Anasayfa Tanıtım Tazemiz ile Soğuk Pres Yağlar

Tazemiz ile Soğuk Pres Yağlar

4 Dakikada Okunur
0
0
42
Tazemiz

Türkiye dahil tüm Akdeniz coğrafyasının sofralarında bitkisel yağların, ama özellikle de zeytinyağının yeri ayrıdır. Hem sağlıklı beslenme için, hem yemeklere ayrı bir tat ve özel bir aroma vermek için, hem de bazen kimi rahatsızlıklardan kurtulmak için doğanın sunduğu bu leziz ürünler tercih edilmektedir. TAZEMİZ ise Mersin’den tüm Türkiye’ye farklı bitkisel yağları sunan özel bir marka. Şimdi internet sitelerini ziyaret edip bir sonraki yağ siparişiniz için avantajlarla dolu ürünlerine göz atmak isteyebilirsiniz…
Soğuk pres yağlar firmanın internet sitesinde ilk göze çarpan yer. Bazı firmaların daha fazla ürün edinebilmek için çokta başvurmadığı bu yöntemle yağ üreten ve bunu sofralarımıza olabildiğince hesaplı ve hızlı şekilde ileten firmanın ürün gamı oldukça başarılı. Soğuk pres zeytinyağından susam yağına, nar çekirdeği yağından keten tohumu yağına, çörek otu yağından aspir tohumu yağına kadar birçok aranan tadı soğuk pres olarak sunuyorlar.
Soğuk pres yağlar, endüstriyel fabrikaların aksine daha geleneksel bir yöntem ve bunda ürüne (tohuma, çekirdeğe, meyveye) herhangi bir ısıl işlem uygulanmıyor. Tıpkı geleneksel yöntemde olduğu gibi patoza dökülen ürünün ezilmesiyle yağ çıkartılmasına benziyor. Şöyle açıklayalım, yağ çıkartmanın iki yolu vardır: Birinci yöntem, fabrikalarda başvurulan ve ürünlere ısıl işlem uygulanarak daha çok yağ veren yoldur. İkincisi ise geleneksel yöntemdir. İkinci yöntem bazı yerlerde hâlen eskiden olduğu gibi insan veya hayvan gücüyle patoz veya benzeri araçlarla yapılmaktadır. Bazı yerlerde ise bu işlem makinalarda gerçekleştirilir ve yine herhangi bir ek uygulama yapılmaz, yani sadece kullanılan materyal değişmiş olur. Bu yolla edinilen ürünlere ise soğuk pres yağlar denilmektedir.
TAZEMİZ tarafından Türkiye’nin her yerine gönderilen soğuk pres yağlar, kullanılan teknikten ötürü bazı artılara sahip. Birincisi ve en önemlisi, bu yağlar fabrikasyon yollarla edinilenlere göre daha sağlıklı. Yani saf ve hem de daha kaliteli. Bu durum hem tatlarındaki saflıktan, hem de görünümlerindeki berraklıktan anlaşılabiliyor. Kısacası geleneksel olanı mevcut teknolojiyle bütünleştiren ve müşterisine saf, leziz ve hesaplı yağlar sunmuş oluyor.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz