Anasayfa Dizi Son Dönemde İzlediğim Diziler

Son Dönemde İzlediğim Diziler

6 Dakikada Okunur
5
0
174
Netflix Türkiye

Bir süredir yazılarımda bir azalma var. Bu konuda içimde bir huzursuzluk olduğu aşikar. Bunun farklı sebepleri var tabii ki. Gerek sosyal hayatımdaki yoğunluk gerekse gezi yazılarımı yayınlayacağım farklı bir blog oluşturmam sebebiyle yazılar azaldı. Ancak telafi etmeye çalışacağım tabii ki.

Bu dönemde elimden geldiğince dizi izlemeye ve kitap okumaya çalıştım. Bu yazıda da izlediğim diziler hakkındaki görüşlerimi iletmeye çalışacağım. Diğer yazımda ise okuduğum ve okumakta olduğum kitaplar hakkında düşüncelerimi aktaracağım. Neyse lafı fazla uzatmadan izlediğim dizilere geçeyim.

1 – Dark

Son zamanlarda meşhur olan Netflix dizileri arasında kesinlikle başı çekenlerinden biridir Dark. Aslında dizi ile ilgili yorumları ilk okuduğunuzda ve fragmanı izlediğinizde Alman yapımı Stranger Things gibi bir kanıya kapılabilirsiniz. Ancak sizi temin ederim kesinlikle orjinal bir yapım.  Konu olarak değerlendirdiğimizde size spoiler vermeden açıklamak çok zor. Ancak şunu söyleyebilirim, izlerken kağıt/kalem ihtiyacınız olabilir. Çünkü gayet geniş, detaylı ve karmaşık bir karakter ve konu ağı var.

2 – La Casa De Papel

Son zamanlarda ülkemizde en popüler dizi kesinlikle La Casa De Papel. Dizi hakkında bir fikriniz yoksa ve hiç görmediğinizi iddia ediyorsanız aşağıdaki görsele bakmanızı rica ederim. Hatırladınız değil mi :)

La Casa De Papel
La Casa De Papel

Dizi İspanya’da merkez bankasını soymaya kalkan bir grubun başına gelen olayları ele alıyor. Aslen İspanyol bir kanal tarafından çekilmiş dizi, Netflix tarafından yayınlanınca dünyaca ünlü hale geldi. Hatta Netflix dizinin haklarını satın aldı ve normalde sona eren diziyi devam ettirme kararı verdi.

3 – Şahsiyet

İzlemekten zevk aldığım diziler arasına bir Türk dizisi girmesinden kesinlikle gururluyum. Kesinlikle Netflix yapımı olabilecek kalitede bir Türk dizisi Şahsiyet.  Daha önce yerli İnternet dizileri konulu bir yazı yazmıştım. O yazıda da dediğim gibi gelecekte bu dizilerin sayısı gittikçe artacak gibi duruyor. Sanırım sansürün daha az olması ve reklam baskısının olmaması sebebiyle daha kaliteli yapımlar ortaya çıkıyor.

4 – Tepedeki Ev

En yeni izlediğim Netflix dizisidir kendisi. Adından da anlayabileceğiniz gibi bir korku dizisi olan Tepedeki Ev, bir yazarın çocukluğunda yaşadığı korku dolu olayları ele alan bir kitap yazması ve sonrasında olayların devam etmesini konu alıyor. Dizi gerçekten izlerken her bölümde sizi korkutuyor ve meraklandırıyor. Eğer bu tarz yapımlardan çok korkuyorsanız, yalnız izlememeye özen gösterin.

5 – The Rain

Bir gün durup dururken babanız gelip, sizi aniden alıp bir sığınığa götürmeye çalışsa ve bunun sebebinin yağacak yağmurda olan bir virüsün olduğunu öğrenseniz ne düşünürdünüz ? Durun daha düşünmeyin çünkü düşüncenizden çok daha fazla şeyler var ve olaylar göründüğü gibi değil. Eğer gizemli ve merak uyandıran yapımlar hoşunuza gidiyorsa, kesinlikle The Rain size göre. Danimarka yapımı dizi, bize sadece Amerikan yapımlarının güzel olmadığını göstermeye niyetli. Sadece sonu ile ilgili daha iyi olabileceğini söylemeden edemeyeceğim.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Dizi

5 Yorumlar

 1. Gökhan

  11 Kasım 2018 at 11:12 pm

  Bende, La Casa de Papel dizisini çok merak ediyorum. Neredeyse izleyen herkes güzel olduğunu söylüyor.

  Cevapla

  • Ayhan KORKMAZ

   12 Kasım 2018 at 7:28 pm

   Kesinlikle güzel bir dizi. Bence izlemediğin dizi varsa, kesinlikle izlemelisin. Hepsi güzel yapımlar bence :)

   Cevapla

 2. ısparta haber

  10 Ocak 2019 at 11:43 pm

  şahsiyet gibi bir dizi sanırım bu ülkede bir daha çekilemez. o diziyi izlemeyen ben dizi izledim diyemez. bir senaryo bu kadar muhteşem olabilir.

  Cevapla

 3. salih

  19 Ocak 2019 at 1:16 pm

  Çok güzel bir çalışma olmuş teşekkürler favorim la case de papel

  Cevapla

 4. Kenar Yazarı

  14 Şubat 2019 at 10:11 am

  La Casa De Papel ile Şahsiyet’i bende takip ediyorum. Harika diziler. Listenizdeki diğer dizileri de uygun bir zamanda inceleyeceğim. Teşekkürler.

  Cevapla

Cevap Yaz