Anasayfa Tanıtım Türkanime ve Anime İzleyicilerinin One Piece Sevgisi

Türkanime ve Anime İzleyicilerinin One Piece Sevgisi

5 Dakikada Okunur
0
0
237
Türkanime

Türkanime ve anime izleyicilerinin çok sevdiği, çok uzun yıllar serisi devam etmiş ve rüzgarı önce Japonya’yı sonra da bütün dünyayı kasıp kavuran bir animeden bahsetmek tabii ki çok kolay değil. Sizinde tahmin ettiğiniz gibi One Piece’den bahsediyorum. Kısaca konusundan bahsetmem gerekirse, One piece izlediğinizde ilk tanışacağınız filmin ana karakteri olan Monkey D. Luffy, 17 yaşında ve korsan olmak isteyen enerji dolu, mutlu bir genç. One piece izlediğinizde filmin ilk bölümlerinde, en rezil ve en güçlü Korsanlar Kralı Gold D. Roger’ın idam sahnesi bulunuyor. Dünya Hükümeti tarafından yakalanması isteniyordu ve idam edilmeden önce söyledikleri büyük olay yarattı. Yakalanması ve idam edilmesinden sonra, yıllar önce kendisinin bulup sakladığı, filme de ismini veren büyük hazine One Piece’in yeri ortaya çıkıyor. Birgün, Luffy’nin çocukluk kahramanı olan korsan Shanks, ona kendi hasır şapkasını verir, hayallerinin peşinden gitmesini ve Korsanların Kralı olmadan geri dönmemesi gerektiğini söyler. Türkanime ve anime izleyicilerinin sevdiği bu filmde Luffy, 18 yaşını doldururken rüyasını gerçekleştirmeye karar veriyor ve kendine bir ekip oluşturup, bu müthiş maceraya yelken açıyor.

One piece izlediğinizde göreceğiniz gibi Luffy ekibi ile birlikte, eski Korsanlar Kralı Roger’ın geride bıraktığı One Piece’i aramak için, en tehlikeli denizlere yelken açıyor. Kimse One Piece’in nerede ya da nasıl bir hazine olduğunu bilmiyor, ama kolay olsaydı herhangi bir macera olmazdı! Türkanime ve anime izleyicilerinin sevdiği bu filmde, yolculuk boyunca Hasır Şapka Korsanları, şaşırtıcı adalar, şüpheli Dünya Hükümeti, onların Deniz Kuvvetleri ordusuyla ve diğer korsanlarla hem iyi hem de kötü maceralar yaşıyorlar. Türkanime ve anime izleyicilerinin sevdiği One Piece, piyasada bilinen diğer tüm shounen animelere benziyor, ancak seri başarısı bir şans değil. One piece izlediğinizde fark edeceğiniz gibi film, maceralar ve şaşırtıcı karakterler, türünde benzeri görülmemiş bir yapıya sahip.

Filmin yan karakterleri bile fan kitlesinin oluşmasında büyük bir etken. Türkanime ve anime izleyicilerinin sevdiği bu film, hedef kitlesine rağmen birçok yetişkin konusunu araştırıyor ve hayranları karakterlere oldukça bağlı hale geliyor. One piece izlediğinizde göreceğiniz gibi, sansür, ölüm, yolsuzluk ve ırkçılığın tümü dizi boyunca çirkin yüzünü gösteriyor ve duygular her yeni mücadeleyle birlikte karakterlerin arasında yükseliyor. Siz de bu macera dolu animeyi izlemek istiyorsanız, haydi ekran başına, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz