Anasayfa Tanıtım Şifre Değiştirme Çok Önemli

Şifre Değiştirme Çok Önemli

4 Dakikada Okunur
0
0
65
Şifre Değiştirme

Aslına bakarsanız sürekli şifre değiştirme yanlısı biri değilim. Ancak son zamanlarda gördüğüm ve okuduğum haberler beni biraz tedirgin etmeye başladı. Eğer sizler de interneti takip ediyorsanız bu tarz haberleri görmüşsünüzdür. A Sitesi hacklendi ve üyelerin şifreleri ele geçirildi. Sorun yok ama siz yine de şifrelerinizi değiştirin (!) Her şey bu kadar basit değil mi? Ne de olsa firma kendini kurtardı kullanıcı ne yaparsa yapsın.

Bana asıl darbe vuran haber dünyanın en büyük siber güvenlik firmalarından biri olan Kaspersky‘nin hacklenmesi oldu. Kendi güvenliği sağlayamayan firma bizlerin güvenliğini nasıl koruyacak ? Ama olur böyle şeyler değil mi ?

Neyse bizlerin bu konularda yapabileceği şeyler belli aslında. Bu gibi olaylarda veya belli aralıklarla şifre değiştirme en iyi seçenek olur. Ancak o kadar çok platform var ki insan bazen şaşırıyor. Ben de bu yazımda güvenliğiniz için yapmanız gereken üç konuya değineceğim.

WiFi Şifre Değiştirme

Belkide kendi güvenliğimiz için ilk yapmamız gereken Wifi şifrenizi korumanız. Çünkü Wifi şifrenizi ele geçiren biri sizin ağınız üzerinden istediği işlemi gerçekleştirir ve sorumlusu siz olabilirsiniz. Bu amaçla bazı aralıklarla wifi şifre değiştirme işlemi yapmak yararınıza olacaktır.

ÖSYM Şifre Değiştirme

Bildiğiniz gibi LYS geldi çattı. Ancak hayatınızın sınavına girerken başınıza bir şanssızlık gelmemesi için ösym şifre değiştirme yapmanız gerekebilir. Ancak dikkatli olmak da fayda var.

TTNet Şifre Değiştirme

Eğer TTNet kullanıcısıysanız internet sitelerini de kullanıyorsunuzdur. Bu nedenle güvenliğinizi korumak amaçlı belli aralıklarla ttnet şifre değiştirme işlemini yapmanız yararınıza olacaktır.

Sonuç

İnternet dünyasında güvenlik çok önemli ve önemsenmesi gereken bir nokta. Boş vermek hiç mantıklı değil. Sizler de güvenliğiniz için önemli yerlerde belli aralıklarla şifre değiştirme işlemi yapmalısınız. Umarım hiç sorun yaşamazsınız ancak bu ihtimali de unutmamak gerekli.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz