Anasayfa Tanıtım Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

8 Dakikada Okunur
0
0
97
lazer_epilasyon_uygulamalari

İstanbul’da Lazer Epilasyon İşlemi

Tüylerinizi ne kadar temizleseniz de istediğiniz pürüzsüz cilt görüntüsüne kavuşamıyor musunuz? Çabuk çıkan tüyleriniz yüzünden elbise ve etek giymekte kısıtlama mı yaşıyorsunuz? Yaz aylarında tüylerinizle uğraşmadan bir tatil yapmak mı istiyorsanız? O zaman elinizdeki tüm tüy temizleme yöntemlerini bir kenara bırakın ve lazer epilasyon farkıyla tanışın. Hem pratik hem de kalıcı çözüm sunuyor. Uzman kişiler tarafından doğru yapıldığında uzun süre yeniden tüylerle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz kıyafeti giyiyorsunuz. Özgür giyim tarzı ve sorunsuz dekolteler sizi bekliyor. Bacaklarınızı pürüzsüzlüğünü gören bayan arkadaşlarınız sizden ipuçları almak isteyecek. Erkeklerde de rahatlıkla uygulanan yöntem sadece ülkemizde değil dünyada tercih edilen bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgi

Belirli dalga boylarına sahip lazer ışınları vücuda erildiğinde koyu renkli maddelere tutunur ve o maddeyi ısıtmaya başlar. Isınmaya başlayan kıl kökü ısıya maruz kaldığı için yanar ve yok edilir. Kıl seanslar ilerledikçe daha cansız ve ince çıkmaya başlayacaktır. Lazer epilasyon, acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Seans sayısı kıl yapısına ve kılın çokluğuna göre değişir. Lazer epilasyon işleminin uzman kişiler tarafından uygulanması kesin çözün bulmak için önemlidir. Herkese aynı uygulama yapılırsa birinde daha çok birinde daha az sonuç görülür. Bu yüzden kişiye özel bir seans süresi olmalıdır.

Erkekler tüylerinden kurtulmak istediklerinde bayanlara göre daha sabırlı olmalılar. Erkeklerin deri yapısı daha kalın olduğu için ve erkeklik hormonu tüyün beslenmesine yardımcı olduğu için genellikle daha etkili sonuçlar veren Nd:Yag lazer epilasyon cihazlarıyla epilasyon uygulaması yaptırırlar. Bu genellemeye rağmen, unutulmaması gerekir ki; epilasyon işleminin yapılacağı lazer cihazı tipi seçilirken kişinin cilt ve kıl yapısı özel olarak muayene edilmelidir. Günümüzde alexandrite ve nd:yag sistemlerini bir arada bulunduran lazer cihazları da mevcuttur. Klinik seçerken cihaz modelini ve uygulamayı yapacak kişinin tecrübesini araştırmayı unutmayın. Tüm lazer cihazı tiplerini (alexandrite, nd:yag ve diyot) bulunduran klinikleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Doğru kişiler tarafından yapılırsa sağlıklı bir yöntemle acısız bir şekilde tüylerinizden kurtulmuş olacaksınız.  Hamile bayanlar, yeni ameliyat olmuş kişiler, cilt kanseri hastaları uygulamaya uygun değildir.

Ütüleme Lazer Epilasyon Nedir?

Ütüleme lazer epilasyon aslında diyot lazerin bir alt tipidir. Diyot lazer ışınlarının daha geniş ve şekil itibariyle ütüye benzeyen bir başlıkla cilde ulaştırıldığı lazer epilasyon tipidir. Başlık alanı geniş olduğundan seans süresi bağlamında avantaj sağlar.

Hangi Lazer Epilasyon Tipini Tercih Etmeliyim?

Bu sorunun herkes için doğru olan tek bir yanıtı yoktur. Kişinin kıl ve cilt tipine bağlı olarak; tercih edilmesi gereken lazer epilasyon sistemi tipi değişir. Genel anlamda bilgi vermek gerekirse; açık tenli kişilerde alexandrite lazer, orta esmer – kumral tenli kişilerde diyot, koyu tenli – esmer kişilerde ise Nd:Yag lazer epilasyon sisteminin tercih edilmesi doğrudur. Başvuracağınız lazer epilasyon merkezleri doktor kontrolünde işlem yapan ve FDA onaylı cihazlar kullanan klinikler olursa bu konuda daha doğru yönlendirileceksinizdir.

İstanbul Lazer Epilasyon Merkezleri Arasında Tercih Yaparken

İstanbul lazer epilasyon merkezleri arasında tercih yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, başvuaracağınız merkezin doktor kontrolünde işlem yapan bir yer olmasıdır. Ankara’da bir çok güzellik salonu yasal olmamasına rağmen sağlıksız koşullarda lazer epilasyon işlemi yapmaktadır. Güzellik merkezlerinin lazer epilasyon yapması yasal değildir. Bu sebeple lazer epilasyon işlemi uzman doktor muayenehanelerinde, hastanelerde, bu konuda lisanslı polikliniklerde veya tıp merkezlerinde yaptırılmalıdır. Lazer epilasyon yapma konusunda ehliyetli olan hekimler, estetik plastik cerrah doktorlar ve dermatolog doktorlardır.

Bakınız : Nişantaşı Estetik Cerrah

 • Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Günler

  Lazer Epilasyon vücutta istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir epilasy…
 • iç giyim

  Lazer Epilasyon

  İSTENMEYEN TÜYLERE PRATİK & KALICI ÇÖZÜM Sevdiğinizle buluşmaya gideceğinizde en sevdi…
 • lazer_epilasyon_uygulamalari

  LAZER EPİLASYON

  LAZER EPİLASYON KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER Lazer epilasyonda farklı lazer sistemleri s…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz