Anasayfa Finans Tutumlu Yaşamın Tek Adresi Paramkiymetli.Com

Tutumlu Yaşamın Tek Adresi Paramkiymetli.Com

5 Dakikada Okunur
0
0
59
parakiymetli

Günümüzde tutumlu yaşamak zorunluluk haline geldiği kadar zordur da. Ancak tutumlu yaşamak deyince akla hemen Nasıl? sorusu geliyor. Tutumlu yaşamak, basit şekli ile harcamalarımıza dikkat etmek anlamına geliyor.

Tutumlu yaşamak ile ilgili ipuçları veren bir içerik sitesi olan paramkiymetli.com, pek çok kategoride paylaşım yapıyor. Yazı ve görseller ile harmanlanmış içerikler sunuyor. Ekonomi ve Finans, Tasarruf ve Birikim, Krediler, Yaşam, Kişisel Gelişim, Girişimcilik ve Nedir? Kategorilerinde meraklıları için ilginç içerikler hazırlıyor. Sayfayı ziyaret ettiğimizde içeriklerin kaç kişi tarafından okunduğunu ve beğenildiğini görebildiğimiz gibi istersek yorum da yapabiliyoruz. Aynı zamanda en çok okunan yazıları da listeledikleri için popüler yazılardan da haberimiz oluyor. En çok beğenilen içeriklerden biri, “Hayatınızı 10 Adımda Değiştirmeye Ne Dersiniz?”. İçerik, herkesin dikkatini çekeceği bir başlıkla ve  oldukça ilgi çekici bir anlatım ile merak ettiklerimizi cevaplıyor. Atalarımızın söylediği bir söz olan “bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim”den başlayarak doğru yerde olmamızı ve doğru kişileri seçmemiz gerektiğini vurguluyor. Yeteneklerimizi 7 günde geliştirebileceğimiz gerçeğini 7 gün kuralı olarak açıklıyor. Düzenli olun maddesinde Japonların hayat felsefelerini ürettikleri markalardan Toyota’ya dahi yansıttıklarını ve düzenli olmaya gereksiz harcamaları kısarak başlayabileceğimizi söylüyor. 7 gün kuralı ile bağlantılı olan bu maddede, kendimize sürekli hedefler belirleyerek gelişebileceğimizden bahsediyor.

Fiziksel ve psikolojik sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun zaten çoktan farkında olmamız gerekiyor. Karşılaştığımız durum ne kadar içinden çıkılmaz olsa da, kendimizi ne kadar çaresiz hissetsek de hayata pozitif bakmak, hedeflerimizi gerçekleştirmede önemli bir noktadır. Çevremizdeki sorunları çözebilmek ve kavrayabilmek için iyi bir dinleyici olmamız şart. Daha az konuşarak daha çok dinleyerek hareket etmeliyiz. “Bilmiyorum” ya da “Hayır” demek ayıp değil sonuçta. Ne kadar sıkıntı çeksek de zorluklara karşı direnç göstererek, “üşenme, erteleme, vazgeçme” ilkesini benimsemeliyiz. “Ama”lardan uzak durun maddesi, çözüm odaklı olmamız gerektiğini savunuyor. İçerikteki son madde olan “paranızın kıymetini bilin” yazısı ise, harcamalarımızı dikkatli bir şekilde yapmamızı söylüyor. Tutumlu olmak hayat felsefemiz olmalı. Tutumlu olmanın kıymetini paramkiymetli.com ile daha iyi anlayarak uygulamaya koyabiliriz. Böylece yaşamımızdaki sıkıntıyı minimum seviyeye indirebiliriz. Keyifli ve bilgilendirici içerik paylaşımları yapılan sayfadan öğreneceğimiz çok şey var.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Finans

Cevap Yaz