Anasayfa Webmaster Sosyal Medya ile İçerik Fikri Oluşturun

Sosyal Medya ile İçerik Fikri Oluşturun

3 Dakikada Okunur
0
0
77
T56RNsosyalmedya

Sosyal Medya ile İçerik Fikri Oluşturun

Sosyal Medya
Sosyal Medya

Bir site, blog veya başka bir içerik kurmadan önce sosyal medya hesaplarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya ile içerik fikri oluşturmak içeriğinizin daha çok ilgi görmesini sağlar. Bir websitesi kurmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta içerik fikridir. İçeriğinizin insanlardan ilgi görmesini bekliyorsanız sosyal medyada araştırma yapmalısınız.

Trend konuları, güncel haberleri, Google aramalarını ve Sosyal medya etiketlerini incelemelisiniz. İlgili olduğunuz bir kategoride sosyal medya davranışlarına göre bir fikir edinebilirsiniz.
İçeriğinize karar verdikten sonra Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube, Google Plus gibi sosyal medya sitelerinde sayfalar oluşturun. 4 bir koldan kendinize bir kitle oluşturun. Daha sonra Sitenizi kurduğunuzda ve içerikleri girmeye başlarken hazır bir kitleniz oluşur.

 

Bu şekilde site kurduktan sonra kendinizi motive edebilecek bir kitleniz yoksa siteniz %70 oranında ilgisizliğe ve kapanmaya mahkum olacaktır. Her gün yüz binlerce yeni site açılıyor ve yine yüz binlerce site kapanıyor. İnternet dünyasında yer edinmek isteyenler blog kurarak bilgi birikimlerini tecrübe ve deneyimlerini insanlarla paylaşıyor. Ancak büyük çaplı kurumsal siteler ya da yıllanmış siteler her zaman diğerlerine göre daha önde oluyor.

Hedef Kitlenizi İyi Tanıyın
Hedef Kitlenizi İyi Tanıyın

Bu sorunu aşmak için önce kendi kitlemizi oluşturup daha sonradan sitemizi kurarak internet dünyasında sağlam bir yer edinebiliriz. Sosyal medya websitelerinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Büyük websiteleri sosyal medya hesapları olmadan bulunduğu konumda duramayacaktır. Bunun en büyük sebebi sosyal medya sitelerinin SEO’ya büyük etkileri olmasıdır. Sizlere tavsiyem önce sosyal medya araştırması ile fikir oluşturun daha sonra sosyal medya sayfalarınızı oluşturun eğer fikriniz tutarsa sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Çünkü sosyal medya hesabı kurmak ücretsizdir ancak bir site kurmanın belli bir maliyeti vardır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

Cevap Yaz