Anasayfa Kişisel İnternette Sıkılmayı Engelleyen Etkinlikler

İnternette Sıkılmayı Engelleyen Etkinlikler

5 Dakikada Okunur
0
0
85
Sıkıcı Olmayın

Eğer sizlerde benim gibi zamanının büyük bölümünü internet üzerinde dolanırken, yazı yazarken ve araştırma yaparken geçiriyorsanız bazı anlar sıkıldığınızı fark etmişsinizdir. O anlarda yapılan işe devam etmek imkansız oluyor. Tecrübeyle sabit, yapılmaya çalışılan iş de kötü oluyor. Ben de bu yazımda sizlere bu anlarda yaptığım şeylerden bahsetmek istiyorum.

Arkanıza yaslanın, müzik dinleyin

Bu gibi durumlarda ilk olarak denediğim durum kesinlikle arkama yaslanıp, rahatlatıcı müzikler dinlemek oluyor. Tabi rahatlatıcı müzik biraz öznel bir kavram oluyor. Size göre metal müzik rahatlatıcı oluyor olabilir, saygı duyarım :) Ama ben daha çok slow müzikler dinliyorum. Eğer henüz dinlemediyseniz size Can Gox önerebilirim. Tüm stresiniz gidecektir. Hem de yeni bir müzisyen tanımış olacaksınız.

Müzik Dinleyin
Müzik Dinleyin

Kişisel Blog okuyun

Evet kişisel blogları takip etmek sizi onların dünyasına sokabilir. Takip ettiğiniz bloglardan birkaç yazı okumak sizi rahatlatır ve motive eder. Bu sayede yaptığınız işe tekrar konsantre olabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla yazışın

Sonuçta internettesiniz, elinizin altında Facebook ve Skype gibi nimetler var. Buralar racıığı ile arkadaşlarınızla kısa süreli muhabbetler yapmak sizi rahatlatacaktır.

Sıkıcı Olmayın
Sıkıcı Olmayın

Twitter’a girmeden olmaz

Kısa süreli molalar, anlık sıkıntılar için Twitter belkide en ideal sosyam medya mecralarının başında geliyor. Zaten yapısı gereği kısa yazılardan oluşuyor. Bir de kendinize takip edecek güzel komedi hesapları bulursanız, kısa sürede eğlenceli vakit geçirebilirisiniz.

Oyun oynamak da iyi gelecektir

Sıkıntılı anlarda oyun oynamak güzel bir çözüm olacaktır. Size bu konuda önerebileceğim oyun ise 101 oyunu olacak.  101 oyunu oynamak için interntte bir sürü site bulabilirsiniz ancak, son zamanlarda keşfettiğim site www.gamyun.net oldu. Sizlerde site üzerinden 101 oyunu oynarken rahatlığını ve kaliteyi fark edeceksiniz.

Hazır burada biraz detaya inmişken 101 oyununu internette oynamak ile ilgili düşüncelerimi de bildireyim. İnternetten bu tarz yunlar oynamanın belkide en keyifli yönü bilmediğiniz, tanımadığınız kişilerle aynı oyunu oynamak oluyor. Tanımadığınız kişiyle sevinip, onunla eğleniyorsunuz. Belki de en iyi yönü istediğiniz an girip, istediğiniz an oyundan çıkabiliyorsunuz.

Kısa videolar da işinizi görür

Sıkıldığınız anlarda izleyeceğini kısa ve eğleneli videolar kesinlikle sizi toparlayacak ve eğlendirecektir. Bu durum için size önerebileceğim platform kesinlikle Vine olacaktır. Uygulama üzerinden kısa ve eğlenceli videolar izleyerek motive olabilirsiniz.

En önemlisi dağılmayın

Tüm bu seçenekler kısa süreli sıkılmalardan vereceğiniz molalarda yapabileceğiniz güzel etkinlikler. Ama dikkat etmeniz gereken nokta dağılmamanız olacak. Kendinizi kaptırıp işinizi aksatmayın ve tekrar odaklanın.

 

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Kişisel

Cevap Yaz