Anasayfa Finans Sanal Pos Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Pos Hakkında Bilmeniz Gerekenler

4 Dakikada Okunur
2
0
71
İyzico

İnternetten alışveriş çağı beraberinde yepyeni uygulamaları ve sistemleri de getirdi. Bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de sanal postur. Online olarak ödeme almayı sağlayan sanal pos nedir ve nasıl kullanılıyor gibi sorular özellikle online satış yapmayı hedefleyenlerin gündeminde! Sizleri daha fazla bekletmeyelim ve bu konuda bilmeniz gerekenleri aktarmaya başlayalım.

Öncelikle sanal pos internet ortamında ürün ya da hizmet satışı yapanların ödeme alabilmek için kullandıkları bir sistemdir. Mağazalardan alışveriş yaptığınızda kredi kartınız ile ödemenizi yapmak için kullanılan pos cihazının fiziki olmayan halini düşünün.  E-ticaret sitelerinden yaptığınız alışverişlerde ödemenizi gerçekleştirmek için kullandığınız sistem genel olarak sanal pos adını taşıyor.

Yapılan ödemenin satıcının hesabına ulaşmasını sağlayan bu sistem sadece bankalar tarafından sunuluyor. Zaten bankaların sunduğu sanal pos hizmetlerinden faydalanabilmek için şirket olmanız gerekiyor. Bireysel olarak ürün ya da hizmet satışı yapmak isteyenler ise tercihini alternatif yollardan yana kullanıyor. Bu noktada devreye iyzico gibi  sanal pos hizmeti sunan farklı adresler giriyor. Bir başka deyişle sanal posu kullanabilmeniz için artık mutlaka şirket olmanız da gerekmiyor.

Sanal Pos Ücretli mi?

Bu sisteme sahip olmak için aylık ya da yıllık olarak belirli bir abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor. Sistemin internet sitesine entegre edilmesi ile birlikte ödeme almaya başlayabiliyorsunuz. Artık insanların internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde ödeme yapma konforunu arttırmaya yönelik çeşitli yenilikler de sanal pos uygulamalarına kazandırılmaya başlandı. Örneğin kart bilgileri saklanabiliyor ve bir sonraki alışverişte müşterinin kart üzerindeki bilgileri tek tek yeniden yazmasına gerek kalmıyor.

Aynı zamanda artık sahteciliğe karşı çok daha ciddi önlemler de alınabiliyor.  Özellikle yapay zeka ile geliştirilen sanal posların aşılması çok zor güvenlik duvarları ile donatılmış olduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle yenilenen sanal posların çok daha güvenli bir şekilde kullanılması mümkün olabiliyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için internetten faydalanabilirsiniz. Özellikle iyzico  web adresine tıkladığınızda sanal posa dair merak ettiğiniz her soruya yanıt bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edindiniz de bu sistemi kullanmanın sağlayacağı avantajlar hakkında da fikir sahibi olacaksınız.

 • İyzico

  E-TİCARET İÇİN SANAL POS HİZMETİ: İYZİCO

  Teknoloji çağı denildiğinde çoğumuzun gözü önüne robotlar, bilgisayar ekranında uçuşan kod…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Finans

2 Yorumlar

 1. Gürkan ÖZGÜR

  22 Ocak 2019 at 12:53 am

  Zamanında bir freelance iş için almaya çalıştık lakin malum alamadık. Alternatifi yöntemler denedik ama bunlarda pek sağlıklı olmadı. Şimdi havale/eft çalışıyoruz. :)

  Cevapla

 2. Kenar Yazarı

  6 Mart 2019 at 9:47 am

  Güzel bir makale olmuş. Teşekkürler. İyzico vb. firmalardan ve komisyon oranlarından bahsettiğiniz bir makale yayınlamanız beni sevindirecektir. İyzico ve muadili firmalar hakkında araştırma yapanlar için de rehber niteliğinde olacaktır.

  Cevapla

Cevap Yaz