Anasayfa Genel Türkiye Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Türkiye Vizesi İçin Gerekli Belgeler

5 Dakikada Okunur
0
0
78
Türkiye Vizesi

Vizenize Turkeyelectronicvisa.Com İle Başvurun!

Türkiye, son yıllarda gerçekleştirdiği devlet hizmetlerinde elektronikleşme sayesinde birçok bürokratik işlem, bilgisayar ve internetin olduğu her yerde kolaylıkla halledilebilir oldu. Önceden gümrüklerde istek üzerine verilen vizelerin yerini artık yavaşça elektronik vizeler almaya başladı.

Elektronik vize, serbest geçiş antlaşmasının olmadığı birçok ülke vatandaşının, Türkiye’ye girip konaklama ve dolaşım yapmalarını sağlayan gerekli vize tipidir. Bu vize sayesinde başka ülke vatandaşları turistik amaçlı ülke içerisinde serbest dolaşım kazanırlar.

Turkeyelectronicvisa.com size e-vize konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor. Tek yapmanız gereken sitede bulunan “Apply Now” butonuna tıklayarak gerekli bilgileri girdikten sonra vizenizin çıkmasını beklemek. 7 gün 24 saat boyunca özel vize temsilcileri tarafından incelenen vize başvurularınız detaylı bir takip sürecinde işleniyor. Turkeyelectronicvisa.com vize başvurunuzu bürokrasiyle uğraşmadan kolayca elde etmenin en kolay yolunu sunuyor.

Türkiye vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

Türkiye Vizesi
Türkiye Vizesi

Bu vizeye başvurabilmek için en az 6 ay geçerli kendi ülkelerinin pasaportu, onaylanmış bir uçak bileti ya da seyahat planı ve Master Card ya da Visa olan bir kredi kartını bulundurmak gerekir. Bu sayede kişiler Türkiye’de e-vizeye başvurarak ülke içinde rahatlıkla gezip turistik eylemlerini gerçekleştirebilirler.

Bununla birlikte vizenizi almış olmanız vizenizin her zaman geçerli olacağını garanti etmez. Türkiye hükümeti gerekli gördüğü takdirde sizi ülke sınırları içerisine almayabilir ya da ülke içerisindeyseniz sınır dışı edebilir. Bu durum olağanüstü koşullar gerçekleşmezse uzak bir ihtimaldir. Vizeniz sizin başvururken belirlediğiniz günlere göre verilir. Eğer başvuru tarihlerinde belirttiğiniz günlerde ülke içerisine giriş yapmazsanız vizeniz geçersiz sayılır. Bu nedenle vizeye yeniden başvurmanız gerekmektedir. Ülkeye girişinizi yaptıktan sonra vizenin geçerli olduğu tarihler boyunca ülkeye dilediğiniz kadar girip çıkabilirsiniz.

Bu tip elektronik vizelerin geçerliliği sadece turizm faaliyetleri ve ticaret yapacak kişiler için geçerlidir. Çalışmak amaçlı ülkeye giriş yapılmak isteniyorsa en yakın Türkiye Konsolosluğuna çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılırken işyerinin yabancı işçiyi istihdam edeceğine dair belge, kişinin pasaportu ve vize başvuru formunun ibraz edilmesi yeterlidir.  Bu başvuru yapıldığı süreçte işverenin ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan buna dair çalışma izni çıkarması gerekmektedir.

Öğrenim vizesi almak için ise kişinin Türkiye’de öğrenim göreceği okuldan kabul belgesi alması, uzun süreli pasaport edinmesi, kalacağı süre boyunca onu Türkiye’de geçindirecek parasının olduğuna dair bir belgesinin olması, Türkiye’nin geldiği ülkeye uyguladığı vize politikasına göre ödenecek vize harcını karşılayabilmesi gerekmektedir. Bu sayede 1 aylığına Türkiye’ye gelip oturma izni alabilmesi için geçici öğrenim vizesi kişiye verilir.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Genel

Cevap Yaz