Anasayfa İş Hayatı Trello ile Eisenhower Matrisi Kullanımı

Trello ile Eisenhower Matrisi Kullanımı

3 Dakikada Okunur
1
0
384
Trello Nasıl Kullanılır

Son zamanlarda fazla yazı yazamıyorum, bunun farkındayım. Aslında iş yoğunluğum, özel hayatım ve yeni gezi blogum dolayısıyla buraya yazmakta biraz geciktim. Ancak bu süreçte iş hayatımdaki yoğunluğumu azaltabilmek adına çalışmalar, araştırmalar ve denemeler yapmaya devam ettim. Biliyorsunuz ki daha önce Trello Nedir ve Eisenhower Matrisi ile ilgili yazılar yazdım. Yaptığım çalışmalar sonucunda gördüm ki Trello en iyi iş takip uygulaması,Eisenhower Matrisi ise en etkili zaman yönetimi sistemlerinden bir tanesi. Geçtiğimiz hafta neden bunları birleştirmiyorum düşüncesi ile bir çalışma yaptım. Ve sonunda karar verdim ki ikisini birleştirmek çok mantıklı. Peki ama nasıl ?

Bu aslında eğer iki yazımı da okuduysanız çok da zor değil. Eğer okumadıysanız, ben şu an sizi bekliyorum. Dönünce devam edelim.

Evet Eisenhower Matrisi mantık olarak yapılacak işleri, önem ve aciliyet sırasına göre dörde ayırır. Trello da size bunu yapma imkanını veriyor. Bir matris olarak değil, ancak dört farklı liste açarak bunu yapmanı çok kolay.

Trello ve Eisenhower Matrisi
Trello ve Eisenhower Matrisi

Bu yapıyı bir haftadır iş hayatımda kullanmaya çalışıyorum. Bana Trello ile çalışmak her zaman kafa rahatlatıcı geliyor. Bu çalışma yönteminde ise aynı zamanda yapılacak işlerin önem sırasına konulması sağlanıyor. Bu sebeple yapılacak işlerin sırasını belirlemeye yardımcı oluyor.

Eisenhower Matrisini Trello’ya eklediğimden beri, daha önceden kullandığım Yapılıyor sütununun gereksiz ve/veya kullanışsız olduğunu fark ettim. Çünkü oraya attığım işler sanki odağımdan çıkıyor. Şu anda deneme aşamasındayım bu yöntemi. Şu aşamada yöntemden memnunum. İleride belki farklı görüşlerim olursa tekrar bir yazı ele alabilirim.

Sizler bu ve buna benzer bir çalışma yöntemi kullanıyor musunuz ?

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In İş Hayatı

Bir Yorum

  1. İbrahim AY

    14 Nisan 2019 at 10:14 pm

    Bunu trelloda bulunan “etiketleme sistemi” ile de yapabilirsiniz. Bulunduğunuz panoda birden fazla çalışma listesi olabilir. Etiketlere “önemli ve acil” ve diğer çeşitleri etiketleyebilirsiniz. Denemenizi tavsiye ederim. Birden fazla konu varsa ve listeleri konu bazlı kategorize etmek isterseniz işinize yarar.

    Cevapla

Cevap Yaz