Anasayfa Tanıtım ŞİŞLİ BÖCEK İLAÇLAMA

ŞİŞLİ BÖCEK İLAÇLAMA

5 Dakikada Okunur
0
0
70
şişli böcek ilaçlama

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ortaya çıkan ve insanları oldukça rahatsız eden sivrisinekler, insanlara en fazla hastalık bulaştıran canlılardır. Uzmanlara göre sivrisineklere karşı koruyucu önlemler alınmazsa, ciddi bakteriyel rahatsızlıklara yakalanma riski artış gösterir. Şişli böcek ilaçlama  tüm zararlı böcek türlerinde olduğu gibi, sivrisineklere karşın da başarılı şekilde ilaçlama gerçekleştirerek, sizlere çok daha sağlıklı mekanlarda yaşama şansı sunuyor.

Sivrisinekleri hafife almayın

Sivrisinek, dünyanın her yerinde yaşayan kan emerek beslenen bir sinek türüdür. Sivrisineklerin dişi olanları kan emer. Erkek sivrisinekler ise beslenmelerini meyve ve sebzelerin özsuları ile sağlarlar. İnsanların kokularını rahatlıkla algılayabilmeleri nedeniyle; cildimize ulaşabilirler. Sivrisinek öncelikle; özel olarak salgıladığı sıvıyla bölgeyi uyuştur ve keskin organları ile deriyi keserek, hortumlarını deriden içeri sokarlar ve kan emme işlemine başlarlar. İnsanlar bu esnada sivrisineğin deri üzerine bıraktığı özel sıvı nedeniyle, derinin uyuşması sonucu sivrisinek ısırmasını hissetmezler. Sivrisineklerden korunmak için ilk olarak mekânın çevresinde bulunan pis su, lağım suyu ve bataklık gibi alanları kurutunuz. Sonrasında ise ilaçlı uygulama işlemi yaptırmak güvenilir firma olan Şişli böcek ilaçlama firması ile iletişime geçiniz.

Sivrisinek sokmasının ardından insanların derilerinde kabarma, kızarma görülür ve kaşıntı hissedilir. Sivrisinek ısırması sonucu insanlara kan yoluyla en çok, sıtma, fil, humma hastalığı ve beyin iltihaplanması görülebilir. Sulak ve nemli alanlarda daha kolay çoğalırlar ve yumurtalarını bataklık ve kirli su birikintilerinin olduğu bölümlere bırakırlar. Sivrisinekler özellikle lağım sularının yakınlarında ve kirli su birikintilerinin olduğu alanlarda yaşarlar. Sivrisinekler kadar zararlı olan diğer canlılar ise farelerdir. Fareler de sivrisinekler gibi oldukça pis ve mikroplu ortamlarda yaşam sürerler ve evlerimize girdiklerinde bu mikropları, bizlere bulaştırırlar. Bu nedenle farelerden kurtulmak için de fare ilaçlama işlemi yaptırılması şarttır.

Sağlık Bakanlığından izinli böcek ilaçlama şirketleri ile görüşüp sivrisinek ilaçlama talebinde bulunmak gerekir. Şişli böcek ilaçlama, Şişli ve tüm ilçelerde günün her saati 7/24 konusunda uzman personeliyle sizlere sivrisinek ilaçlama konusunda hizmetini vermektedir. Sadece sivrisineklerle değil tüm böcek ve kemirgen türleri ile etkin şekilde mücadeleyi sürdüren firma ile iletişime geçerek bu tür böceklerle yaşadığınız sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz