Anasayfa Oyun Oynamanız Gereken Oyun – Inside

Oynamanız Gereken Oyun – Inside

3 Dakikada Okunur
2
0
178
Inside

Son zamanlarda PS4 üzerinde tekrar oyun oynamaya başladım. Bunda ofisten arkadaşım ile PSN kardeşliği kurmamız çok etkili oldu. Bunun yanında da son zamanlarda PSN üzerinde yapılan indirimler yüzünden çok oyun aldım. Özellike 30TL’ye PES2017 almamız, ki kişi başına 15TL düşüyor, beni benden aldı. Neyse bu indirimler arasında, uzun süredir Limbo‘yu yapan firma tarafından yapılan Inside oyunununu da 23TL‘ye satın aldık.
Bu Nasıl Bir Oyun – Limbo

Inside – Sessiz ve Derinden

Inside
Inside

Inside, tıpkı Limbo gibi oyun içinde hiçbir diyalog içermeden derin bir hikaye anlatan bir platform oyunudur. Küçük bir çocuk olarak farklı ve başlarda anlamlandıramadığımız deneyler yapılan bir alandan kaçmaya çalışıyoruz. Bu kaçış sırasında önümüze çıkılan engelleri geçebilmek için çeşitli mantıklarda kurulan bulmacaları çözüp çıkış yolunu bulmanız gerekiyor.

Toplamda 5-6 saatlik bir oynanış süresi sunan Inside, bazı noktalarda beni germeyi başardı. Çünkü kaçış sırasında karşımıza çıkan köpekleri kandırabilmemiz için yapmamız gerekenleri keşfedene kadar çok fazla kez ölüyorsunuz ve her seferinde bu sefer olsun, o sefer bu sefer mantığı ile ilerliyorsunuz.

Oyunun sonunda ise bir an kendinizi bir boşlukta buluyorsunuz. Ve credits ekranı gelene kadar hala bir şeyler yapabilmek adına tuşlara basıyorsunuz. Ve geriye dönük düşündüğünüzde de aslında farklı bir anlamlar çıkarabiliyorsunuz. Ki internette yapacağınız araştırmalarda çok farklı anlamlar yükleyenler olduğunu da göreceksiniz.

Genel olarak toparlamak gerekirse, 20-30TL bandında alabileceğiniz bu oyun kesinlikle parasının hakkını veriyor ve size 5-6 saatlik bir mutluluk sunuyor. Alın arkadaşlar, oynayın bence !

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Oyun

2 Yorumlar

 1. Ben Kuzgun

  22 Nisan 2020 at 11:53 pm

  geçen aylarda ios’ta oynamıştım. oyun güzel ve geriyor.

  Cevapla

  • Ayhan KORKMAZ

   26 Nisan 2020 at 9:27 pm

   Oyun gayet iyi. Geçen gün ben de eşime açtım PS4 için. Söz olmadan hikayemeanlatımı enfes.

   Cevapla

Cevap Yaz