Anasayfa Bloglama SOSYAL MEDYA VE BLOGLARDA BAŞARILI ARAŞTIRMA NASIL YAPILIR

SOSYAL MEDYA VE BLOGLARDA BAŞARILI ARAŞTIRMA NASIL YAPILIR

4 Dakikada Okunur
1
0
186
Teknoloji haberleri

SOSYAL MEDYA VE BLOGLARDA ARAŞTIRMAYI BAŞARILI KILMANIN YOLLARI

  Sosyal medya ve blogların hayatımızdaki yeri ve önemi muhakkak. Bu sosyal medya ve bloglar, dünyada ve ülkemizde sürekli yayılan ve insanlara sundukları bilgi ve iletişim olanakları ile vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyorlar. Bir konu hakkında yayınlanan özgün makaleleri ile bilgi akışını sağlayarak iletişim olanağı ile de paylaşma konusunda yardımcı oluyorlar. Bir konu hakkında araştırma yapmak isteyenlerin ilk durağı olarak bloglar olarak seçilirken iletişim konusunda da sosyal medyadan yararlanılıyor.

Doğru Araştırma
Doğru Araştırma

Göz ardı edilemeyecek bir gerçek var ki ülkemiz interneti çok seviyor. Twitter ve Facebook’taki üye sayılarındaki artış bunun en büyük göstergesi. Tabi kendi bloglarımızın da olması büyük bir gurur kaynağı. Sahip olduğu üye sayısı ve paylaşılan bilgi çokluğu tercih edilme konusunda ilk ölçekler. Herhangi bir konuda araştırma yaparken, insanların bu konuda ne düşündüğünü bilmek isteyenler hemen bloglarda ve sosyal medyada arama yaparak veya birileri ile paylaşarak merakını gideriyor.

Tabi bu konulardaki yazıların ve bilgilerin güncel olması da ilk tercih sebepleri. Araştırmalarınızı kolaylaştırmak istiyorsanız ne aradığınızı tam olarak bilmeniz gerekiyor ki fazla vakit kaybetmeden ya da farklı alanlarda dolaşmadan en kısa yoldan bilgiye ulaşmanız sağlansın. Örneğin bir ayakkabı alacaksınız ve bir model belirlediniz.

 

Bu modelde hangi markalarda var, piyasada ne kadar fiyatla satılıyor ve hangi sitede daha uygun olarak bulunuyor, renk ve benzer model seçeneği var mı gibi sorulara yanıt bulmak için bloglardan ve sosyal medyadan yardım alabilirsiniz.

   Sosyal medya ve bloglarda araştırmayı başarılı kılmanın yolları bu kadar basit ve kolay. Önemli olan tam olarak öğrenmek istediğiniz şeyi doğru bir şekilde tanımlayabilmek. İnanın aklınıza gelmeyecek kadar yazı ve yorum bulabilecek bir şey almak veya satmak istersen daha kolay karar verebileceksiniz. Bunun yanı sıra herhangi bir konuda ben de bilgi paylaşmak, bildiğim konularda yorum yapmak istiyorum diyorsanız bloglar ve sosyal medya tam da sizin için. Geniş bir özgürlük alanı sağlamakla kalmıyor başka fikirlerin de herkesçe paylaşılmasını sağlıyor.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Bloglama

Bir Yorum

  1. makina meydanı

    21 Mart 2016 at 9:56 pm

    sosyal medya genelde yanlış bilgilerle dolu fakat bloglar daha bilgilendiri

    Cevapla

Cevap Yaz