Anasayfa Webmaster Projeler İçin Domain Seçimi

Projeler İçin Domain Seçimi

4 Dakikada Okunur
0
0
70
Domain Alisveris

Forumlarda gördüğümüz başlıklar birkaç konu üzerinde toparlandığını görüyoruz. Ama bu yazımda ele alacağım konu projeler için domain seçimi olarak. Çünkü site açma fikri kafasında oluşan ve olgunlaşan kişiler genellikle fazla düşünmeden forumlarda soru soruyorlar.

XXX Projem için domain önerisi gerek

Aslında biraz araştırma yaptığımızda bu soruların çok da haksız olmadığını anlıyoruz. Çünkü internet sektörünün süper yıldızı kesinlikle “.COM” domainler. Ama evvelden beri var olan bu alan adları neredeyse dolmuş durumda. Ve diğer alan adları da özellikle ülkemizde çok ilgi görmediği için herkes bir arayış içine giriyor. Ve genellikle aranılan alanadı genellikle dolu oluyor.

Neden bu alan adları dolu ?

Çünkü alan adları kullanıcılar tarafından kullanılmak üzere veya daha büyük çoğunlukla satılmak üzere alınmıştır.  Bu durumlarda sizin yapabileceğiniz iki seçenek bulunuyor. Ya farklı bir alan adına yöneleceksiniz ya da alan adını satın almış kişiden almayı deneyeneyeceksiniz. Peki ikinci durum nasıl oluyor? Domain alım satım işlerini yürüten sitelerine göz atmanız gerekecek.

Büyük sitelerin alan adları size ilham verebilir

Eğer alan adı arayışınızda henüz nihayi bir karara varamadıysanız domain haberlerini takip ederek büyük firmaların aldığı alan adlarına bakmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede günümüz trendi olan domain çeşitlerini yakalamış olursunuz.

Domain Alisveris
Domain Alisveris

Domain kullanılmıyor ama satılmıyor da ?

Bu da karşılaşabileceğiniz alternatiflerden biridir. Çünkü kişi kullanmak veya satmak amacıyla domaini alıp değerlendiremmekten vazgeçmiş olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey domainin düşmesini beklemek olacak. Yani domain sahibinin alan adını yenilememesini beklemektir. Bu durum için ilgili sitelerden düşen ve boştaki domainleri takip etmeniz gerekli.

Peki nerelerden takip edebilirsiniz ?

DomainAlisveris.com  domain Alıp satmanın kolay ve güvenli adresi olarak sizlere hizmet vermek istiyor. Twitter adreslerinden ( twitter.com/domainalisveris  )de güncel haberlere bakabilirsiniz.

 

 

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

Cevap Yaz