Anasayfa Sinema Son Dönemde İzlediğim Filmler

Son Dönemde İzlediğim Filmler

7 Dakikada Okunur
3
0
104
Loving Vincent

Bir süredir bloguma yazı yazamadığımın farkındayım. Ancak gerek iş yoğunluğum, gerekse sosyal hayatım nedeniyle fazla vakit ayıramadığımdan yazılar biraz ertelenmiş oldu. Ancak bu süreçte bol bol film izleme fırsatı yakaladım. Bu yazımda da bu süreçte izlediğim filmler ile ilgili sizlere yorumlarımı açıklamak istedim.

1 – Arif V 216

Sanırım son zamanlarda Türk filmleri arasında en çok konuşulan filmlerin başında geliyor Arif V 216 filmi. Özellikle yaşı bana yakın olan kişiler için filmin anlamı ve önemi daha da büyük oluyor. Çünkü GORA filmi ile başlayan serinin geleceği nitelikte olan Arif V 216 filmi bizlere bence harika bir devam filmi sunmuş durumda. Eğer henüz izlemediyseniz bence hemen ilk seansa biletinizi alın ve izleyin. Bence pişman olmayacağınız bir film, hele ki ilk iki filmi izlediyseniz.

2 – Muhteşem Şovmen Filmi

Eğer müzikal tarzda filmleri seviyorsanız muhtemelen bu filmi ya izlediniz ya da izlemeyi planlıyorsunuz. Ancak eğer şimdiye kadar müzikal filmlerden çok hoşlanmadıysanız da Muhteşem Şovmen filmine bir şans vermelisiniz. Film tarihteki ilk sirkin açılışını konu alıyor. Bu hikaye müzik ve dans eşliğinde muhteşem bir şov olarak bizlere sunuluyor.

3 – Loving Vincent Filmi

Loving Vincent fimi son zamanlarda izlediğim en garip ve emek dolu bir film olarak hafızamdaki yerini çoktan aldı bile. Film aslında Ressam Vincent Van Gogh’un hayatını konu alan bir animasyon filmi. Ancak filmi özel yapan nokta filmdeki her karenin 100 adet ressam tarafından yapılmış yağlı boyalardan oluşmuş olmasıdır. Evet yanlış okumadınız, film tamamen gerçek yağlı boyalardan yapılmış durumda. Filmi izlerken gerçekten büyülenmiş gibi bakakaldım. Gerçekten bu muhteşem emeğe saygı duymamak elde değil.

4 – Stronger Filmi

Aslında son zamanlarda izlemeyi beklediğim filmlerin başında geliyordu Stronger filmi. Boston maratonunda yaşanan bir terör saldırısı sonrası bacaklarını kaybeden Jeff Bauman’ın otobiyografisinden esinlenilerek hazırlanan Stronger filmi benim beklentilerimi karşılamayı pek başaramadı. Baş rolünde Jake Gyllenhaal gibi sevdiğim bir oyuncu olmasına rağmen, film biraz yüzeysel geldi bana. Yine de konusu ve bazı dramatik sahneleri ile izlenmeye değer olarak görülebilir.

5 – Yolcu Filmi

Yolcu filmine gitmeden önce bir arkadaşımdan çok da gidilmeye gerek olmadığına dair bir yorum almıştım. Bu yorumun yarattığı ters psikoloji nedeniyle mi bilmiyorum ama film benim hoşuma gitti. 10 yıldır aynı tren ile işe gittiğinizi ve işten atıldığınız bir günde sadece trende olan ve normalde bu trene binmeyen birini bulmanız için size 100.000 Dolar verildiğini hayal edin, sizin tepkiniz ne olurdu ? Filmi ön yargısız izlerseniz kesinlikle zaman kaybı olmayacaktır. Eğer hala fırsatınız varsa, bir akşamınızı değerlendirebilirsiniz.

6 – Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri filmi dramatik bir şekilde kızının başına gelen vahşi olayın peşini bırakmayarak durumun vahametini kavratmak için üç adet billboard kiralayan bir annenin hikayesini konu almaktadır. 7 dalda Oscar adayı olan filmi mutlaka izleyin derim. Hikayesi ve müzikleri ile birlikte harika bir film izleyeceğinize emin olabilirsiniz.

7 – Ölümlü Dünya

Ali Atay‘ın yönetmenliğini yaptığı Ölümlü Dünya filmi konusu ile bence çok da şey vermese de gerek oyunculukları, gerekse durum komedisi esprileri ile film sonunda aklınızda güzel anılar bırakacaktır. Gerçekten film boyunca sürekli gülebiliyorsunuz. Ancak filmin sonunu çok beğenmediğimi söyleyebilirim. Sanki film güzel oldu, daha fazla uğraşmayalım dercesine bir son olmuş gibi. Ancak filmi bütün olarak ele aldığımızda kesinlikle izleyin ve gülün derim.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • The Platform

  İzledim : The Platform

  20 Mart tarihinde Netflix‘te yauınlanması ardından sürekli bize önerilen ve Netflix …
 • 7. Koğuştaki Mucize

  İzledim : 7. Koğuştaki Mucize

  Bu aralar sanırım bir süre film yazılarıma ağırlık vereceğim. Bol bol filmler ve/veya dizi…
 • Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

  İzledim : Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

  Son zamanlarda hepimizin koron virüse karşı mücadelemiz gereği, #evdekal dememiz sebebiyle…
Load More In Sinema

3 Yorumlar

 1. Çağrı Mustafa Alkan

  7 Nisan 2018 at 11:50 pm

  Bir an sadece 6 numaralı filmi izlemiş olduğumu düşünüp “Acaba bende bir sorun mu var?” diye düşünmedim değil ama listem o kadar kalabalık ki, yenilerini eklemek eskilere ihanet gibi duruyor. Yine de “Ölümlü Dünya”ya bir şans vereceğim :)

  Cevapla

  • Ayhan KORKMAZ

   8 Nisan 2018 at 3:39 pm

   Bazı zamanlar gerçekten vizyonu takip etmek zorlaşabiliyor. Ben de her zaman takip edemiyorum. Ancak elimden geldiğince gitmeye çalışıyorum. Türk filmi olarak baktığımızda Ölümlü Dünya şans verilesi filmler arasında gerçekten.

   Cevapla

 2. Çıplak Yazar

  10 Kasım 2018 at 10:24 pm

  Muhteşem Şovmen filmi o kadar çok karşıma çıktı ki, müzikal filmleri sevmeme rağmen izleyemedim. Aslında izleme hevesiyle girip yapılan olumsuz eleştirileri görünce vazgeçtim. Bilirsiniz işte vasat film, zaman kaybı gibi yorumlar. Animasyon filmleri sıkı takip etmeme rağmen Loving Vincent de nasıl kaçırmışım anlamadım. Ama listenizde en çok merak ettiğim nedense Yolcu filmi oldu. Güzel liste teşekkür ederim. Çünkü filmleri öneri üzerine seviyorum (hele öneren blog yazarıysa)

  Cevapla

Cevap Yaz