Anasayfa Tanıtım Kalıcı Makyaj Uygulaması

Kalıcı Makyaj Uygulaması

6 Dakikada Okunur
0
0
192
nazilli-kalici-makyaj

KALICI MAKYAJ UYGULAMASI

Mikropigmentasyon  yani kalıcı makyaj uygulaması  bir pigment çalışmasıdır. Bu çalışmada  bazı bölgelere makyaj uygulaması yapılır ve solgun olan görünüm silinerek canlı bir görüntü elde edilir.

Kalıcı Makyajın Uygulama Aşamaları

Kalıcı makyajın, uygulama aşamaları,  kalıcı makyaj çok güzel sonuçlar alınan fakat uygulaması aceleye gelmemesi gereken bir uygulamadır. Bu işlemde bazı adımlar titizlikle uygulanmalıdır.

Adım 1: İlk adımda hastanın muayenesi yapılır. Bu muyayenede hastanın nasıl bir görüntü istediği, istediği görütünün uygulanıp uygulanamayacağı, uygulandığında nasıl bir görüntü vereceği,  hangi renklerin kullanılması gerektiği ve diğer belirlemeler kararlaştırılır.

Bakınız : Kıl Tekniği

Adım 2 : Bu adımda kararlaştırılan konulara uygun ön hazırlık  yapılır.  Örneğin kaş, dudak ve gözler için aynı gün işlem yapılacaksa öncelik verilen bölgede ilk hazırlıklar yapılır. Örneğin öncelik kaşlarda ise kaşlar için işlem öncesi hazırlık yapılır. Kaş tasarımı yapılır. Kaşlar alınır ve silinebilir kalemler ile boyanır. Nasıl bir görünüm yapılacağı çizilir ve kaşların bitmiş hali dizayn edilir.

Adım 3 : Yapılan dizaynı sabitlemek için kalıcı makyaj uygulaması başlar. Kıl tekniği ile yapılan uygulamada daha doğal ve derin görünümler elde edilir. Özel el aleti ile yapılan işlemde iğneler yardımı ile boyalar istenilen şekilde deriye bırakılır. İnce, kalın, flu şekillerde uygulama yapılır.

Adım 4 :  Kalıcı makyaj işlemi tamamlandıktan sonra, uygulama alanına özel kremelr sürülür. Bu kremlerden hastaya da bir miktar verilerek uygulama alanı kurudukça sürmesi istenir.

Göz ve dudaklar için yapılacak olan kalıcı makyaj uygulamalarında da aynı adımlar uygulanır. Gözlerde silinebilir kalemler ile eyeliner ya da göz kalemi uygulaması yapılarak kalıcı makyaj üzerine uygulanır.  Dudaklarda da durum aynıdır. Kontür ve ruj görünümü için geçici uygulamalar ile dizayn yapılır ardından kalıcı makyaj işlemi başlar. Dudaklarda dudakların içinde de doldurma tekniği ile kalıcı makyaj uygulanırsa dudaklar daha dolgun ve hacimli görünecektir.

Kalıcı Makyaj Sonrası İyileşme Süreci

Kalıcı makyajdan sonra, 2 gün uygulama alanına su değmemesi gerekir. Buna ek olarak güneşten çok iyi korunulmalıdır ve uygulama alanı nemsiz bırakılmamalıdır.

Bu unsurlara dikkat edildiği sürece işlem sonrası görülebilecek geçici yan etkiler hızlı iyileşir ve kalıcı makyaj nihayi sonuçlarını sergiler.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Acı Verir mi?

Uygulamalar iğneler ile yapılması sebebi ile acı verebilir. Fakat lokal anestezi kremi kullanıldığı için acı hissedilmesi önlenir.

 

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nedir?

Kalıcı makyaj fiyatları etkileyen bazı unsurlar vardır. Bu nedenle fiyatlar bir miktar değişime uğrayabilir. Sağlıklı bilgi ve doğru fiyat bilgisi için randevu alarak doktorumuza danışabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz