Anasayfa Mim İnsanlar ile Uğraşmak #Mim
Mim

İnsanlar ile Uğraşmak #Mim

4 Dakikada Okunur
2
0
302
off

İnsanlarla uğraşmak çoğu zaman zor oluyor. Ancak bunu kaleme almak da zor. Daha doğrusu akla gelip yazmaya başlaması zor. Ben de bu yazıyı ERHAN GENÇ‘in blogundaki şu yazısından bana yolladığı Mim‘e cevap vermek için yazıyorum. Daha doğrusu yazılmaya değer bir konu olduğu için yazıyorum. Çünkü insanlar ile uğraşmak gerçekten çok zor.

🌐 Günlük Hayatta İnsanlar ile Uğraşmak 

Günlük hayatta insanlarla uğraşma konusu belkide bizi en çok sıkan ve zarar veren kısımdır. Çünkü her an yanımızda olan kişilerin yaptığı hareketler ve söylediği sözler bizi daha çok etkiliyor, yoruyor.

off

Offff ki ne of, hele ki bizi yoran kişiler yakınlarımızdansa sıkıntı büyük. Çünkü hayatımızdan çıkaramıyoruz ve çıkarmak istemiyoruz. Bu durumda yapılacak bir durum yok. Belki de biraz idare etmek gerekli.

🌐 İnternet Üzerinde İnsanlar ile Uğraşmak 

Artık çağımızda bu konu da mutlaka ele alınmalıdır. Çünkü hayatımızın bir bölümü, hatta büyük bir bölümü internet üzerinde geçiyor. Hele ki sizlerde bir yerinden internet yayıncılığı yapıyorsanız insanlar ile uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Bunun için illa bir blog yazarı olmanıza gerek yok. Twitter kullanıyorsanız bile insanların tepkileri size ulaşacaktır. Bazen öyle tepkiler geliyor ki yeter artık diyebiliyoruz. Ben bu konuda biraz seçici oluyorum açıkçası. Cevaplanmayı hak etmeyen sorulara cevap vermeyip engelliyorum. Yoksa başa çıkmak imkansı oluyor.

🌐 İş Hayatında İnsanlar ile Uğraşmak 

Aslına bakarsanız gündelik yaşamda en çok bu durum hakkında konuşmalar yapılır ve neredeyse klişeleşmiştir.

İş kolay da, insanlar ile uğraşma zor !

Gerçekten belkide en zor kısım iş hayatında insanlar ile uğraşmak. Çünkü onlardan kaçamıyorsunuz. İsteseniz de istemeseniz de onlarla uğraşmak zorundasınız. O yüzdendir ki kendinizi en çok hırpalayacağınız nokta burası. İş hayatının başında olan biri olarak henüz bir çözüm bulamadım, bulan varsa beri gelsin :)

Bu Mimi de burada sonlandırayım ve buradan Seyit Ali Doğan‘ı mimliyorum :)

Bu arada eğer izlemediyseniz, konuyla alakalı bir repliğin geçtiği Klişe Nedir ? isimli videoyu izlemelisiniz :)

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Mim

2 Yorumlar

 1. İnsanlar İle Uğraşmak {MiM}

  1 Ekim 2015 at 1:10 pm

  Düzenlendi : Mime cevap geli :)

  Cevapla

 2. Meçhul Adam

  5 Ekim 2015 at 12:59 pm

  Herşeyle uğraşmak zordur, ama en zoru insandır.

  Cevapla

Cevap Yaz