Anasayfa Tanıtım Seracılık ve Sera Onarımı

Seracılık ve Sera Onarımı

2 Dakikada Okunur
0
0
111
Sera

Seralar; doğal olmayan çevre koşulları olması halinde belli yerlerde ya da mevsimlerde suni olarak şartların uygun hale getirilmesi ile bitkilerin yetiştirilmesini sağlayan üstü örtülü ışığın girdiği kapalı alanlar ya da ortamlardır.

Seralarda yetiştirilen sebze, meyve ya da bitkiler; yapay olarak ortamın uygun hale getirilmesi ile mevsiminden önce de yetiştirilebilmesidir. Isıtma, aydınlatma, serinletme gibi koşullar sağlanır ve ürün belli sürelerde olgunlaşır ve hasada olanak verir. İskeletli bir dış yapıdan oluşan ve üzerleri naylon, branda gibi örtülerle kaplanır. Hava şartları nedeniyle seraların yıkılması ve bitkilerin mahvolması ortaya çıkabilir.

Sera onarımı ve tadilatı hasar oluşan bölümlerin tekrar iskeletinin ya da dış kaplama örtülerinin yenilenmesi ile gerçekleşir. Seraların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tek çatılı, çok çatılı, alçak çatılı ve yüksek çatılı olarak organize edilir. Hasar olması durumunda yapısına göre tadilat uygulanır.

Serada çok fazla hasar oluşmaması için mutlaka konumu ve koşulları göz önüne alınarak hazırlanması önem taşımaktadır. Sera onarımları ve onarım keşifleri için BHKGroups ile iletişime geçiniz.

Detaylar: http://www.bhkgroups.com/sera-onarimi-h.html

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz