Anasayfa Tanıtım SELÜLİT TEDAVİSİ

SELÜLİT TEDAVİSİ

8 Dakikada Okunur
0
0
238
Zayıflama Yöntemleri

SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit nedir?

Selülit, kalça, uyluk ve üst bacaklardaki cildin çukurlu görünümü anlamına gelir. Selülit, kadınlarda, erkeklere oranla daha sık görülür. Bunun sebebi, kadın ve erkeklerde yağ, kas, bağ dokularının bazı  farklılıklara sahip olmasıdır.

Lokalize dirençli yağ problemi olan selülit, deri altında yayılan bir  bakteriyel enfeksiyon rahatsızlığı olan  “Sellülit” ile ilgisi yoktur.

Selülit Neden Oluşur?

Selülitler, kasların arasına yağ dokularının yerleşmesi ile meydana gelir. Cilt rengi beyaz olan ve ince deriye sahip olan kişilerde daha yoğun görülürler.

 

Selülit Tedavileri Nelerdir?

Selülit tedavileri, çok yönlü olan ve selülit yoğunluğuna göre uygulanan tedavilerdir. Bazı tedaviler ameliyatlı bazı tedaviler lazer destekli bazı tedaviler ise iğneli işlemler yardımı iledir.

Selülit Tedavileri:

Diyet takviyeleri: Selülit tedavilerin başında diyet gelmektedir. Eğer kilo problemine bağlı olarak selülit sorunu yaşanıyorsa öncelikle uygun bir diyet programı denenmelidir. Çünkü kilo kaybına oranla selülitler de düzelebilir. Vücutta genel zayıflama etkisi selülitli bölgelere de etki eder ve uzun vadede selülit görünümünün azalmasını sağlar.

Masaj terapileri: Selülit görünümü masaj terapileri ile düzeltilebilir. Selülitli alana yapılan masaj ile birlikte o alanda kan dolaşımı artar. Artan kan dolaşımı ile birlikte yağ dokuları da yanmaya başlar ve selülitler yavaş yavaş azalır. Bu masaj terapiler ya uzman kişi tarafından yapılabilir ya da selülit tedavilerine destek olarak günlük bakım şeklinde evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi ve nasıl masaj yapılacağı doktorunuz tarafından anlatılacaktır.

Lazer , ses dalgaları ve ışınlar ile selülit tedavisi: Selülit tedavisi, lazer ışınları yardımı ile çok başarılı şekilde yapılabilmektedir. Lazer ışınları ile yağ dokuları üzerine belli bir deforme yaratılır ve yağ dokularının direnci kırılır, hacimleri azaltılır ve vücuttan atılmaları hızlandırılır. Buna ek olarak ses dalgaları ve diğer ışın sistemleri ile de yağ dokuları üzerinde işlem yapılarak selülit görünümü azaltılır. Bölgesel yağlar kırılır ve vücuttan atılır.  Bu şekilde yapılan selülit tedavileri şunlardır;

Lazer lipoliz
– Lazerli masaj cihazları
– Kavitasyon
– Lenf direnaj
– Pasif jimnastik
–  Soğuk lipoliz
– Elektroterapi
– Radyofrekans

 

Mezoterapi:  Mezoterapi yağ dokularının olduğu alana direk olarak enjekte edilen bölylece tedavi için direk bir etki etme süreci başlatılan bir tedavidir. Bu tedavide doktorun uygun gördüğü mezoterapi prosedürü uygulanarak enejksiyon yapılır. Kokteyl edilen mezoterapi ilacı uygun prosedür içeriğine göre değişir.   Mezoterapi ilacı yağ dokularını parçalar ve sıvılaştırır. Metabolik faliyetler ile yağlar vücuttan atılır.

Prp Uyggulaması: Prp hastanın kendi kanından üretilen bir sıvı ilaçtır. Bu ilaç selülitler üzerinde etkilidir. Çok  yoğun olmayan selülit problemleri üzerinde etkili olan prp  kollajen ve kan dolaşımı artışı ile selülit problemini tedavi eder.

Akupunktur ile selülit tedavisi: Akupunktur bir çok hastalığa çözüm olan ilaçsız yan etkisiz bir tedavidir. Çok geniş bir tarihe sahip olan akupunktur son yıllarda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Akupunktur iğnelerinin selülitli alanlara batımı ile yağ dokuları uyarılır, kollajen ve elastin artar. Böylece yağlar yakılırken kollajen artışı ile sıkılaşma da elde edilir ve sarkma problemi yaşanmadan selülit problemi çözümlenir.

 

Liposuction ile selülit tedavisi: Liposuction bir yağ alma yöntemidir. Yağlar liposuction ile direk olarak bulunduğu yerden tahliye edilir ve doğrudan bir etki ile hem bölgesel incelme hem de selülit tedavisi sağlanmış olur.

 

Selülit Tedavisi Fiyatları Nedir?

Selülit tedavisi için ya tek başına ya da kombine tedaviler uygulanaır. Tedavi fiyatları da bu unsurlara göre farklılaşır. Bu nedenle doğru fiyat bilgisi için bize başvurabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz