Anasayfa Güncel Kadınlar Günü ve Hediye Seçimi

Kadınlar Günü ve Hediye Seçimi

5 Dakikada Okunur
0
0
74
Kadınlar Günü

Her özel günde olduğu gibi kadınlar günü yaklaşması ile birlikte erkeklerin hediye ve çiçek seçim çalışmaları başladı bile. Ben dahil çok kişi çevresindeki kadınları sevindirebilmek ve onların gününü kutlamak için çalışmalara başladılar bile. Tabi herkes kadına hediye arayışına girmişken biraz da kadınlar günü hakkında biraz araştırmak gerekli diye düşünüyorum.

Kadınlar Günü Tarihi

8 Mart’ta kutlanan “Kadınlar Günü“, aslında çok fazla öyle anılmasa da orjinalinde Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmalıdır. Çünkü tarihsel açıdan incelediğimizde bu günün kutlanmasında emekçi kadınlar çok etkilidir. 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York şehrinde bir dokuma fabrikasında çalışan 40.000 kadın çalışan daha iyi ve insani şartlar altında çalışabilmek için grev yapmışlardır. Polis grevi bastırabilmek için barikat kurmuş ve bu sırada çıkan yangında 120 adet kadın hayatını kaybetmiştir. Sonrasında gerçekleştirilen cenaze töreninde 10.000 kadın katılmıştır. Sonrasında ile 1910 yılından itibaren tüm dünyada Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaya devam etmiştir.

Tabi bu etkileyici hikayeyi örnek göstererek kadınlar günü hediyesi almamanıza bir sebep değil. Buraya kadar okuyup konuyu lütfen buraya bağlamayın :) Peki Kadınlar Günü Hediyesi olarak alabileceğiniz seçenekler nelerdir ? Bu konuda birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Kadınlar Günü Hediye Tavsiyeleri

1 – Papatya Yaşayan Kolye

Bu kolyeler içine canlı çiçek konarak hazırlanan kolyelerdir ve görsel olarak gerçekten harika bir sunum oluşturmaktadır. Şahsen benim listemin başlarında yer alıyor. Sizler de inceleyebilirsiniz.

2 – Fotoğraf Makineli Müzik Kutusu

Eğer siz de bizim gibi fotoğraf çekmeyi ve müzik dinlemeyi seviyorsanız, fotoğraf makinesi müzik kutusu güzel olacaktır hediye sevgiliye.

3 – Charm Bileklik

Charm bileklik almak kesinlikle uzun soluklu bir hediye oluyor. Aldığınız bilekliğe yıllar sonra bile charm alarak güncelliğini koruyabilirsiniz. Ayrıca her charma farklı anlamlar yükleyerek sevgilinizin her baktığında hatıralara dalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede duygusal olarak doyurucu bir hediye almış olursunuz.

4 – Gül

Eğer ben bu seçeneklerin arasında kaybolmak istemiyorum diyorsanız her zaman kabul gören seçeneklerin başında çicekler geliyor. Bir buket gül almak kesinlikle eşinizi mutlu etmeye yetecektir.

5 – Tema Bağışı

Eğer kadınlar günü hediyesi olarak bir ağaç hediye etmek isterseniz, kesinlikle muhteşem bir seçim olacaktır, tema sizlere güzel bir seçenek sunuyor. Yapacağınız bağış sonrası eşinize sertifikasını vererek çifte mutluluk yaşatabilirsiniz.

Sonuç olarak baktığımızda listeyi istediğimiz kadar uzatabiliriz. Ancak bu iş abartıp şova dönüştürmeden alacağınız sıcak bir hediye kesinlikle muhteşem hissettirmeye yetecektir.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Güncel

Cevap Yaz