Anasayfa Tanıtım SFS Nedir? SFS Ne Demek?

SFS Nedir? SFS Ne Demek?

4 Dakikada Okunur
0
0
22
İnstagram

Son zamanlarda Covid-19 salgını sebebiyle ülkemizin büyük bir bölümü evde kalarak aktiviteleri eve çekti. Budurumdan etkilenen kişilerden bir tanesi de ben oldum. Normal zamanda evde kalmaya fazla uzak olmayan ve rahat bir şekilde vakit geçiren biri olarak artık benim bile limitlerim doldu sanırım. Zamanımı sürekli internette araştırma yapıp bilgi  aramak, video izlemek, Twitter ve İnstagram üzerinde geçirir oldum.

Eskiden de sosyal medya sitelerinde, özellikle de İnstagram’da vakit geçiren biriydim. Ancak şu aralar normalde hiç görmediğim veya görsemde beynim tarafından göz ardı edilmiş bir ifade görmeye başladım, SFS ! Açıkçası İnstagram üzerinde kısaltmalara yavaş yavaş aşina olmaya başladık. TBT, TB, GT, DM gibi kısaltmalara sanırım hepimiz aşinayız. Ancak SFS ne demek açıkçası benim bir bilgim yoktu. İnternette de arattığımda sanırım çok yaygın bir kulanım olmadığı için yeterli bilgiyi bulmakta zorlandı.

SFS Nedir

SFS nedir diye baktığımızda tahmin edebileceğimiz gibi ingilizce kelimelerin kısaltılması ile oluşmuş bir tabir olarak karşımıza çıkıyor. Shoutout for shoutout deyiminin baş harfleri ile oluşturulmuş bir kısaltmadır. Karşılıklı profil paylaşımı anlamına gelmektedir. Bazı kişiler tarafından S4S olarak da kulanılmaktadır.

Burada mantık kişilerin kendi profillerinde farklı kişinin profilini paylaşarak o kişinin tanıtımını yapmaktır. Ana amacınız profilini paylaştığınız kişinin de sizin profilinizi paylaşarak iki tarafından da bilinirliğini arttırmaktır.

SFS Örneği
SFS Örneği

İnstagram üzerinde çok aktif olan gençleri ve özellikle takipçi sayısını çok önemseye kişileri düşündüğümüzde sanırım önümüzdeki dönemlerde bu ve bunun gibi birçok instagram kısaltması göreceğizebenziyor. Eğer siz de benim kadar hakim değilseniz ve arada sırada anlamaya çaışıyorsanız benim yaptığım araştırmada karşıma çıkan site anasayfası üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Daha bilmediğiniz onlarca bilgi sie hazırlanıp sunulmuş durumda.

Bilgi almak için girdikten sonra site anasayfası üzerinde yaptığım araştırmalarda işime yarayacak ve merak duygumu uyandıracak onlarca bilgiye kolayca erişme fırsatı buldum. Sosyal medyadan tutun, sağlıkla ilgili bilgilere kadar birçok içerik site içerisinde sunulmuş durumda. Sizlerde https://bilgiseyrim.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz ve kafanıza takılan konular hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz