Anasayfa Kitap Son Okuduğum Kitap – #Mim

Son Okuduğum Kitap – #Mim

4 Dakikada Okunur
5
0
427
Son Okuduğum Kitap

Evet son zamanlarda bende bir değişiklik var. Sanki 25 yılın kitap açlığını üzerimden yeni atmış gibi davranıyorum. En son kendimi gezmeye gittiğim alışveriş merkezinde kitapları incelerken bulduğumda fark ettim durumu. Yok yok şikayet ettiğimden değil, ancak hala inanamadığımdan.

İşte bu nedenle bir #mim yazısı ile bir seri başlatmak istiyorum. Oluşturulacak zincir ile herkes en son okuduğu kitaptan bahsetsin. Böylece zincir içindeki kişiler de farklı kitaplar ve belki de türler hakkında fikirler edinmiş olurlar. Umarım amaçladığım döngü oluşur. Doğal olarak ilk olarak ben başlıyorum ve sizlere son okuduğum kitap olan ve  Ahmet Ümit kaleminden çıkan Beyoğlu’nun En Güzel Abisi kitabından bahsediyorum.

Son Okuduğum Kitap
Son Okuduğum Kitap

📖 Beyoğlu’nun En Güzel Abisi

Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmış bir polisiye roman olarak 2013 yılında okuyuculara sunulmuş. Yılbaşı gecesi işlenen cinayeti çözme görevi cinayet büroda görev yapan Başkomiser Nevzat‘a verilmiştir. Gerek tecrübesi gerek ise yıllarca Beyoğlu‘nda görev yapması bu görevin başkomiserimize verilmesine neden oluyor. Çünkü o Beyoğlu’nun en güzel abisidir. Ama kendisi bu söylemden hiç de hoşlanmıyor.

Evet bu söylemden hoşlanmıyor çünkü… Çünküsünü burada anlatmak mantıksız geldi şu anda. Gerçekten haklı ve keder dolu bir sebebi bulunuyor. Ki bu sebeple Beyoğlu’ndaki görevinden bile ayrılmştır. Ancak Beyoğlu ondan ayrılmak istemiyor.

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
Beyoğlu’nun En Güzel Abisi

İşlenen cinayet kafaları karıştıracak kadar açık ve aynı zamanda çaresiz bırakacak kadar da delil yoksunu bir vaka olarak başkomiserimizi bekliyor. Kitapta ilerledikçe kafanızda katil ile ilgili yeni fikirler oluşurken, aynı zamanda da bazı seçenekleri eliyorsunuz.

Polisiye romanları seven bir kişiyseniz bence Beyoğlu’nun En Güzel Abisi’ni mutlaka okumalısınız. Ben size kesinlikle öneriyorum.

Şimdi gelelim yazının yazılma amacına. Bu yazı ile #mim başlatıyorum ve buradan Oğuz Veli Yavaş, Ben Lacivert ve  Timur Demir‘i mimliyorum. Top sizde arkadaşlar 😎

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Kitap

5 Yorumlar

 1. Serdar

  22 Nisan 2016 at 10:42 pm

  Bu türün ülkemizdeki en iyi yazarıdır ahmet ümit. Agatha christie ve mario mazzanti de okumanızı öneririm

  Cevapla

  • Ayhan

   22 Nisan 2016 at 10:51 pm

   Yorum için teşekkürler. Mutlaka okuyacağım iki yazarı da.

   Cevapla

   • Kerem SARI

    19 Haziran 2016 at 6:29 pm

    Agatha Christie romanlarını almadan önce çevirisini kimin yaptığını iyice araştırmanda fayda var. Benim gibi madur olmanı istemem :) Romanlarında o kadar ince detaylar var ki, her çevirmen bu detayları iyi bir şekilde sunamıyor.

    Cevapla

    • Ayhan

     19 Haziran 2016 at 6:36 pm

     Güzel yorumun için teşekkürler. Peki hangi çevirmeni tercih etmemi önerirsin ?

     Cevapla

     • Kerem SARI

      19 Haziran 2016 at 7:09 pm

      Mesela Roger Ackroyd Cinayeti romanı için, kesinlikle Pınar Kür çevirisi.

Cevap Yaz