Anasayfa Kitap Okumak İstediğim 5 Kitap

Okumak İstediğim 5 Kitap

4 Dakikada Okunur
7
0
734
Kitap

Bu yıl kendime çeşitli hedefler verdim. Sevgili Barış Özcan‘ın Zinciri Kırma fikrine uyarak yıl içinde yapmayı hedeflediğim şeyleri son yazımda sizlerle paylaşmıştım. Eğer hala okumadıysanız sizi hemen ŞURAYA alayım. Ben devam ediyorum o arada. İşte bu hedeflerimden biri de her gün 25 sayfa kitap okumaktı. Bu hedefe göre yıl içinde onlarca kitap okuyabileceğim. İşte bu nedenle kitap stoku yapmaya başladım. Bu yazımda da sizlere okumak istediğim 5 kitap hakkında bilgiler vereceğim.

Kitap
Kitap

1 – Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Aslında burada okumam gereken yaklaşık 7 kitap bulunuyor. Seriye başladım ancak henüz bitiremedim. Sırayla kaldığım yerden devam ederek seriyi bitirip sizlere Game of Thrones üzerine spoiler vereyim diyorum ne dersiniz :)

2 – İstanbul Hatırası

Ahmet Ümit kitapları askerde bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Elveda Güzel Vatanım ve Beyoğlu’nun En Güze Abisi kitaplarını zevkle okuduktan sonra, İstanbul Hatırası elime geçti. Tam başlamıştım ki arkadaşımın biri yardımıma yetişti, O KİTABIN SONU KOPMUŞ ! Neyse listemde yer alıyor ve okuma sıramda başlarda. Yakında bitiririm ve harika olacağına eminin.

3 – Kurt Gölü

Polisiye romanlar okumaya başlamamda John Verdon’un kitapları kesinlikle çok etkili oldu. Yazdığı beş kitabın dördünü okuduğuma göre son kitabı da okumam beklenir değil mi ? Kendisi şu anda kargodadır diye umuyorum.

4 – Elon Musk – Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Bir mühendis olarak hayranı olduğum kişiliklerin başında kesinlikle Elon Musk geliyor. Bu yaratıcı girişimcinin hayatına dair yazılmış bu kitap da şu anda kargodaki kitaplarım arasında yer alıyor.

5 – 1984

Açıkçası uzun zamandır okumak istediğim ama nedense almadığım bir kitaptı. Ve yine itiraf ediyorum ki üstteki kitapları alırken yanına ekledim bu kitabı. Ancak zannediyorum ki beni utandıracak. Çünkü fikrine değer verdiğim kişiler tarafından çok tavsiye edilen bir kitaptır kendisi.

Bu arada sizin okumayı hedeflediğiniz ilk üç kitap nedir ?

 • Sprint

  Okudum : Sprint

  Son zamanlarda arka arkaya kendimi mesleki gelişim kitapları okurken buluyorum. Sanırım bu…
 • Kitap

  Son Zamanlarda Okuduğum Kitaplar

  Kitap okumak ile dizi/film izlemek adına arasında gidip gelindiğinde nedendir insanımız ki…
 • Kitap

  Neden Toplu Kitap Okuma Gruplarına Giremiyorum

  Ülkemizde okuyan hatta maalesef okuyabilen, gerçek anlamda okumaktan bahsediyorum, insan s…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Kitap

7 Yorumlar

 1. Gizli Özne

  4 Ocak 2017 at 8:54 pm

  Artık okuyunca kitaplar hakkında görüşlerini bizimle paylaşırsın. Benim de aklımda okumak istediğim çok kitap ismi var ama şu an için ilk üç:
  1- Zülfü Livaneli – Seranad
  2- Peyami Safa – Yalnızız
  3- Stefan Zweig – Satranç
  Kitapları çok merak ediyorum :)

  Cevapla

  • Ayhan

   4 Ocak 2017 at 8:59 pm

   Güzel yorumun için teşekkürler, Satranç da çok önerilenler arasında gerçekten. Bu yazıma yorumlardan gelen kitaplardan beğendiklerim ile listemi genişleteceğim umarım.

   Cevapla

 2. Yasemin

  4 Ocak 2017 at 9:35 pm

  Listenizde yer alan 1984 adlı kitabı okudum. Bilim kurgu seviyorsanız bu kitaba hayran olacağınıza eminim. Ayrıca Cesur Yeni Dünya adlı kitabında tavsiye ederim.

  Cevapla

  • Ayhan

   5 Ocak 2017 at 7:12 pm

   Önerilerin ve yorumun için teşekkürler.

   Cevapla

 3. […] 2017’de 100 kitap okuma hedefini açıklamıştı ki ardından Ayhan Korkmaz‘ın 5 kitaplık okunacaklar listesi karşıma […]

  Cevapla

 4. elif

  9 Ocak 2017 at 1:03 pm

  Sevgili Ayhan Merhaba,

  Seçtiğin ve önerilen kitaplar iyi hoş ama nasıl desem biraz ”çerez” kitap bana göre. 1984’ü okumadım, Elon Musk ilham açısından sanırım oldukça faydalı olacaktır ama Serenad, Satranç, İstanbul hatırası vb kitaplar yalnızca hoş vakit geçirtir, geriye pek bir şey kalmaz. Öneride bulunmamı ukalalık olarak görmezsen kitap blogumdaki Psikoloji ve Ebeveyn kategorilerini özellikle tavsiye ederim.

  Cevapla

  • Ayhan

   9 Ocak 2017 at 7:38 pm

   Bloguna bakıp özellikle psikolojik romanlarını inceleyeceğim. Ancak “çerez” kitap konusu kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum. Polisiye kitapları okurken amacım beni şaşırtması ve düşündürmesi. Şu ana kadar da görevlerini yerine getiriyorlar.

   Cevapla

Cevap Yaz