Anasayfa Dizi Takip Ettiğim Yabancı Diziler #1

Takip Ettiğim Yabancı Diziler #1

5 Dakikada Okunur
6
0
578
Takip Ettiğim Yabancı Diziler

Eskiden ben hiç böyle değildim. İşim olmazdı yabancı dizilerle. Bir sene öncesine kadar Game of Thrones izlememek için diretiyordum kendimi. İzlenir mi öyle şeyler diyordum. Ta ki o güne kadar. Evdeki tadilat nedeniyle bir hafta evde kalmaya başladığım güne kadar. O gün makus talihim değişti. Neyse bu kadar masalsı anlatım yeter herhalde. İşte o gün Game of Thrones izleme başladım. Hem de kombo yapıp 4 sezonu yedim bitirdim bir haftada. Sonra da devamı geldi diğer dizilerle. Hatta laf aramızda kitap okumaya bile başladım bu dizi sayesinde. Bakınız :

::Kitap Okuyorum – Kralların Çarpışması Kısım 1

Ben de bu gece vakti sizlere şu anda aktif olarak takip ettiğim yabancı diziler listemi sıralayayım dedim. Hem belki sizin izlemedikleriniz olabilir veya yorumlardan can alıcı bir öneri gelebilir. Hemen listeme başlayayım.

1 – Game of Thrones

Hemen herkesin aklına ilk geleni erkenden çıkarayım aradan. Şimdi yabancı dizilere merak sardım deyip izlemesem taşlarlar beni. Zaten taşlasınlar da. İzleyin kardeşim şu diziyi. Adamlar yapmış hakkını verin :)

2 – Arrow

Aranızda başlarda izleyip sonra sıkılanlar olabilir. Lütfen bana bunu mu izliyorsun ya demeyin. Çünkü ben seviyorum az da olsa gizemli ve beni şaşırtan şeyleri. 3. Sezon 15. bölümde siz de “Hadi lan!” demediniz mi? Eğer hiç bilmiyorsanız temelde gemi kazası sonucu adaya düşen bir zengin şımarığın adadan kurtulması sonrası başkalaşmasını konu alıyor. Aslında DC Comics çizgi romanı Green Arrow‘un diziye uyarlanmış halidir. Sanırım yakında yeni sezon başlıyor. Bu arada izleyenler için bir sorum var.

SPOİLER VAR DİKKAT !
Sizce Ras’al Gul son sahnede bilerek mi öldürttü kendini ? Ve Oliver nereye gidiyosun allasen :)

3 – Mr. Robot

Şu an için en taze yabancı dizi bu herhalde. Daha hiç izlemediyseniz pek bişey kaybetmediniz. Çünkü henüz iki bölüm yayınlandı. Gündüz güvenlik uzmanı gece hacker olan Elliot’un başından geçen olayları konu alan dizi, içindeki sisteme olan sitemleri ile dikkat çekiyor. Özellikle sosyal medyaya baya bi giydirme var.

Mr. Robot
Mr. Robot

4 – Sense8

Belkide bu diziler arasında en ilginç kurguya sahip dizi bu. Dizinin yapımcıları Matrix’in yaratıcıları Wachowski kardeşler olunca beklenti de herkeste tavan yaptı. Ben şu an 3 bölümü izledim ve bana göre beklenti karşılanıyor.

Kısaca konudan bahsetmek gerekirse dünyanın farklı yerlerinde yaşayan 8 farklı kişinin birbirlerini telepatik olarak hissetmeleri hatta aralarında transfer olmalarını konu alıyor. Bölümlerde cinsel içerikli sahnelerin yanı sıra homoseksüel ilişkiler de bulunuyor. Bu nedenle homofobik olanlar izlemeyebilir. O ne ola diyorsan da izlemeyebilirsin :)

Daha bunların yanında takip etmeyi istediğim, başlayıp ilerleyemediğim Daredevil, Flash, True Crime gibi diziler var. İleride onları da yorumlarım sizlere. Hadi size iyi seyirler. Bu arada bugün benim doğum günüm. İyi ki doğmuşum :)

 • Netflix

  Netflix ile İzleyebileceğiniz 5 Mükemmel Dizi

  Bildiğiniz gibi dünya üzerinde çok popüler bir dijital yayın platformu Netflix ülkemizde d…
 • Stranger Things

  İzlemek İstediğim Yabancı Diziler

  Bu yazı birazda kendime bir not veya hatırlatma amacıyla girildi. Ancak sanırım sizin de i…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Dizi

6 Yorumlar

 1. Meçhul Adam

  16 Temmuz 2015 at 10:56 am

  Bende pek dizi izlemezdim. Taki Mr. Robot ile tanışana kadar. Neyse ki artık birileri dizi izliyor musun dediklerinde bir tane olsa evet diyebileceğim bir dizim var :)

  Cevapla

  • Ayhan

   16 Temmuz 2015 at 3:59 pm

   Gerçekten güzel bir diziyle girmişin. Ben de geç başladım ama güzellerine bakmak gerek gerçekten. Kaliteleri çok iyi.

   Cevapla

 2. Blogisma

  22 Temmuz 2015 at 1:27 pm

  Arrow ve Mr.Robot’u bende izliyorum. Ayrıca The Flash’da ilerlemeni öneririm. Arrow’la ortak bölümleri de var . Çok başarılı o da.

  Cevapla

  • Ayhan

   22 Temmuz 2015 at 3:18 pm

   Ortak bölümleri biliyoru ama nedense beni çekmedi başlayamadım daha :)

   Cevapla

 3. Tarık Güneş

  29 Temmuz 2015 at 12:52 am

  Game of Thrones efsane bir dizi…

  Ayrıca prison break izlersen senin için daha aksiyonlu olur.

  Cevapla

 4. Film Yorumları

  3 Ağustos 2015 at 1:35 pm

  Arrow vazgeçilmez hocam The Flash ta çok hoşuma gidiyor

  Cevapla

Cevap Yaz