Anasayfa Tanıtım Neden Kişisel Blog Açıyoruz?

Neden Kişisel Blog Açıyoruz?

5 Dakikada Okunur
0
0
63
Oğuz Veli Yavaş
Oğuz Veli Yavaş
Oğuz Veli Yavaş
İnternetin mobil cihazlar ile birlikte hayatımızın her alanına girmeye başlası ile birlikte teknoloji de birçok alan gibi hızlı bir gelişim sürecine girdi. Bundan 10 yıl öncesinde imkansız görünen şeyler, ani bir değişiklikle imkan bulur bir hale gelip hızla geliştirilmeye ve piyasaya sürülmeye başlandı. Yalnızca değil, hemen hemen her konuda gelişimin hızla devam ettiği şu günlerde birçok kişi de ilgilendikleri konuları yazdıkları kişisel blog siteleri oluşturmaya ve deneyimlerini paylaşmaya başladı.

Peki neden insanlar kişisel blog açma peşinde? Onlarca platform varken kişisel blogların artmaya ve ilgi görmeye başlaması neden?

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde internetin hızlı bir yayılma ve gelişim sürecini tetiklemesiyle birlikte birçok kişi internetin ve teknolojinin yeni gelir kaynağı olacağını fark etti ve bu alanda yatırımlar yapmaya başladı. Başta samimi olarak internet ortamına atılıp ilgilendikleri konular ile ilgili yazılar hazırlayıp sunan insanlar zaman içerisinde sitelerinden para kazanmaya başlamaları ile birlikte, daha fazla para kazanabilecekleri seo, domain avcılığı gibi çok da emek gerektirmediklerini düşündükleri internet işlerinde kendini buldu. Birçoğu da gözle görülür miktarda bir para kazanıp kendi köşeleri çekildi.

Bu süreçte artan internet siteleri ve platformların birbirini tekrarlaması da kaçınılmazdı. Şu anda yalnızca ilgilendiğiniz alanla ilgili bile aramalar yaptığınızda birbirinden çok da farklı olmayan onlarca, hatta yüzlerce siteyi bulmanız mümkün. İnsanların samimiyetten uzaklaştığı ve vakit kaybı olarak gördükleri birçok şeyi kısaltarak en kısa yoluyla, özentisiz bir şekilde birebir aktarmaya çalışmaları kısa bir süre içerisinde birçok kişinin de bu alanlardaki ilgisini kaybetmesine, daha samimi buldukları kişisel bloglara yönelmelerine neden oldu.

Hala samimi olarak bir şeyler yapmaya çalışan, internette para kazanma derdini bir kenara bırakıp tamamen sevdiği için bir şeyleri deneyen insanları gördükçe mutlu olmamak mümkün değil. Normalde insanların hazırlıksız bir şekilde site açıp durmalarına her ne kadar karşı olsam da siz de kendi sitenizi açın. Ancak sadece yazmak için, internette para kazanmak için değil. Birilerine ufak bir ışık, bir ümit kaynağı olabilmek için yazın. Değer verdiğiniz konuları en iyi şekilde sunmak için yazın.

Samimiyeti bol, bilgi dolu bloglamalar dilerim.

Kaynak: http://oguzveliyavas.com/

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz