Anasayfa Tanıtım Kişisel Bloglarda Neler Yazılabilir ?

Kişisel Bloglarda Neler Yazılabilir ?

4 Dakikada Okunur
0
0
73
Kişisel Blog

Kişisel blog yazarlarının bazılarında gördüğüm bir eksiklik yazacak konu bulamamalarıdır. Aslında o kadar çok yazacak konu var ki, arasından seçmek belkide en zoru oluyor. Sürekli en güzelini arama çabası bazen bizlerin en büyük düşmanı oluyor. Bu yazımda da sizlere kişisel blog yazarlarının ele alabileceği konuları derleyeceğim.

Kişisel Blog
Kişisel Blog

1 – Neden Blog Yazıyorum ?

Belki de kişisel blog yazarları arasında en yaygın konu budur. Çünkü herkesin kendine göre fikri vardır ve konular kişiden kişiye değişir. Dolayısıyla mim yapmaya da uygundur. Yazarlar birbirlerini mimleyerek zaten bu konudaki görüşlerini alırlar.

2 – Teknolojinin Zararları ve Yararları 

Son zamanlarda konuşulan ve mevzu edilen konulardan bir tanesi de kesinlikle teknolojinin zararları ve yararlarıdır. Yazarlar genellikle bu konu üzerindeki görüşlerini bildiriyorlar. Sizler de konu üzerindeki düşüncelerinizi okuyucularınıza aktarabilir ve bir etkileşimde bulunabilirsiniz.

3 – Takip Ettiğim Yazarlar

Takip ettiğiniz blogları okuyucularınıza aktarmak hem okuyucularınıza bilgilendirici bir yazı vermenizi sağlar, hem de paylaşımcı bir insan olarak diğer blog yazarları ile ilişki kurmaya başlarsınız. Unutmayın burada ticaret yapmıyoruz dolayısıyla paylaşım yapmaktan, link vermekten kaçmayın. Bu size olumlu yansıyacaktır.

4 – Sosyal Medya

Sosyal medya kullanımı neredeyse %90’lara kadar çıkmış durumda. Doğal olarak okuyucular sosyal ağlar ile ilgili paylaşımları zevkle okumayı tercih ediyorlar. Özellikle okuyuculara ufak tiyolar vermek ve sosyal medya yönetimi hakkında bilgilendirici yazılar paylaşmak okuyucu kitlenizi mutlu edecektir.

5 – Pratik bilgiler

Ziyaretçilerin belkide en çok arama yaptığı konular sorunların çözümü veya nasıl yapılır yazılarıdır. Bu da çok haklı ve mantıklı harekettir. Sonuçta yıllarca Windows kullanmış bir kişi Macbook kullanmaya başlarsa, mac ekran görüntüsü alma diye aratması çok normal olur. Aynı şekilde yıllarca iPhone kullanan biri Android telefona geçerse zorlanacak ve aramalar yapacaktır. Sizler de kendi deneyimlerinize göre bu aramaların cevabını yazılarınızda verirseniz okuyucu kitleniz artacaktır.

Aslına bakarsanız daha yazacak belkide 10-15 var kafamda. Ancak hepsini aktarıp sizlerin gözünü korkutmak istemiyorum :) Ama şunu söyleyebilirim ki, hiç yazmazsanız iyi birşeyler yazma ihtimaliniz sıfır olur. Aklınıza geleni kafanızda oturtup bloglarınıza yazın :)

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz