli Bir Blog İçin WordPress Eklentileri

3 Dakikada Okunur
11
0
802
wordpress-dil-ayari

Verimli Bir Blog İçin WordPress Eklentileri

WordPress siteniz varsa işinize yarayacak WordPress eklentilerini aşağıda sıraladım. WordPress hakkında ufak bir bilgi verelim.  WordPress internette en ok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Bu kadar popüler olmasının sebepleri arasında bu yazılımı geliştiren eklentiler oluşturan birçok developer bulunmasıdır. İşte sizlere faydalı olacak wordpress eklentileri:

Jetpack

jetpack1

Websitesinizin istatistiklerini öğrenebileceğiniz en güzel ve kullanışlı programdır. Jetpack ile hangi yazı ne kadar görüntülenmiş, hangi cihazlardan yazınıza giriş yapılmış ve yazınıza gelen ziyaretçiler hangi kaynaklardan gelmiş gibi bilgileri ve daha fazlasını bu eklentide bulabilirsiniz.

WordPress by yoast

seo-by-yoast

All in one seo en çok kullanılan yazı anahtar kelimeleri, etiketleri ve başlıkları ayarlayan eklentidir. Ancak Yoast’ın eklentisi daha gelişmiş ve sosyal medya entegrasyonuna sahiptir. Bu eklentiyi kullanmak sizler için daha faydalı olacaktır.

Xml sitemap

Sitemap

Google indexleme robotları  belli aralıklarla sitenizi ziyaret eder ve site haritanızı kontrol eder. Xml sitemap eklentisini kurarak otomatik olarak site haritanızı oluşturabilirsiniz. Mutlaka kurulması gereken önemli bir eklentidir.

 

Post pay counter

das-post-pay-counter-wordpress-plugin

Eğer sitenize yazar almak istiyorsanız sizlere çok faydalı olacak bir uygulamadır. Yazarlarınıza ne kadar ödeme yapacağınız ile alakalı her şeyi ayarlayabileceğiniz harika bir eklentidir. Post pay counter ile profesyonel olarak bir yazar ekibinizi yönetebilirsiniz.

Page views

MTIyMzI1NDU2NDA1MDMyMjE3

Sitenize gelen ziyaretçilerin yazılarınızın ne kadar okunduğunu görmesi için yapılmış bir eklentidir. Popüler yazılarınızın daha çok okunması için faydalı bir uygulamadır.

Contact form

12-585x452

Sitenizdeki ziyaretçilerin sizinle iletişim kurma imkanını contact form 7 eklentisi ile sağlayabilirsiniz. Yazılarınıza otomatik hazırlanmış kodları ekleyerek ziyaretçilerin mail adresinize mesaj atmasını sağlar.

 • Blog Eklentileri

  Blog Sahiplerinin Kullanması Gereken WordPress Eklentileri

  Blog dünyasına yeni girmiş genellikle forumlarda ve yorumlarda hangi eklentileri kullanmal…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

11 Yorumlar

 1. Seyfettin

  13 Aralık 2015 at 3:18 pm

  Jetpack eklentisini bende uzun süre kullandım ve birçok kişiye tavsiye ettim. Ama şuan kullanmıyorum ve tavsiyede etmem. Çünkü jetpack içerisinde kullanmadığımız birçok özellik oluyor. Bu özellikler servera fazladan yük oluyor. Jetpack kullandığımız özellikleri farklı eklentiler kurarak kullanırsak daha iyi oluyor.

  Cevapla

 2. Emre

  30 Aralık 2015 at 10:37 am

  Başarılı bir içerik Ayhan hocam. Paylaşıyorum.

  Cevapla

 3. Habib

  4 Ocak 2016 at 11:19 am

  Merhaba, iletişim ve reklam formlarınız çalışmıyor herhalde. Tanıtım yazısı satın almak için size ulaşamadım. Konuyla ilgili yorum formunda belirttiğimiz e-posta adresine dönüş yaparsanız sevinirim.

  İyi çalışmalar, bol kazançlar.

  Cevapla

 4. Seda

  5 Ocak 2016 at 9:00 pm

  Merhaba, blogunuzda sağ reklam alanında reklam yayınlamak istiyoruz ama iletişim formunuzdan ulaşamadık. Hata alıyor. Bu adresten dönüş yapabilir misiniz? Teşekkürler

  Cevapla

 5. Birkan Uğur SARI

  1 Şubat 2016 at 6:28 pm

  Makale için teşekkürler başarılı ve bilgi elde edilecek bir makale olmuş :)

  Cevapla

 6. Enes Yaralı

  21 Şubat 2016 at 3:00 pm

  Post Pay Counter eklentisi yazarları takip etmek için gayet güzelmiş. Takip konusunda umarım işimizi kolaylaştırır.

  Cevapla

 7. Ali Yanan

  4 Mart 2016 at 2:52 am

  Çok tessekurler. Yanlız kaçan takıldı , ben All in Seo kullanıyorum yoast ile farkı nedir hngisini kullanmalıyız?

  Cevapla

 8. hakan

  26 Mart 2016 at 8:19 am

  Jetpack eklentisini kurduğumda cpu kullanımım çok fazla yükseldi, hosting firması tarafından uyarıldım. Orijinal kaynağından yüklediğim halde durum böyle. Eskiden çok stabil çalışıyordu fakat güncellemelerle maalesef bu özelliğini kaybetti.

  Cevapla

 9. Ahmet Erkuş

  10 Nisan 2016 at 5:47 pm

  Yoast yerine all in one seo kullanıyordum bugüne kadar. Sitenizde gördüm ve yükledim. Daha önce arkadaşlarım da tavsiye etmişti ama dikkate almamıştım. Gerçekten dediğiniz kadar varmış.

  Cevapla

 10. Oğuz

  21 Mayıs 2016 at 11:54 pm

  Selam, post by counter eklentisi çok iyi. Teşekkürler

  Cevapla

 11. ışık mobilya

  31 Temmuz 2016 at 8:14 pm

  cok işime yarayan bi yazı acıklama gayet detaylı olmuş emeğinize sağlık

  Cevapla

Cevap Yaz