Anasayfa Tanıtım PRP TEDAVİSİ

PRP TEDAVİSİ

6 Dakikada Okunur
0
0
80
prp-leke-tedavisi

PRP TEDAVİSİ

PRP,  Platelet Rich Plasma  açılımına sahip olan estetik amaçla uygulanan bir tedavi şeklidir. Prp, özel bir teknik ile kan sıvısının trombosit yönünden olabildiğince zengin hale getirilmesi ile elde edilen bir ilaçtır. Bu ilaç kişiye özeldir. Her hasta için özel olarak üretilir ve her seansta taze prp ilacı yapılır.

Prp Nasıl Elde Edilir?

Prp ilacı, hastanın kolundan alınan bir tüp kandan elde edilir. Alınan kan, trombosit arttırımı için özel bir cihaz içine yerleştirilir. Bu cihaz içinde belli bir süre kalan kan prp sıvısı haline gelmektedir. Fakatbu işlemde sadece cihazın değil, tüp içine alınan kanın özel bir jel ile kokteyl edilmesinin de katkısı vardır.

Prp Nasıl Uygulanır?

Elde edilen ilaç, var olan problemin çözümüne yönelik olarak direk olarak problemler üzerine az miktarda çeşitli noktalara enjekte edilerek yapılır. Yapılan enjeksiyonlar deri altında direk olarak çalışmaya başlar.

Prp Hangi Estetik Kaygıları Çözümler?

Prp, cilt ve saç sorularının onarımı için uygulanır.Bu sorunlar,

– Yaş alma kırışıklıkları
– Mimik çizgileri
– Cilt kuruluğu
– Cildin aşırı yağlanması
– Gözenek problemleri
– Cilt lekelenmeleri ve pigment dalgalanmaları
– Cilt çatlakları
– Elastin ve kollajen kaybı
– Sıkılığın azalması
– Bazı lokalize yağlar
– Saç dökülmesi
– Saçların deriye tutunamaması
– Saçların dış etkilerden çabuk etkilenmesi
– Saçların aşırı hassasiyeti ve kopmaların sıklıkla yaşanması
-Saçların hacimsiz, güçsüz, cansız ve çatallı oluşu gibi sayısız sorunlardır.

Bu sorunlar uygun seans sayısı ile olabildiğince tedavi edilmektedir.

Anahtar Kelimeler : Prp Tedavisi Ankara

Prp Yan Etkisi Olan Bir Uygulama mıdır?

Eğer uygulanmasında sakınca olmayan kişilere yapılırsa söz konusu tedavinin yan etkisi yoktur ve güvenilir bir tedavidir. Çünkü prp, hastanın kendi kanından üretilir ve kişisel bir tedavidir.

Prp Sonrasında Hastayı Neler Bekler?

Söz konusu tedavinin seanslarından sonra, uygulama alanında lokal kızarıklıklar, mercimek büyüklüğünde şişlikler, ödem gibi yan etkiler görülmesi muhtemeldir. Seans bitiminde doktorunuz ve asistanı tarafından yatıştırıcı krem ve soğuk uygulaması ile bu etkilerin hızlıca kaybolması için önlem alınır. Fakat bu etkilerin kaybolması ve yapılan tedavinin bir an önce estetik sonuçlar sergilemesi için hastanın da uygulaması gereken bir kaç kural vardır. Bunlardan en önemlisi ise güneşin zararlı etkilerinden korunmaktır. Bir diğer önemli konu ise seanstan sonra 1 gün boyunca sıcak su ile duş almamak ve iğne ile batım yapılan noktaların mikrop kapmamasına özen göstermektir.

Prp Fiyatları Nedir?

Prp fiyatları, ücretleri değiştirebilen bazı kriterlere göre rakam değişikliğine uğrayabilir. Bu nedenle, prp fiyatları hakkında doğru bilgi edinmek için doktor muayenesi önemlidir. Uygulamanın yapılacağı bölge ve hastanın cildinin ihtiyaçlarına bağlı olarak prp fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz