Anasayfa Tanıtım İnşaat mühendisleri bu sitede buluşuyor!

İnşaat mühendisleri bu sitede buluşuyor!

5 Dakikada Okunur
0
0
115
inşaat

Türkiye’nin dört bir yanında inşa edilen yeni üniversitelerin çoğunda inşaat mühendisliği bölümünün bulunması, dolaylı yoldan puanların düşmesine ve inşaat mühendisi olmanın biraz daha kolay hale gelmesine de yol açmış bulunuyor. Hal böyle olunca yeni mezun olan inşaat mühendislerinin iş bulma ihtimali de azalıyor. Bu gibi durumlarda kişilerin kendini geliştirmesi, nitelikli bir mezun haline gelmesi önem taşıyor.

inşaat
inşaat

Şayet siz de inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduysanız, takip edilesi birçok inşaat sitesini her gün ziyaret ederek sektörün nabzını tutmaya başlayabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada inşaat mühendisliğini ilgilendiren birçok yeni gelişme ilk olarak bahsi geçen inşaat sitelerinde yayınlanır. Böylece rakipleriniz arasından sıyrılabilmeniz çok daha kolay hale gelir.

Özellikle son dönemde hayli revaçta olan kentsel dönüşüm projeleri, ülke ekonomisinin lokomotifi olmaya da devam ediyor. Her geçen gün büyüyen inşaat sektörü ekonominin dopingi olarak nitelendirildiği için inşaat mühendislerine de bu meyanda büyük iş düşüyor. Kendini geliştirmiş, yerli ve yabancı inşaat sitelerini takip ederek gelişmelere vakıf olan inşaat mühendisleri çok yüksek ücretler karşılığında iş bulabiliyorlar. Her geçen gün bir yenisi kurulan inşaat firmaları, yeni mezunları istihdam ederek gençlerin kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyor.

En son çıkan deprem yönetmeliklerinden haberdar olmak, kot ve dilatasyon gibi teknik terimler hakkında detaylı bilgiye ulaşmak, hatta beton metreküp hesabını tek başınıza yapmak istiyorsanız siz de aykutozdemir.com.tr’in ziyaretçileri arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Doğru ve güncel bilgiye ulaşabileceğiniz en nitelikli inşaat blogları arasında gösterilen bu web sitesi, kendisi de bir inşaat mühendisi olan Aykut Özdemir tarafından yönetiliyor.

Yeni mezunsanız ve nasıl iş bulabileceğiniz hakkında fikir sahibi değilseniz, bu muhteşem bilgi kaynağında yer alan içeriklerde listelenen tavsiyelere kulak vermenizde fayda olabilir. Keza bayan bir inşaat mühendisiyseniz, mesleğinizden karşılaşacağınız zorlukları öğrenmek için de aykutozdemir.com.tr’den bilgi alabilmeniz mümkün.

Sitede okuduğunuz tüm içeriklerin altına yorum atarak geri dönüşler yapabilir, varsa aklınıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz. Beğendiğiniz içerikleri Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan paylaşarak arkadaşlarınızın haberdar olmasını sağlayabilmek de yine sizin elinizde.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz