Anasayfa Tanıtım Kol Saati Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kol Saati Seçimi Nasıl Olmalıdır?

7 Dakikada Okunur
2
0
1,278
Seiko-saat-teknolojisi

Kol Saati Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kol saati seçimi yaparken bay ve bayanın bileğinde hoş durmasının yanı sıra kıyafetlere uymasına da özen gösterilmesi gerekir. İnce bileklere sahip olan kişilerin kalın kordonu olan saat tercih ederken kalın bileklere sahip olan kişilerin ince kordonu olan saatleri tercih etmesi gerekir. Kol saati seçiminde tarzı, boyutu, renkleri de oldukça önemlidir. Çünkü giyim tarzınız ile tezatlık oluşturmaması gerekir.

Bunların yanı sıra görüntü olarak sade ve renkli, büyük kadran, kordonların rengi gibi değişkenlerin dışında dış yapı malzemesi, saatin mekanizması da birçok kişi tarafından önem taşır. Geçmiş dönemlerde saat ile alakalı olan malzeme sınırlıdır. Ama gelişen teknoloji sayesinde çelik, silisyum, karbon, tantal, kevral, çelik, seramik, kauçuk, silikon, plastik, metali titanyum ve alüminyum kullanılmaktadır.

Bu malzemeler sayesinde saatlere boyut, gösteriş, ağırlık ve dayanıklılık gelmiştir. Teknolojiyi ve şıklığı kullanan Casio saat ve Seiko saat oldukça tanınmış ve bilenen markaların içinde yer alır. Kol saati denildiği zaman ilk olarak bu markaların saatleri akla gelir. Markalar bayan ve erkek saat modelleri ile oluşturmuş olduğu koleksiyonları ile dikkatleri üstüne toplar. Kol saatlerinde şık ve özgün çizgileri olan markalar kol saati merakı olan kişileri direkt olarak ilgisini çeker. Şık ve özgün çizgiler kaliteli iç aksan ile birleştiğinde günümüzde var olan uzun ömürlü saatler ortaya çıkmıştır. Casio saat ve Seiko saat markası şık geceler ve günlük kullanım için birbirinden farklı modellere sahiptir. Günlük saat kullanımında kol saatinin büyüklüğü önem taşır. Çok büyük olan modellerin kullanımı oldukça zordur. Çalışma esnasında bileğin yorulmasına sebep olur. Bundan dolayı da küçük ve şık saatlerin seçimi oldukça uygundur. Özel geceler için şık, gösterişli ve zarif modellerin tercih edilmesi gerekir.

Kol Saatini Çalışma Prensibine Göre Sınıflandırın.

Casio saat ve Seiko saat markasının quartz saatlerinden seçim yapacaksanız oldukça dayanıklılığı olduğunu unutmayın. Markaların saatleri zamanı yakalamak için saniyede 32,000 kez titreşmektedir. Quartz saat modellerinde kurma işlemi yoktur. Sadece belli dönemlerde pilini değiştirmek gerekir. Casio saat ve Seiko saat markasının mekanik olan saatlerinden seçim yapacaksanız el yapımı olduğunu özel ve değerli modellerden olduğunu unutmamalısınız. Bu modellerde saatin düzgün bir şekilde çalışmasını destekleyen yayı saatte 28,000 kez titreşmektedir. Bu da modellerin ayda bazı dakikaları atlayabileceği anlamına gelir.

Dayanıklılık Oldukça Önemlidir.
Casio saat denildiği zaman akla direkt olarak dayanıklılık gelir. Modellerde dayanıklılığı destekleyen ve otomatik manada üst düzey performans sağlayan belli başlı noktalar bulunur. Dayanıklılığın yanı sıra kol saatlerine yüksek katkı yapan en ileri teknolojide Casio saat modellerinde kullanılır. Su geçirmezlik hassasiyeti, pil bitimi ve değişimi, pilsiz saat fonksiyonu, dalgıç saatleri, denizde kullanım, manyetik bölge, soğuk ve sıcak darbeye karşı korunma gibi özellikler Casio markasının yanı sıra Seiko saat modellerinde de bulunmaktadır. Ayriyeten modeller otomatik zaman ayarlama, uçak modu bulunur.

Hatta uçaktan indiğiniz de tek bir tuşun yardımı ile zamanınız kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Üstün teknolojiye sahip olan saatler altı saniye içinde kendini ayarlayabilir ve konumunu belirleyebilir. Ayriyeten saat alımında fatura ve garanti belgesi sunabilecek olan markaların tercih edilmesi önemlidir. Dünyaca ünlü markaların arasında yer alan Casio saat ve Seiko saat markası bu konuya özen gösterir. Markaların tüm saatlerin firma tarafından garantilidir. Değişim, tamir, bakım ve onarımı oldukça kolaydır. Garanti kapsamında olacağı için hızlı bir şekilde sorun ortadan kaldırılır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

2 Yorumlar

 1. Cebeci çilingir

  4 Ocak 2017 at 4:27 pm

  Saat hastası biri olarak kesinlikle öneririm. ..

  Cevapla

 2. Ali Osman

  25 Ocak 2017 at 10:51 pm

  Yazınız biraz genel olmuş. Bir iki model söyleyerek yazınızı destekleyebilirdiniz

  Cevapla

Cevap Yaz