Anasayfa Tanıtım Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

5 Dakikada Okunur
0
0
74
iç giyim

İSTENMEYEN TÜYLERE PRATİK & KALICI ÇÖZÜM

Sevdiğinizle buluşmaya gideceğinizde en sevdiğiniz mini elbiseyi giymek istediniz ama bir baktınız ki tüyleriniz çıkmaya başlamış ve kötü bir görüntü oluşturuyor. Elbisenizden vazgeçip bacağınızı kapatan bir kıyafet giymek zorunda kalırsınız. O anda tüylerinizi temizlemeniz zaman alabilir ve davete geç kalabilirsiniz.  Tüylerinizden kurtulmak için uyguladığınız geçi yöntemler tüylerin beslenmesine ve daha güçlü çıkmasına neden olacaktır. Spor yapan erkekler göğüslerinde ve koltukaltında bulunan tüylerden rahatsız olurlar. Sürekli atlet giydikleri için estetik görünmeyen tüyleri yok etmeyi düşünürler. Bayanlar kadar tüy temizliğine vakit ayıramayan erkekler için daha pratik ve kesin çözümlere ihtiyacı vardır. Tüm vücut lazer epilasyon bayanlara da erkeklere de rahatlıkla uygulanabilen, güvenli bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Yaptırmak Sağlıklı Mı?

Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki lazer epilasyon vücuda hiçbir zarar vermez. FDA Amerikan gıda ve ilaç dairesinin yaptığı testlerde yöntemin etkisi onaylanmış, güvenirliliği kabul edilmiştir. Şimdiye kadar hiç kimsede kanserojen etki bırakmamıştır. (Ancak halihazırda cilt kanseri olan hastalarda kesinlikle uygulanmamalıdır.) Lazer epilasyon cihazları gelişmekte ve yöntemin eksik yanlarını artıya dönüştürmektedir. İlk çıkan cihazlar sarı ve gri renkli cansız tüyleri görmüyordu, ayrıca kalın deride olan kılların köküne ulaşmakta zorluk çekiyordu. Fakat son yıllarda gelişen lazer sistemleri sayesinde bu tür durumlara da çözüm bulunmuş oldu.

Lazer Epilasyonun Çalışma Mantığı

Lazer ışınlarını tüylü bölgeye yaklaştırdığınızda koyu renkte olan maddeler ışını alarak ısıya dönüştürüyor. Isınan kılın kökü yanarak ortadan kaldırılıyor. Sadece koyu renkleri algıladığı ve kıl kökündeki melanin pigmentini spesifik olarak hedeflediği için lazer epilasyon uygulanırken deride hiçbir tahriş oluşmuyor.  Sadece bölgesel bir kızarıklıktan ve hafif bir yanma hissinden bahsedebiliriz. Topikal kremlerle bu yanık ve hafif acı azaltılabiliyor. Birkaç saat sonra deri eski haline geliyor ve hiçbir sağlık problemi oluşturmuyor.

Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Lazer epilasyon fiyatları konusunda belirleyici olan temel unsur, uygulamada yapılacak lazer enerji değerleri ve atış sayısıdır. Bu unsur da dolaylı bazı etmenlere bağımlıdır. Uygulama yapılacak bölgenin alanı büyüdükçe gerekli olan lazer atış sayısı artacak, bu da lazer epilasyon seans fiyatlarına yansıyacaktır. Ayrıca kişinin kıl tipi ve kalınlığı da gerekli olan lazer enerji değerini değiştirir, bu da maliyete yansır. Erkek lazer epilasyon fiyatları bu sebeple kadın lazer epilasyona göre daha pahalıdır.

 • Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Günler

  Lazer Epilasyon vücutta istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir epilasy…
 • lazer_epilasyon_uygulamalari

  Lazer Epilasyon

  İstanbul’da Lazer Epilasyon İşlemi Tüylerinizi ne kadar temizleseniz de istediğiniz pürüzs…
 • lazer_epilasyon_uygulamalari

  LAZER EPİLASYON

  LAZER EPİLASYON KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER Lazer epilasyonda farklı lazer sistemleri s…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz