Anasayfa Tanıtım Şaşıracağınız İlginç Bilgiler

Şaşıracağınız İlginç Bilgiler

8 Dakikada Okunur
0
0
72
İlginç Bilgiler
İlginç Bilgiler
İlginç Bilgiler

Yeni bilgiler her zaman için insanları ilk duyduklarında şaşırtmış ve yok artık dedirtecek noktaya getirmiştir. Şaşıracağınız ilginç bilgiler aslında sürekli olarak yenilenmekte ve her geçen gün yeni bilgi içerikleri ile karşılaşmaktayız. Bu bilgiler sayesinde de hem bilgi meraklıları meraklarını tatmin etmekte hem de bilgi haznesine yeni ve enteresan bilgiler eklemektedir. Tabi bu bilgiler her zaman için geçerliliğini koruyan ve gerçek bilgiler olmaktadır. Hiçbir zaman uydurma bilgiler veya fantezi bilgiler sunulmamaktadır. Sizler de şimdi sıralayacağımız ilginç bilgiler ile hiçbir yerde duyamayacağınız bilgileri öğrenecek ve son derece de farklı bir bilgi dağarcığı oluşturacaksınız.

 • Listemizdeki ilk ilginç bilgi sevimli dostlarımız köpeklerin burunları ile alakalı olacaktır. İnsanların parmak izlerinin farklı olduğu artık bilinen ve ilginç olmayan bir bilgidir. Peki, aynı şekilde köpeklerin burun izlerinin de tüm köpeklerde farklılık gösterdiğini biliyor muydunuz?
 • Diğer bir ilginç bilgimiz ise iki meyve arasında yapılan karşılaştırma sonucu çıkmıştır ve bu bilgi özellikle de şeker problemi olan kişiler için hayati değer taşımaktadır. Bir limonun içerdiği şeker oranı bir çilekten daha fazladır. Şeker hastaları bu bilgiye özellikle dikkat etmelidir.
 • Klasik filmler arasında yer alan ve aşk filmleri denilince akla gelen Titanik filmi hala hafızalarımızda ve bu gidişle de hiç çıkmayacağa benziyor. Bu filmi özel kılan birçok bilgi bulunmaktadır. Fakat listemizdeki şaşıracağınız bilgiler arasında Titanik filminin, Titanik gemisinden daha pahalıya mal olduğunu söylemek istiyoruz.
 • İnsan vücudu hala bilinmezliğini koruyor ve sürekli olarak yeni bilgiler ile karşılaşıyoruz. Ortalama bir insan vücudunda 8 santimlik çivi yapabilecek kadar demir olduğunu biliyor muydunuz?
 • Kadınlar erkeklerden her zaman için daha üstün varlıklar olduğunu bu bilgi sayesinde yine kanıtlıyor. Çünkü kadınların dillerinde erkeklerden daha fazla tat alma hissi bulunmaktadır. Bu da kadınların daha lezzetli yemekler seçmelerinde etkili olacak bir unsur olarak duruyor.
 • Elvis Presley deyince gözünüzün önüne hemen siyah saçlı esmer bir adam geliyorsa yanılıyorsunuz demektir. Çünkü Elvis Presley sarışındır.
 • Bir ilginç bilgi daha sevimli dostlarımızdan gelmektedir. Dünyanın en yaşlı köpeği 29 yaşında ölmüştür.
 • Evren bilinmezliğini korumakta ve hala akıl sistemine uymayan durumlar görülmektedir. Bu durumlardan ve ilginç bilgilerden biri ise sadece Venüs gezegeninin diğer gezegenlerden farklı yöne doğru dönüşünü tamamlaması olacaktır. Tüm gezegenler saat yönünün tersine dönerken sadece Venüs saat yönünde dönmektedir.
 • Kanguru denince büyük bir hayvan gözünüzün önünde canlanabilir. Fakat yeni doğan bir kanguru doğduğu anda ancak yemek kaşığına sığacak kadar bir büyüklükte olmakta ve en hızlı gelişimini tamamlayan canlı özelliği göstermektedir.
 • Bir ilginç bilgi de yine hayvanlar aleminden geliyor. Uyku herkesin çok sevdiği ve sabahları erken kalkmak neredeyse zulüm olan bir durumdur. Canlılar arasında uyku yönünden en şanslı olanlar ise koalalar olmaktadır. Bir koala günde yaklaşık 22 saat uyumaktadır. İmrendiniz değil mi?
 • İnsan vücudunda en güçlü yapıya dişer sahiptir. Özellikle de dip dişler tonlarca basınca ve güce dayanıklıdır.
 • Doğada çürümeyen tek yiyecek baldır. Fakat açıkta bırakıldığında bozulabilmektedir. Aynı zamanda karanlıkta saklanan bal hiçbir zaman çok uzun süreler bozulmadan korunabilecektir.

Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bu şaşırtıcı bilgiler bizi şaşırttığı kadar sizi de şaşırtmış olabilir. Üstelik bu bilgilerin doğruluğu kanıtlanmış gerçek bilgilerdir. Her geçen gün yeni bilgiler edinilmekte ve daha değişik şaşırtıcı bilgiler ile karşılaşmaya devam etmekteyiz. Aslında liste uzayıp gidiyor fakat bu kadar fazla ve şaşırtıcı bilgi yeterli olur kanısındayız.
http://nediro.co/

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz