Anasayfa Gezi Yazıları Lviv Gezi Rehberi – Uygun Fiyata Seyahat

Lviv Gezi Rehberi – Uygun Fiyata Seyahat

35 Dakikada Okunur
2
0
254
Lviv Gezi Rehberi

Bir süredir yazı yazamıyordum. Gerek iş yoğunluğum gerek ise sosyal hayatım nedeniyle yazı yazmaya çok fırsatım olmadı. Ancak bu süreçte 3 adet yurt dışı gezisi planladım ve bunlardan ilkini gerçekleştirdim. Yazının başlığından da anlayabileceğiniz gibi bu yıl planladığım gezilerden ilki Lviv Seyahati idi ve bu yazımda sizlere kendi deneyimlerime dayanarak Lviv gezi rehberi hazırlamak istedim. Bu rehber içerinde temelde aşağıdaki konulara değinmeye çalışacağım.

 • Lviv’e gitmek için pasaport ve vize gerekli mi ?
 • Lviv nasıl bir yerdir ? Güvenli midir ?
 • Lviv’de Konaklama
 • Lviv’de Gezilecek Yerler
 • Lviv’de Neler Yenmelidir ?
 • Lviv’de Eğlence
 • Lviv’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazıya başlamadan önce Lviv’de yaptığımız gezi sırasınca paylaştığım İnstagram hikayelerini profilime sabitledim. Oradan da takibe alıp, paylaşımlarımı inceleyebilirsiniz.

 Ayhan KORKMAZ

Lviv’e Gitmek için Pasaport ve Vize Gerekli mi ?

Lviv’e gitmenin en güzel yanlarından bir tanesi ülkemize vize uygulamıyor olması. Yani vizesiz bir şekilde Ukrayna’ya gidip gelebilirsiniz. Buna ek olarak da yeni kimlik kartları ile de giriş sağlanabiliyor. Ancak ben biz bu şekilde giriş yapmadığımı için detaylara çok hakim değilim. Ama siz bu yol ile girmek isterseniz gerekli bilgiyi internetten bulabilirsiniz.

Lviv Hakkında Genel Bilgi

Lviv Konumu
Lviv Konumu

Lviv, Ukrayna‘nın batı kanadında Polonya’ya 60 Km mesafede bulunan bir şehirdir. Belki Ukrayna denince Kiev’in arkasında kalmış olabilir ancak kültürel olarak çok gelişmiş bir şehir ile karşı karşıya kalacağınıza eminim. Şehirde hepsini gezememiş olsam da 60’a yakın müze ve 100’den fazla klise/katetral bulunuyor. Bu nedenle şehirde gezilecek çok yer var.

Ukrayna para birimi Grivna’dır. Kura bağlı olarak değişse de bu yazıyı yazarken kabaca bir 1 TL = 7 Grivna olarak hesaplayabilirsiniz. Şehir genel olarak ucuz kabul edilebilir. Mekanlarda fiyatlara değineceğim. Ancak 3 Gün için toplam 400 TL harcadım ve hiç para düşünmedim.

Lviv Güvenli midir ?

Lviv’de 3 gün geçirdiğimiz sürece zarfında hiçbir zaman güvensizlik hissetmedik. Gece geç saatlerde merkezden evimize yürürken bir tedirginlik hissetmedik. Ukrayna’da yaşanan karışıklığın Lviv’e etkisinin olmadığını söyleyebilirim.

İnsanlar sizlere karşı bir saldırgan tavır takınmıyorlar. Hatta bir defasında sokakta keman dinlerken üstü çıplak biri ortada gezmeye başladı. Ve fark ettim ki başında iki polis adam ile birlikte geziyorlar. Kimseye yaklaşmasına izin vermediler ve adama da müdahele etmediler. 5 dakika boyunca yanında gezinip, çevredeki insanların güvenliğini sağladılar.

Lviv’de Konaklama

Lviv’de konaklama seçimi yaparken, Lviv’de gezilecek yerler listesinin neredeyse tamamının bulunduğu Rynok Square‘e yakın olması en temel kriteriniz olmalıdır. Gittiğinizde de göreceksiniz ki tüm gezilecek noktalar ya Rynok meydanı içerisinde ya da bu meydana çok yakın bir alanda yer alıyor. Biz 7 kişi gittiğimiz için bütün bir ev kiralamayı tercih ettik. Ancak sizler hostelleri de tercih edebilirsiniz. Bizim tuttuğumuz evi şuradan inceleyebilirsiniz. Evin Rynok Square’e uzaklığı 1.1 km olarak gözüküyor. Biz gezimiz boyunca hava alanı gidiş gelişi hariç hiç toplu taşıma/taksi kullanmadık. Evden merkeze yürüme yaklaşık 10 dakika sürüyor. Haritada yeri inceleyerek nerelerde kalabileceğinizi irdeleyebilirsiniz. Biz bu eve 2 gece 3 gün için 3400 Grivna ödedik.  Kur durumuna bağlı olarak değişse de 540 TL ödedik. 7 Kişi olduğumuzu göze alırsanız, 2 Gece 3 Gün için kişi başı 77 TL ödemiş olduk. Sizler de ev tutmak isterseniz Booking veya Airbnb üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Linklerde referansım bulunuyor. Linkler üzerinden üye olup konaklamnızı ayarlarsanız bana da gelecek gezilerim için katkıda bulunabilirsiniz.

Lviv’de Gezilecek Yerler

1 – Rynok Meydanı 

Muhtemelen zaten defalarca kez geçeceğiniz Rynok Meydanı, İstanbul Taksim Meydanı – İzmir Konak Meydanı- Ankara Kızılay Meydanı olarak değerlendirebilirsiniz. Buradan gezilecek tüm yerlere gidiş sağlayabilirsiniz.

Buraya geldiğinizde tam arkanızda Black Mansion binasını göreceksiniz. Zaten yazının öne çıkarılmış fotoğrafında da görebilirsiniz.

Konum : Rynok Meydanı

2 – Lviv Town Hall

Rynok Meydanında bulunan belediye binasından giriş yaparak 350 + merdiven tırmanacağınız Lviv Town Hall, sizlere muhteşem bir Lviv manzarası sunuyor. Çıkmak gerçekten biraz yorucu olabiliyor. 350’den fazla merdiven çıkacaksınız ve merdivenler biraz dar. Ancak sonrasında aşağıdaki gibi bir manzara ile karşı karşıya kalacaksınız.

Lviv Town Hall
Lviv Town Hall

Çıkış Ücreti : 30 Grivna

Konum : Lviv Town Hall

3 – High Castle

Yine bir tırmanış ve sonrasında göreceğiniz Lviv manzarası ile karşı karşıyasınız. Ancak buranın sonunda bence Town Hall kadar güzel bir manzara yok. Ancak yine de yeşilliklerin içerisinde yapılan güzel bir doğa yürüyüşü ve sonrasında göreceğiniz Lviv manzarası hoşunuza gidecektir. Manzara tam olarak ne derseniz, aşağıdaki gibidir efendim :)

High Castle
High Castle

Konum : High Castle

4 – House of Legend

Yine Lviv’e tepeden bakmak isteyenlerin uğrak noktası olan bir mekanla beraberiz. 5 – 6 Kat çıktıktan sonra sizi çatıya yerleştirilmiş bir Rus arabası ve elinde şapka tutan bir heykel bekliyor. Ayrıca çevreyi de güzel bir şekilde görebiliyorsunuz. İsterseniz mekanda içki de içebilirsiniz. Bu heykelin elindeki şapkaya bozuk para sokabilirseniz dileğinizi tutacağı söyleniyor. Tabi maksat paraları toparlamak :) Biz de atışta bulunduk ve tutturamadık. Ancak aşağıya düşen metal Grivna’lardan hatıra olarak aldık. Çünkü şehirde hiç metal para görmemiştik.

House of Legend
House of Legend

Konum : House of Legend

5 – Lviv Opera House

Şehrin simge mekanlarından birisi kesinlikle Opera binasıdır. Muhteşem bir bina yapısı var. Biz bir Opera izleyemedik, içimde bu konu hala uhtedir. Ancak sizler mutlaka gitmeye çalışın. Fiyatları da çok uygun denebilir. 10 TL gibi bir fiyata gösterileri izleyebilirsiniz. Programa şuradan ulaşabilirsiniz.

Lviv Opera House
Lviv Opera House

Konum : Lviv Opera House

6 – Latin Katedrali

Rynok Meydanında kabul edilebilecek Latin Katedrali metalik yapısı ile dikkat çekiyor. İçini gezip, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Katedrali
Latin Katedrali

Konum : Latin Katedrali

7 – Boim Şapeli

Latin Katedralinin hemen yanında bulunan Şapel Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Biz gittiğimizde saat 5’i geçtiği için içini gezemedik. Pazartesi günleri de kapalı olan Boim Şapeline giderken zamanlamayı iyi ayarlamanız gerekiyor.

Boim Şapeli
Boim Şapeli

Konum : Boim Şapeli

8 – Italian Courtyard

Lviv’in en zengin şarap tüccarlarından Constantine Korniakt tarafından İtalyan bir mimara yaptırılan Italian Courtyard, Lviv’de yer alan 3 pencere kuralını delen bir yapı.

Italian Courtyard
Italian Courtyard

Konum : Italian Courtyard

9 – Transfiguration Klisesi

Aslında Lviv’e giderken okuduğum yazılarda neredeyse hiç rastlamadığım bu klise, Lviv’de gördüğüm en güzel kliseydi kesinlikle. Mimarisi ve renkli yapısı harikaydı gerçekten.

Transfiguration Klisesi
Transfiguration Klisesi

Konum : Transfiguration Klisesi

10 – Dominikliler Klisesi

Belkide Lviv’de gördüğüm en şaşalı kliseydi Dominiklililer Klisesi. Pazar günü ziyarete gittiğimiz için içeride ayin varken görme imkanımız oldu. İnsanlar bize bir şey demese de hafif bir rahatsızlık duydular. Biz de onları rahatsız etmeden fotoğraf çekip çıktı. Devasa bir kliseyi mutlaka gidip görün derim.

Dominikliler Klisesi
Dominikliler Klisesi

Konum : Dominikliler Klisesi

11 – Bernardine Klisesi

Kaldığımız ev ile Rynok Meydanına giderken onlarca kez gördüğüm bir kliseydi Bernardine Klisesi. Gayet büyük bir klise ve içeride ayin varken gezme fırsatı bulduk. Bu klisede biraz daha fazla tepki aldık diyebilirim fotoğraf ekmeye karşı. Yine bize bir şey diyen olmadı. Ancak daha fazla kişi bakmaya başladı. Biz de onların inancına saygı duyarak fotoğraf çekmedik ve çıktık.

Bernardine Klisesi
Bernardine Klisesi

11 – Potocki Sarayı

İlk başta da söylediğim gibi Lviv Polonya’ya çok yakın bir şehir. Potocki Sarayı Polonya’lı bir aile için yapılmış barok mimarinin bir temsilcisi olan bir yapı. Malesef Pazartesi günü gittiğimiz için içerisini gezemedim. Siz gezmek için Pazartesi gününü seçmeyin derim.

Potocki Palace
Potocki Palace

Konum : Potocki Sarayı

12 – St. George Klisesi

Merkezden biraz uzakta olan bu kliseyi görmek için yarım saatlik bir yürüyüş yapmak zorunda kaldık. Dış mimarisi çok güzel, içi dışına göre çok zayıf kalmış bir kliseydi. Görmek için giderken meşhur Ivan Franko parkını da görmüş oluyorsunuz.

St. George Klisesi
St. George Klisesi

Konum : St. George Klisesi

13 – Jesuit Klisesi

Gittiğimiz zaman içerisinde tadilat vardı. Gerçekten eskimişti ve tadilattan sora güzel olabilir diye düşünüyorum. Tadilat olmayan kısmında kağıttan uçaklar, gemiler vardı. Çok güzel göründüklerini söyleyebilirim.

Jesuit Church
Jesuit Church

Konum : Jesuit Klisesi

Lviv Yeme İçme Rehberi

1 – Cukor

Lviv’e gitmeden önce okuduğum yazılardan sonra en çok merakla yemeği beklediğim şey beyaz çikolatalı yaban mersinli pancake‘di. Biz bir sabah kahvaltısı için gittik. Kahvaltıda Pesto soslu tavuklu krep yedik ve üstüne de pancake yedik. Size şöyle diyebilirim ki, yedikten sonra allahım  neler yaratıyorsun diye bir söylemde bulundum :) Mutlaka ama mutlaka gidin ve yiyin diyorum.

Beyaz Çikolatalı Yaban Mersinli Pancake
Beyaz Çikolatalı Yaban Mersinli Pancake

Konum : Cukor

2 – Mapa Cafe

Lviv yeme içme rehberi yazılarında neredeyse hiç görmediğim bu kafeye aslında gitmek istediğimiz yerlerde boş masa bulamayınca gittik. İyi ki de gitmişiz diyebilirim. Kahvaltı için gittiğimiz güzel yerlerden biriydi. İngilizce bilmeleri de bizi rahatlattı ve siparişimizi rahatça verebildik. Çay istediğinizde şişe ile getirmeleri de gayet şaşırtıcı oldu bizim için.

Mapa Cafe
Mapa Cafe

Konum : Mapa Cafe

3 – Lviv Handmade Chocolate

Adından da anlayabileceğiniz gibi el yapımı çikolatalar üretip satıyorlar. Sanırım 5 katlı bir binaları var. Her katta muhteşem çikolatalar var. Hem orada yiyebileceğiniz hem de hediye olarak alabileceğiniz çikolatalar var. Ayrıca teras katında kafesi bulunuyor. Burada çikolata yiyip dinlenebilirsiniz.  Güzel de bir manzarası mevcut.

Lviv Handmade Chocolate
Lviv Handmade Chocolate

Konum : Lviv Handmade Chocolate

4 – Champagneria X&X

Lviv’e gidip de burada şampanya içmemek olmaz diye düşünüyorum. Şehrin en meşhur mekanlarından biri kesinlikle Champagneria. Mekanın önünde oturup bir şişe şampanya açtırmanızı öneririm. Biz French Boulevard Red (semi-sweet) söyledik. Şimdi şişe açtırın falan diyince gözünüz korkmasın. Bu şişe şampanyanın açtırılması, servisi ve bahşiş dahil 350 Grivna (50 TL !) ödedik. Unutmayın burası ucuz bir şehir ve kral sizsiniz !

Champagneria X&X
Champagneria X&X

Konum : Champagneria X&X

5 – Lviv Mining Coffee Manufacture

Lviv ile ilgili yapacağınız araştırmalarda mutlaka bu mekana rast gelmişsinizdir. Burası tam anlamıyla bir kahve üretim merkezi. İlk katta kahve çekirdekleri kavruluyor ve hediyelik eşyalar bulunuyor. Mekanda ayrıca bodrum katta mühürlü kahve içme imkanınız var. Bu kısım işin show kısmı ve mutlaka denemek istersiniz. Bodruma inip baretinizi takın ve bir masaya oturun. Garsona Sealed Coffee sipariş edin. Sonrasında da garsonların yapacağı alevli showu seyredin. Sanırım u kahvenin ücreti 10TL gibi bir şeydi.

Lviv Coffee Manufacture
Lviv Coffee Manufacture

Konum : Lviv Mining Coffee Manufacture

6 – The First Lviv Grill Restaurant of Meat and Justice

İşkence konsepti ile döşenmiş mekanı akşam yemeği için tercih etmiştik. Aslında ilk gitmeyi planladığımız yer, bir çok yazıda da belirtilen Mons Pius restoranttı. Ancak giden arkadaşlar mekanı hiç beğenmediği için oturmamışlar. Biz de onların yanına geç geldiğimiz için buraya oturduk. İyi ki de oturmuşuz. Çok güzel et yedik diyebiliriz. Ben Ribeye söyledim. Arkadaşım Medium pişmiş söylemişti, bana az pişmiş gözüktüğü için Medium Well söyledim. Tam istediğim gibi sulu sulu ve lezizdi. 400 gramlık bir et için 50TL ödedim. Bence kesinlikle harikaydı.

Ribeye
Ribeye

Konum : The First Lviv Grill Restaurant of Meat and Justice

7 – Celentano Pizza

Lviv yeme içme rehberi yazılarında nedense fazla rastlamadığımız bu mekana, Burger Joint’e oturan arkadaşların ekmeği beğenmemesi üzerine oturma fırsatı bulduk. Bence çok güzel pizzası var ve hızlıca yiyip içebiliyorsunuz. Fiyatlar da gayet uygundu. Hatırladığım kadarı ile bir bütün pizza ve büyük boy biraya 15TL ödemiştim.

Konum : Celentano Pizza

8 – Blackwood Coffee & Burger

Lviv’e gittiğimizde merkeze iner inmez gittiğimiz ilk mekandı burası. Bir tane burger ve bira siparişi vermiştik. Mekan tam da bu amaçla yapılmış bence. Uğrayıp açlığınızı bastırıyorsunuz, güzel bir bira içiyorsunuz. Sonra gezmeye devam edebilirsiniz. Pişman etmeyeceğini söyleyebilirim.

Blackwood Coffee & Burger
Blackwood Coffee & Burger

Konum : Blackwood Coffee & Burger

9 – Bira Tiyatrosu

Sanırım Lviv’de en çok beğendiğim mekan açık ara burası. Pravda biralarının yapımcısı olan mekanda ilk katta yerel biralar ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Sonraki katlarda ise yemek yiyebilir ve meşur Pravda orkestrasını izleyebilirsiniz. Ve kesinlikle söyleyebilirim ki mutlaka bu orkestrayı dinleyin ve eğlenceye doyun. Mükemmel bir müzik yapıyorlar. Kesinlikle ama kesinlikle dinleyin derim. Şehrin belkide en meşhur mekanında 3 adet dana kaburga yedik, bir adet 600 gramlık sosis yendi. Bunların yanında 25 adet yerel bira içtik. Mükemmel bir müzik eşliğinde geçen muhteşem gece için ödediğimiz toplam para 200TL, kesinlikle mükemmel ! Orkestra Salı’dan Cumartesi’ye kadar her akşam çıkıyor. Yer bulmak için erken gitmenizi tavsiye ederim. Biz 7 gibi gittik ve sanırım son masaya oturduk.

#pravdabeertheater

Ayhan (@ayhankorkmaz_)’in paylaştığı bir gönderi ()


Konum : Bira Tiyatrosu

10 – Drunken Cherry

Pazar akşamı gidecek bulamayıp sokaklarda gezdiğimiz sırada açık olduğunu görerek girmiştik bu mekana. Yaptıkları vişne likörünü gündüz içenleri görmüştük. Merak ederek içeriye girdik. Mekan kapanmak üzereydi. hatta cam bardak bile vermediler kağıt bardakta içtik vişne likörünü. Lezzet olarak benim beklentimin üzerindeydi ve alkol oranı az değildi.

Drunken Cherry
Drunken Cherry

Konum : Drunken Cherry

Lviv’de Eğlence Rehberi

1 – Bira Tiyatrosu

Benim eğlence anlayışım için en uygun mekan kesinlikle burasıydı ve buraya gittik. Muhteşem bir gece geçirebilirsiniz.

2 – Libaria Jazz Bar

Lviv’de gitmek istediğim ancak gidemediğim mekanların başında geliyor. Pazar akşamı gitmeye karar verdik. Ancak Pazar – Pazartesi günleri mekanların çoğu kapalıymış. O nedenle gidemedik. Bu mekanı bulmak biraz zor. Ara sokakta gizli bir kapısı var. Siz bulmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Blackwood’un önünden ara sokağa girin. Solda bir kapıdan girmeniz gerekiyor.

Konum : Libaria Jazz Bar

3 – 4friends Whiskey Pub

Yine Pazar akşamı gittiğimiz mekanlardan bir tanesiydi. Ancak sanırım yine Pazar olduğu için içerisi bomboştu. Biz de oturmadık açıkçası. Ancak diğer günler iyi olduğu söyleniyor. Siz giderken bu durumu göz önüne alın derim.

Konum : 4friends Whiskey Pub

4 – Mazoşist Cafe

Öncelikle söylemeliyim ki ben gitmedim. Ancak grubumuzdan iki kişi gitti. İçeride iki ayrı bölme bulunuyor. İkinci bölüme geçerseniz içeride kırbaç sesleri geliyor. Eğer eğlence anlayışınızda bu varsa uğramalısınız. Ancak ben istemediğimden gitmedim.

Konum : Mazoşist Cafe

Lviv’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Havaalnında indiğinizde merkeze gidecek kadar Euro/Dolar bozdurun. Merkezde daha fazla seçeneğiniz olacak.
 • Taksi ayarlamak için Turist İnformation Center’a gidin. Hem bilgi alın hem taksi ayarlamasını rica edin. Biz 7 kişi için büyük bir araç çağırttık. 220 Grivna ödeyerek evimize geçtik. Kapıdaki taksiciler 450 Grivna istemişlerdi. Şehirde Uber de kullanılıyor. Uber ile kontrol ettiğimizde 110 Grivna tutuyordu. Bize iki araç anca yettiği için yine aynı paraya gelecekti. Biz topluca gitmeyi tercih ettik.
 • Mutlaka turist information center’dan harita alın ve elinizden ayırmayın. Çok kullanışlı bir harita veriyorlar.
 • Para bozdururken bir anda çok bozdurmanıza gerek yok. Sonra geri dönüştürmek için uğraşmazsınız.
 • Şehirde çeşmelerden su içilmediği söyleniyor. Su satın alırken gazsız istediğinizi belirtmezseniz gazlı su veriyorlar. Dikkatli olun derim. Ben içemediğimden sıkıntı yaşamıştım bir kere.
 • Son gün evden çıktığınızda bagajınızı teslim edip gezebileceğiniz bir mekan var. Bu mekanı merkezdeki turist bilgilendirme merkezi önerdi bize. 30 Grivna vererek kabin tipi bagajımızı akşama kadar orada bıraktık.
 • Hava alanına giderken bagajınızı alıp az ileriden Uber çağırabilirsiniz. Yaklaşık 80 Grivna‘ya oradan Hava Alanına gidebilirsiniz.
 • Lviv‘de neredeyse her mekanda ücretsiz Wi-Fi bulunuyor. Ayrıca sokaklar Free Connect gibi isimlerde ücretsiz ağlar var. Tek yapmanız gereken oturum açarken size gösterdiği videoyu izlemek veya Facebook sayfasına tıklamak. Beğenmek zorunda bile değilsiniz. Biz artık son gün sürekli ağ bulabilir hale gelmiştik.
 • Pazar – Pazartesi akşamları eğlence mekanları genelde kapalı. Bu durumu göz önüne bulundurarak tatil planlayın derim.
 • Pazartesi günü tüm müzeler kapalı durumda. Dolayısıyla müzeleri daha önce halletmeye çalışın.
 • İnsanlar İngilizce’yi çok bilmeseler de anlaşacak kadar iletişime geçebiliyorlar. Pazarlık etmeyi kesinlikle biliyorlar. Zaten siz pazarlık edince hemen Türk olduğunuzu anlıyorlar :)
 • Bol bol yürüyeceğiniz için rahat bir ayakkabı giymenizi öneririm.

Lviv’e Gidilir mi ?

Yazı zaten gayet uzun oldu. Daha da fazla uzatmadan konuyu derlemek gerekirse, aklınıza gelen bu soruyu cevaplamaya çalışayım. Lviv’e gidilir mi, kesinlik gidilir. Hem de ilk tatili buraya planlayacak kadar gidilir. Paramızın değerli olduğu bir avuç yerden bir tanesi ve şehir gerçekten çok güzel. Para ile derdiniz olmadığı için rahatça eğlenebiliyorsunuz. Mekana oturup fiyatlara bakmadan sipariş vermek kesinlikle çok güzel :)

Açıkçası biz bir daha gitmeyi planlıyoruz. Yapamadığımız ve yapmayı planladığımız şeyler listesi de aşağıdaki gibi;

 • Opera’ya Gitmek
 • Gas Lamp’de likör içmek
 • Baczewski Restorantta Yemek
 • Libaria Jazz Bara Gitmek

Bu arada siz de Lviv‘e gittiyseniz ve ziyaretçilerime mutlaka gidin dediğiniz bir yer varsa lütfen yorumlardan iletin. Hem belki bir dahaki ziyaretimde bana da yardımcı olmuş olursunuz. Bu uzun yazımı beğendiyseniz bir yorumdur, bir paylaşımdır yaparsanız sevinirim.

Bu arada gezi boyunca çektiğimiz farklı fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Gezi Yazıları

2 Yorumlar

 1. Alaettin Arıcan

  19 Haziran 2018 at 6:44 pm

  Bu yaz planladığımız bir gezi için sizin blogunuzu okuduktan sonra rahatlıkla gidebileceğimiz bir yer olduğunu anladık. Çok güzel hazırlanmış çok yararlı bilgiler veren bir yaz olmuş. Teşekkürler. Yalnız öğrenmek istediğim bir şey var. Lviv den Kiev e gitmek iiçin ne tür imkanlar var? bu konuda bilginiz varsa yazarmısınız lutfen.

  Cevapla

  • Ayhan KORKMAZ

   22 Haziran 2018 at 8:01 pm

   Merhaba,

   Güzel yorumunuz için teşekkürler. Biz Lviv’den Kiev’e geçmediğim için tam bilmiyorum. Ama gidecek bir arkadaşım Tren bileti aldığı söyledi bana. Siz de Rome2Rio isimli uygulama ile ara geçiş için farklı olasılıkları inceleyebilirsiniz.

   Cevapla

Cevap Yaz