Anasayfa Tanıtım SEO ile Yükselmek Mümkün mü?

SEO ile Yükselmek Mümkün mü?

4 Dakikada Okunur
0
0
88
SEO

2015 yılının ortalarına doğru geldiğimiz şu dönemlerde artık neredeyse herkes internetin bir ucundan tutmaya ve işlerini online ortama taşımaya başladı. Ancak eğer siz de internet üzerinden iş yapmanın peşindeyseniz, bu sizin için çok olumlu bir haber değil. Çünkü gittikçe rekabet artıyor ve aynı alanda çalışan onlarca site mevcut. Peki bu sitelerin nasıl arasından sıyrılıp, müşterimize veya okuyucumuza kendimizi göstereceğiz ?

Eğer bu yazımı okumaya başladıysanız bu işin anahtar kelimesinin SEO olduğunu farketmişsiniz demektir. Ancak sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu işler söylenildiği gibi kolay olmuyor. Sizler kendiniz de çalışma yapabilirsiniz. Ancak bu işte uzman değilseniz ve vaktiniz de pek yoksa bu işlemler size yarar yerine zarar getirebilir. Bu nedenle yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de Freelance Seo Uzmanı olan birisiyle ortak çalışma yürütmek olacaktır. Bu sayede bir firmanın baskısı altında kalmadan direk olarak kendisi ile muhattap olabileceğiniz bir takım arkadaşı elde etmiş olacaksınız. Bu yöntem daha çok kurumsal olmayan siteler için geçerlidir.

SEO
SEO
Peki kurumsal bir şirket olarak yürüttüğünüz siteleriniz varsa ne olacak ? Sonuçta başta e-ticaret siteleri olmak üzere bir çok kurumsal site internet ortamında yayın yapıyor. Bu tarz sitelerin de yükselebilmek için kurumsal seo danışmanlığı almaları gerekiyor. Çünkü kurumsal alanda rekabet çok kuvvetli ve herkes bu işe para yatırıyor. Unutmayın çalışmadan, yatırım yapmadan Google üzerinde bir yere gelebilmek imkansızdır.

Değinmek istediğim bir diğer konu ise, SEO çalışması yaptıran kişilerin veya kurumların çalışmadan çok şey beklemeleri. Yani kişiler seo danışmanlığı almaya başladıktan sonra içerik üretmeyi kesip, kendiliğinden yükselmeyi bekliyorlar. Bu imkansız bir olaydır. Unutmayın, SEO çalışması yalnızca içerik üreten sitelerin yükselmesine YARDIMCI olur. Sizin bu süreçte yine içerik üretmeye devam etmeniz gerekiyor. Yoksa yapılan tüm çalışmalar ve verilen emekler boşa gitmiş olur.

Bu yazımı sonuna kadar okuduysanız bu işin öneminin farkına varmışsınız demektir. Ben yazımı sonlandırırken sizlerde siteleriniz için yapmanı gereken çalışmaları düşünmelisiniz. Belki de çalışma yaptırma vakti gelmiştir, ne dersiniz ?

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz