Anasayfa Tanıtım Kişisel Blog

Kişisel Blog

5 Dakikada Okunur
0
0
107
SEO

Onur Değer – Kişisel Blog

Blog yazmak aslında blog okuyucularının her zaman en çok istediği şeydir.

Birçok Bloger daha önce idolleri olan blogerların izinden gittiği bilinmektedir. Fakat asıl olan kopya içerik değil bazen alındı ve bir o kadar özgün çalışmalar yapabilmektir.

Blog yazmak fikirde oldukça kolay görünse de klavye başına geçip 1 kaç cümle yazabilen birçok insan bulunmaktadır.

Neden mi? Bir blog sahibi olmak ya da satın almak kolaydır. Kişisel blog yazmak için Önemli olan bir çizgi sahibi olmak ve sizi gönülden takip edecek insanları bulmak ve özgün içerikleri bulacak fikirleri oluşturmaktır.

İşte bu temelleri bir anda çıkarmak bir o kadar zordur. Bu yüzden birçok kişisel blog siteleri başladığı gibi bitmektedir.

Kime hitap etmeli?

Kişisel blog yazmanın anahtarı yazarın önce kendisini tanıması ardından kime hitap edeceğini iyi anlamasıdır.

Hepimizin bir birinden farklı kültür yapısı ve hayat tarzı bulunmaktadır. Fakat kişisel blog yazarı kime hitap edeceğini yazısını kaleme almadan önce bilmesi gerekmektedir. Başlangıçta hedef kitlenizle ilgili ön görüleriniz %100 başarılı tahminler olmayabilir. Bu anlarda takipçi yorumlarını iyi dinlemek gerekir.

Size tavsiyem Kişisel blog yazılarınızı tanımadığınız insanlara eleştirtmenizdir. Yakınlarınız sizin fikirlerinizi eleştirmeyebilirler.

Kişisel Blog yazarken günceli takip etmek:

Kendi bloğunuzda aktarmaya uygun olduğuna inandığınız son dakika haberlerini kaynak göstererek, alıntı olarak kullanabilirsiniz.

İnsanlar güncel haberler kadar günceli takip eden blog sitelerini ve bloggerları takip etmektedirler.

Haberler insanların birkaç satırda okuyup geçmek istedikleri alanlar olmalıdır. Mümkünse Ulusal Medya Sitelerinden kısa alıntılar barındırmalıdır.

İnsanlar haberlerden çok haberlerin Hayatlarındaki etkilerini merak etmektedirler.

Bu haberleri Kişisel blog sahibinin dünya görüşünü merak eder, çözümlemelerde bulunmasını isterler.

Yazılarınızın dip toplamında 1 cümle ile hayatlarına birçok şey katmayı umarlar.

Yazılarınızın sonunda Ana vurgu yapılacak cümleyi asla unutmayın.

Gerekiyorsa takipçilerinize önemli kişilerden sözler de ekleyebilirsiniz.

Uzman bir yazar ben konuk yazarlık yapmayı da kendi kişisel blogunda yazmak kadar kutsal saymalıdır. Yeri geldiğinde farklı blogerlar ile birlikte yeni fikir paylasımlarından geri kalmamalıdır.

Farklı görüşler olması her zaman okucular icin daha önemlidir.Okuyucunun Hangi görüşü itibar edeceği yazar için önemli değildir. Konuk yazarlık karşılıklı olarak bloglarınızda trafiği artıracaktır.

Onur Değer’in bloger anlaşı bu değerleri taşımaktadır. Onur Değer sadece kendi kişisel blogunu yazmakla kalmaz konuk yazılar ile de blog sitelerine özel konuk olmaktadır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz