Anasayfa İş Hayatı Ofisinizin Temizlik Malzemelerini Nereden Almalısınız?

Ofisinizin Temizlik Malzemelerini Nereden Almalısınız?

4 Dakikada Okunur
7
0
844
Ofis Temizlik Malzemeleri

Gün boyunca çok sayıda kişinin yaşam alanına dönüşen ofisler, temizlik ve hijyen gerektiren alanlardır. Personelin sağlığı açısından ofislerin düzenli olarak hijyenik bir temizlik işleminden geçirilmesi gerekir. Bunun için de ofis temizlik ürünleri kullanılması gerekiyor. Bu malzemelerin güçlü bir formüle sahip olması, hijyen koşullarını sağlaması ve dolayısıyla kalite düzeyinin yüksek olması önemli bir husus.

Zemin temizliği tüm iş yerlerinde büyük önem arz eder. Zeminin temiz ve hijyenik olmasını sağlayan sıvı temizleyicilerin her ofiste bulunması gerekir. Tuvalet ve mutfak ise hijyenin en önemli olduğu alanlar. Dolayısıyla tuvalet ve mutfağın da tüm bakterilerden arındırılacak şekilde temizlenmesi için daha farklı kurumsal temizlik malzemeleri kullanılması gerekiyor.

Bu malzemelerin hem görüntü kirliliği yaratmaması hem de sağlığı tehdit etmemesi için doğru alanda muhafazası da ofislerde dikkat edilmesi gereken detaylar arasında bulunuyor. En doğru tercih bir temizlik dolabı kullanılması. Ofislerin kiler bölümlerinde, banyo bölümlerinde ya da yer sıkıntısı olması durumunda mutfak bölümlerinde muhafaza edilebilecek temizlik malzeme dolabı görüntü kirliliğini de yok edebilir.

Ofis Temizlik Malzemeleri
Ofis Temizlik Malzemeleri

Temizlikte kullanılan malzemelerin ayrı bir alanda bulundurulması sağlık açısından da önemli. Çünkü ofiste çay ve temizlik malzemeleri aynı alanda tutulamaz. Dolayısıyla farklı bir dolap ihtiyacı da doğacaktır. Ofis personelinin kullandığı kişisel temizlik malzemelerinin de unutulmaması lazım. Kolonyadan ıslak mendile kadar uzanan kişisel temizlik malzemesi listesi hijyen bakımından her ofis çalışanının önceliği olmalı.

Ofis Temizlik Malzemelerinde Neden Avansas Tercih Ediliyor?

Tüm bu malzemelerin tedariği için bir ofis personelinin görevlendirilmesine gerek yok. Çünkü işyerinizde kullandığınız tüm malzemeler gibi işyeri temizlik malzemeleri de www.avansas.com adresinden temin edilebiliyor. Bu sayede ürünler kısa sürede kapınıza kadar ulaşıyor ve alışveriş için zaman kaybetmenize hiç gerek kalmıyor.

Peki, Avansas neden bu kadar popüler bir ofis alışveriş adresi haline geldi? Öncelikle sunduğu avantajlar ofislerin maliyetlerini düşürüyor. İşyeri alışverişlerinde indirim kodu fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz. İstanbul içi 1 iş gününde teslimat uygulaması firmanın sunduğu bir diğer avantaj. Taksit imkanları, kaliteli ürünleri satışa sunması ve makul fiyatları da unutulmamalı. Tüm bunlar Avansas firmasını diğer firmalardan çok daha fazla tercih ediliyor olmasını beraberinde getiriyor.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In İş Hayatı

7 Yorumlar

 1. Nilgün

  6 Kasım 2016 at 7:06 pm

  Ofis temizlik malzemeleri arasında en çok kullanılanı ve en önemlisi sanırım yüzey temizleyiciler. Kaliteli olup ucuzuna hiç denk gelmedim.

  Cevapla

 2. Fatih

  13 Kasım 2016 at 6:17 pm

  Temizlik dolabı özellikle orta ve büyük ölçekli işletmeler için kesinlikle gerekli. Hem temizlik malzemelerinin takibi daha kolay oluyor hem de kaybolmuyorlar.

  Cevapla

 3. Yunus

  27 Kasım 2016 at 8:46 pm

  Ofisinizin eşyaları ne kadar yeni ve kaliteli olursa olsun ortam temiz değilse kıymeti olmuyor. Ayrıca temizlik ürünleri için belli başlı markalardan da şaşmamak lazım. Özellikle yüzey temizleyiciler birçok kimyasal madde barındırdığından laminent parkelere zarar verebiliyor ve uzun ömürlü kullanımı olumsuz etkileyebiliyor. Zaten aralarında pek fiyat farkı olmuyor. 2-3TL fark için parkelere zarar vermeye değmez.

  Cevapla

 4. dunpeal

  10 Ocak 2017 at 9:13 pm

  Düzen ve tertibin yanı sıra sağlık açısından da temizlik malzemeleri ile çay, şeker gibi gıda ürünlerini aynı yerde tutmak doğru değil. Yurt dışındaki işletmelerde temizlik dolabı tıpkı ecza dolabı gibi önemli görülüyor. Tabi ülkemizde bu bilince henüz ulaşmadık.

  Cevapla

 5. merve

  17 Ocak 2017 at 9:05 pm

  2 gün önce küçük boy mikrofiber bez için 7.50 TL para ödedim. Merak edip linkini verdiğiniz siteye baktım. Aynı bez 4.50 TL satılıyor. Demek ki bundan sonra temizlik malzemeleri için internet sitelerini kullanacağız. Neredeyse iki katı pahalı fiyata almışım.

  Cevapla

 6. Orhan

  22 Ocak 2017 at 6:00 pm

  Türkiye’de çoğu iş yerinde ayrı bir mutfak olmuyor. Bu nedenle ofiste tüketilen çay, kahve, şeker ve karton bardak gibi şeylerin muhafaza ve temizliği önemli. Temizlik dolabı olmasa da en azından küçük bir dolap bu tip malzemeleri muhafaza etmek için kullanılabilir.

  Cevapla

 7. Emre

  29 Ocak 2017 at 2:32 pm

  Çalışanların iş verimi açısından ve müşterilerimizde olumlu bir etki bırakmak için ofis temizliği dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Konuda da belirtildiği gibi temizlik malzeme dolabı ofis düzeni ve ofis temizliği açısından oldukça gerekli.

  Cevapla

Cevap Yaz