Anasayfa Tanıtım Ripple Bitcoin’i Koltuğundan Eder mi?

Ripple Bitcoin’i Koltuğundan Eder mi?

4 Dakikada Okunur
0
0
64
Ripple Bitcoin

Kripto paraların yüksek oranlı kazandırma oranları düşünüldüğünde bitconinin ne kadar yükseldiğini ve yatırımcılar tarafından tercih edildiğini tahmin edebilirsiniz. Bitcoinin bu denli tercih edilmesi bir yandan değerini yükseltirken bir yandan da bu parayı bulmak günden güne zorlaştığı için artık kripto paralarda başka alternatifler aramaya yöneltiyor. Çünkü bitcoin sistemi 21 milyon üretilmeye kadar sınırlandırıldığı için ilk çıktığı yıl olan 2008’den beri milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilerek inanılmaz bir değer yükselişi yaşadı. Ancak kullanıcı sayısının artması ve bu rakama yaklaşılması sebebiyle Bitcoin giderek zorlaşıyor. Bu sebeple bitcoin benzeri birçok kripto para üretilerek yatırımcılara soluk aldıracak alternatifler üretiliyor.

Yeni Kripto Para Ripple

Yeni bir kripto para olarak üretilen Ripple yatırımcılara daha kolay bir şekilde para bulmalarına yardım ediyor. Bu sebeple gün geçtikçe ripplenin değeri artıyor. Güvenilir bir şekilde uluslararası alanda para transferi sağlayan Ripple ülkemizde de birkaç banka tarafından kullanılmaya başlandı. Kripto para denilince aklımıza ilk olarak güvenilirlik sorunu geliyor. Sanal alemde dolaşan bu parayı sanal cep cüzdanlarınızdan alınması, çalınması, bilgisayarın hacklenmesi oldukça kolay. Bitcoin her ne kadar iyi bir şifreyle korunsa da belirli açıkları olduğu kesin. Ripple ise bu açıkları kapatacak daha özel şifreleme teknikleri barındıran son zamanlarda yatırım açısından tercih edilen bir kripto para.

Sanal Paralardan Hangisi Daha Güvenli

Sanal paraların güvenilirliği oldukça tartışmalı. Zaten ülkemizde de bu paraların kullanımı yasak olsa da devlet tarafından korunacağına dair bir kanun yok. Aksine sanal paralar kullanıcı kimliklerinin belirlenememesi, kolay hacklenebilmesi ve kara para aklama yöntemi olarak kullanılması sebebiyle desteklenmiyor. Bu sebeple sanal para kullanırken şifreleme ve güvenlik konusunda en iyi seçeneği veren paraların şimdilik daha güvenilir olduğu söylenebilir.

Sanal Paralar Nasıl Kullanılır?

Sanal paralar kullanıcıları tarafından internet ortamında yaptıkları her türlü işlemde kullanılabilir. Ayrıca bu paralarla hisse senedi de alınabilir. Sanal paraları gerçek bir para birimine dönüştürerek hesabınıza aktarmanız da mümkün. Bu paraların kullanılması internet üzerinden olduğu için korunması ve birikimi de insanlarda güvenilirlik konusunda kuşku uyandırıyor.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz