Anasayfa Mim İnternet Üzerinden Tanıdıklarım – #Mim
Mim

İnternet Üzerinden Tanıdıklarım – #Mim

4 Dakikada Okunur
4
0
414
Kişisel Blog
Kişisel Blog
Kişisel Blog

Blog dünyasına aktif olarak katılalı çok olmadı. Ama geçen süre içinde hem terminalojiyi öğrenmeye başladım hem de güzel insanları tanıdım. Bu tanıdığım insanlardan bazıları da beni tanıdı, bazıları ise henüz tanımadı :) Bu yazım da blog dünyasındaki #Mim geleneği üzerine olacak. Daha doğrusu Berat Bozkurt’un attığı #Mim‘e karşılık olarak gelecek. Yazı içeriğime başlamadan kısaca #Mim nedir anlatayım. Siz de benim gibi aramak zorunda kalmayın, bilenler hiç açmasın :)

#Mim Nedir ?
#Mim blog dünyasındaki kullanıcıların bir konuda yazdığı yazıyla ilgili, farklı yazarların görüşlerini almak için yaptığı göndermedir. Yani yazdığı konuda başkasının da yazmasını istemektir. 

Bu kısa bilgiden sonra hemen yazıma başlayayım. Bu yazımda internet üzernden tanıdığım ve yazılarını okumaktan zevk aldığım kişileri sizlere aktaracağım. Keyifli Okumalar…

1 – Oğuz Veli Yavaş

Aslına bakarsanız ilk tanışmamız kişisel blogu üzerinden olmadı. O zamanlar kendisinin olan bir sitenin reklamını, benim diğer sitemde yapmak için konuşmaya başladık. Ticari olarak başlayan ilişkimiz zamanla arkadaşlığı dönüştü. Sonrasında açtığı kişisel blogu üzerinde özellikle sosyal medya kullanımı hakkında bilgiler sunuyor. Okumaya değerdir efendim…

2 – Fundalina

Kendisi ile nedense biraz geç tanıştım. Yazılarını okumaktan zevk alacağınıza eminim. Yazıları genelde teknoloji, sosyal medya, kültür ve sanat üzerine. Okurken hem eğleneceksiniz hem  de bilgi kazanacaksınız. Takip edeceğiniz kitleye bir bayan eli değmesi güzel olacaktır :)

3 – Timur Demir

Blog yazarlığı üzerine yazılar yazan ve sizin bilgi dağarcığınızı geliştirecek kişilerin başında kesinlikle Timur geliyor. Okurken öğrenmek ve eğlenmek hoş olmaz mı? O zaman bir göz atmanızda fayda var.

4 – Burakoli

Blog yazarları arasında özgünlük arıyorsanız mutlaka Burak’ın bloguna bakmalısınız. Kendisini de biraz geç fark ettim ama yazılarını okumaktan zevk alıyorum.

5 – Usluer.net

Kişisel Blog dünyasında tanınmış kişilerden, belki de çoğu kişiye ilham veren kişidir. Ben de kişisel blog açtığımda analiz ettiğim sitelerin başında geliyor. Sizlerde takip etmelisiniz… Karar sizi tabii ki :)

Ben de gelenek olarak bu yazımın sonunda başta Oğuz Veli Yavaş ve Burakoli‘yi olmak üzere tüm yazıdakilerimi #Mim‘liyorum.

 

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Mim

4 Yorumlar

 1. Berat Bozkurt

  17 Eylül 2015 at 9:24 pm

  Mim’e cevap verdiğin için sağ olasın. :)

  Cevapla

  • Ayhan

   19 Eylül 2015 at 4:48 pm

   Ne demek biraz geç oldu ama cevaplayabildim…

   Cevapla

 2. Fundalina

  19 Eylül 2015 at 11:06 am

  Bu Mim’de blogumu görmek beni mutlu etti :) Teşekkür ederim.
  Mim serilerini değerli ve samimi buluyorum. Blogları birbirine bağlıyor ve motivasyon konusunda itici bir güç.

  Cevapla

  • Ayhan

   19 Eylül 2015 at 4:50 pm

   Ne demek, okunmaya değer bloglarda sizinki olmasa gerçekten olmazdı :)
   Diğer yandan da dediğiniz gibi Mimler yazmaya teşvik ediyor ve farklı kişilerin düşüncelerini görmek açısından çok önemli.

   Cevapla

Cevap Yaz