Anasayfa Tanıtım LİPOSUCTİON İLE YAĞ ALDIRMAK

LİPOSUCTİON İLE YAĞ ALDIRMAK

6 Dakikada Okunur
0
0
71
liposuction

LİPOSUCTİON İLE YAĞ ALDIRMAK KALICI ÇÖZÜM MÜ?

Liposuction, vücutta bazı bölgelerde biriken yağları alıp, vücut şeklini düzelten ve yeniden şekillendiren bir uygulamadır. Normal kilosuna sahip olup vücudun belirli bölgelerinde yağ birikmeleri görülmektedir. Bu yağ birikmeleri, kalıtsal, hormonsal, yanlış beslenme, spor yapmamak, kullanılan doğum kontrol hapları, antidepresan hapları ve kortizon ilaçları, menopoz ve antropoz bölgesel olarak yağlanma nedenleridir.

Bel, karın, basen ve kalça bölgesi en çok yağ biriken yerlerdir. Her ne kadar dikkat edilirse edilsin yağ birikmeleri görülmektedir. Vücudun şeklini bozan, kilolu ve orantısız bir vücut şekline neden olmaktadır. Diyet ya da yapılan egzersizler istenmeyen yağ birikmelerde belli dereceye kadar etkilidirler. Tam olarak kurtulmak için ise liposuction etkili bir yöntemdir.

Liposuction, fazla yağları vücuttan alarak yapılan bir uygulamadır. Fazla yağlar alındıktan sonra vücut düzenli bir şekle girer ve daha sonra yağ birikmesi olsa bile tek bölgede değil vücut üzerinde düzenli bir şekilde olmaktadır.

Liposuction yöntemi, geniş alanlarda uygulanırken genel anestezi, küçük bölgelerde uygulanırken lokal anestezi kullanılarak yapılır. Uygulama yapılacak bölgeler belirlendikten sonra, o bölgelere özel bir ilaç uygulanır. Bu ilaç yağların sıvı hale gelmesini sağlar. 20 dakika kadar bekledikten sonra 3 mm boyutunda ince metal kanüllerin girebileceği kadar kesiler açılır. Bu kesilerden ince kanüller yağ dokusu olan bölgelere yerleştirilir ve vakum sistemi kullanarak yağ hücreleri vücut dışına çekilir. Yağ alımı yapılan bölgelerde gerekirse germe ameliyatı yapılabilir. Fazla deriyi alarak daha düzgün bir görüntü oluşmasını sağlar.

İşlemler bittikten sonra kanüllerin girdiği ufak kesiler, küçük dikişlerle kapatılır. Zamanla bu kesilerden oluşan izler görünmez hale gelmeye başlar. Kişiyi rahatsız edebilecek herhangi bir görüntü oluşturmaz. Tüm işlemler bittikten sonra uygulama yapılan bölgede sarkma ya da gevşeme olmaması için kişiye korse giymesi önerilir. Bu korsenin 1 ay boyunca kullanılması daha etkili sonuçlar almayı sağlamaktadır. Liposuction uygulamasından sonra, ağrılar olması mümkündür. Bu ağrılar plastik cerrahın önerdiği ağrı kesiciler ile geçmektedir. Morluk ve şişlikler olabilir. Morluklar 2 hafta içerisinde geçerken şişlikler ortalama 4 hafta içinde geçmektedir. Şişlikler tam olarak geçtiğinde yapılan işlemin sonucu görülmektedir.

Liposuction, zayıflama yöntemi olmayıp, vücut şeklini düzene sokan bir yöntemdir. Uzman kişiler tarafından, doğru bir merkezde yapıldığı zaman herhangi bir yan etkisi görülmez. Kalıcılık konusu ise hastanın işlem sonrası diyetine dikkat etmesine bağlıdır.

Liposuction Fiyatları Neye Göre Değişir?

Liposuction fiyatları hastadan hastaya, bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir. Bu durumun temel sebebi yağ alma işleminin yapılacağı bölgedeki yağ miktarıdır. Yağ miktarının fazla olması ameliyat süresinin artmasına sebeb olur bu da fiyata yansır. Liposakşın fiyatları konusunda bir önemli etken de operasyonun hangi yöntemle yapıldığıdır. Lazer liposakşın adı verilen yöntem, klasik liposuction a göre hasta konforu ve iyileşme süresi bakımından daha avantajlıdır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz